Amistad (1997)

Silny pribeh, vynikajici Hopkins a Hounsou, polovina filmu v jazyce, kteremu prakticky nikdo nerozumi (alespon ne v Evrope ci Americe). To vse (ano, i to posledni) jsou klady tohoto snimku, kteremu bohuzel obcas dochazi dech.

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

Velmi nedoceněná avšak vynikající komedie. Kontrast mezi Velšany a Angličany je úžasně vyobrazen. A spousta kvalitních herců, které jste už určitě "někde" viděli (jako třeba Tara Fitzgerald a Colm Meaney).

Apollo 13 (1995)

Povinnost pro vsechny fandy vesmirnych letu. Doporuceno i pro ty ostatni, kteri se soustredi spise na napinavy pribeh, ktereho se jim tu dostane merou vrchovatou.

Barbar Conan (1982)

Nejlepsi fantasy film (vlastne snad krome LOTRa) s charismatickym Jonesem. Body navic za nemluvneho Arnolda, lepou devu po jeho boku, prasteneho kouzelnika, uzasnou uvodni brutalni scenu, ktera ve sve dobe musela srazet lidi ze sedacek, a hlavne skvelou hudbu ktera se k filmu dokonale hodi.

Bedna (1993) (seriál)

Snad jediny serial, kde jsou vsechny postavy mirne ci vice vysinute. Vsichni maji sva mala tajemstvi, ktera skryvaji a ktera ovlivnuji jejich praci. Robbie Coltrane jako Fitz podava vynikajici vykon, stejne jako zbyli britsti herci. Vysoce kvalitni scenare jednotlivych dilu jiz jen potrhuji kvalitu serialu jako celku.

Běžící muž (1987)

V dnesni dobe uchylnych reality show a manipulujicich TV ziskava tento film zcela novy obsah. Nicmene jako akce je to prumer. Mozna by se hodil nejaky remake zamereny mene na akci a vice na realitu.

Bláznivá mise (1982)

Blaznivy film, ktery kombinuje kde co, od Kojaka po roboty a koreni to bojovym umenim. Nostalgicke ctyri hvezdicky.

Bláznivá runway (1999)

Nevim, proc tento film tvurci oznacuji jako komedii, kdyz je to ve skutecnosti psychodrama s malymi prvky humoru. Byt to ciste drama na vsech urovnich, byl by film o tridu lepsi, takhle je pouze prumerny.

B. Monkey (1998)

Nic jsem od toho necekal a byl jsem mile prekvapen. Trochu neobvykla romance s kriminalnim podtextem a trocha nahoty i humoru navrch. Misty trochu slabsi scenar je vyvazen kvalitnimi hereckymi vykony.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Becko (mozna cecko) jako vysity: stupidni dej (jezismarja, to byla slatanina), mizerne herecke vykony, nekvalitni triky. Obcas jsem se i zasmal, ale obavam se, ze komedie to podle tvurcu byt nemela.