StarFsh

StarFsh

okres Žilina

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 3.6.2020  20:51
    S nasazením života (TV seriál) (1968)

Tento seriál je ako húsenková dráha. Začiatok je až skoro debilný a trápne akčný. Do polovičky seriálu nemá väčšina dielov ani hlavy ani päty. Potom, keď to konečne začne byť zaujímavé sa to tvorcovia rozhodnú okoreniť akciou, ktorá je nevýslovne trápna a AK-47 v rukách "osloboditeľov" ma donútilo skoro búchať si hlavu o stenu. 1 hviezda naviac je za úvodnú hudbu. Tá je perfektná, ako napríklad v 30 prípadoch. Bohužiaľ to je na oboch seriáloch asi to najlepšie.

• 3.6.2020  11:49

Keď Vám predčasne umrie niekto blízky a potom si pozriete tento film plný zázrakov, hoci sa vo vašim živote žiaden zázrak nikdy nestal, tak Vás bude tento film iba pekne srať. Za filmársku robotu dávam 2.5* za príbehovú líniu dávam 0*.

• 1.6.2020  00:13

Toto rozhodne nie je komédia, ako to deklaruje distribútor a ak predsa len trochu, tak úplne na poslednom mieste. Film je to hlavne psychologický, potom romantický a trošku mysteriózny. Bohužiaľ je to celkovo tak trochu na úrovni Rózakunde Pi(l)čer. Slabé.

• 29.5.2020  22:19
    Taxi 4 (2007)

Toto je pre mňa osobne posledný a najhorší diel tejto série filmov. Piate pokračovanie je už niekde inde. Prvý film bol čiastočne prelomový, ďalšie dva diely síce neprišli z ničím novým, len sa menili zločinci, ale boli aspoň celkom solídne natočené. Tento film je však miestami až trápny.

• 28.5.2020  19:21

Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Vedúcim projektu Mercury/Redstone však nebol nejaký von Hubber, ale Wernher von Braun, ktorému sa syn narodil až v roku 1960 (dovtedy len 2 dcéry), zatiaľ čo sa film odohráva začiatkom 60-tých rokov (31.1.1961 do vesmíru letel opičiak Ham a samozrejme jeho loď tak ako všetky predtým a potom pristála do mora odkiaľ ho vylovila lietadlová loď.), takže je to z väčšej časti len fikcia filmárov.

• 27.5.2020  19:43

Nesympatický herci, slabý scenár, iracionálne správanie sa postav. Zabitých 108 minút môjho života.

• 24.5.2020  22:26
    Čtyři z tanku a pes (TV seriál) (1966)

Druhá séria je už dosť odfláknutá, čo sa týka výpravy. T-34 sa už ani moc nesnažia maskovať na nemecké tanky, Wehrmacht používa aj BRDM1 z roku 1957 a vrcholom sú AK-47, ktoré sa tu tiež objavili.

• 23.5.2020  19:29

Sofia sa pokúsila sfilmovať jednu etapu svojho života v úplne minimalistickom (a to vrátane hereckých výkonov) snímku, ktorý prekvapujúco funguje po všetkých stránkach. Vyšlo jej to, akurát je dnes z odstupom času zrejme, že sa jej podobný, hlboko emotívny počin už asi nikdy nepodarí zopakovať.

• 21.5.2020  21:33
    Horem pádem (2004)

Priemer, priemer, priemer. A miestami uťahané a nudné.

• 21.5.2020  21:07

Príjemná oddychovka.

• 21.5.2020  17:31
    Štěstí (2005)

Nie, tento pokus o "Návrat idiota" v iných exteriéroch úplne nevyšiel. A pointa je hodne, ale hodne nereálna.

• 19.5.2020  18:54

Tisícročná včela a Sedím na konári sú vrcholnými Jakubiskovými dielami z 80-tých rokov, na ktoré už neskôr bohužiaľ nedokázal nadviazať.

• 10.5.2020  12:55

Neskutočne mizerné spracovanie zaujímavého námetu. Wehrmacht v roku 1941 používal sovietský guľomet PK, ktorý vznikol v roku 1961? IQ vojakov Čerenej amrády je tiež na úrovni húpacieho koníka. Dôstojník a poddôstojník hulákajú po vojakoch, aby sa držali pri zemi, ale sami stoja vzpriamene, aby to mohli čo najlepšie kúpiť? Kriste, neviem kto robil scenár k tejto minisérií, ale očividne to bol "odborník" na vojenskú taktiku z 2. svetovej vojny.

• 8.5.2020  21:43
    Cinka Panna (2008)

Keď sa rozhodnem pán Slivka spraviť scenár o živote historickej osobnosti, tak si aspoň poriadne naštudujem jej životopis. Panna Cinka sa po tomto filme musí obracať v hrobe.

• 7.5.2020  20:58

Detský film, ktorému hudba Deža Ursíniho dáva úplne nový rozmer.

• 7.5.2020  13:05

Príjemná oddychovka na nedeľu. 3.5*

• 7.5.2020  13:05

Na rozdiel od skoršej a podobnej, aj keď nesúvisiacej Causy Králik mi tento film pripadá o máličko lepší. 4*

• 7.5.2020  01:49
    Dunkerk (2017)

Nie. Toto pre mňa rozhodne nie je na plný počet. Je to iba druhý Nolanov film, ktorý hodnotím nižšie, než na plný počet. Dôvodom je nekonzistentná rozsekanosť medzi osudmi rôznych aktérov, ktorá nevedie k žiadnemu zmysluplnému vyvrcholeniu.

• 7.5.2020  01:21
    Malý Buddha (1993)

Ďalší náboženský film, ktorý sa tentokrát pre nás Európanov venuje trochu exotickému Budhizmu. Každé náboženstvo okrem Islamu je v podstate mierumilovné a plné lásky k blížnemu. A preto je svet plný nenávisti, vraždenia a vojen...

• 4.5.2020  19:25

A že sa nedá klesnúť ešte hlbšie. Dá!!! Toto je sračka na úrovni Rózakunde Pi(l)čer apod.

• 4.5.2020  17:11

Tak toto je prieser. Habera ako herec totálne otrasný, polovica hercov predabovaná a k tomu ešte mizerne, príbeh o hovne, atmosféra žiadna. Jediné, čo za niečo ako tak stojí je hudba, aj keď texty sú tiež otrasné.

• 3.5.2020  21:06

Posun Wendersa smerom ku komercii a holywoodkemu pozlátku sa moc nepodaril. Pre bežných konzumentov príliš ťažké, pre náročných divákov zase príliš jednoduché a zo slabšiou atmosférou. +1 hviezda za soundtrack.

• 30.4.2020  22:37
    Heidi (2005)

Knižku som nikdy nečítal, preto hodnotím iba samotný film. A ten je proste úžasný. Z úplného minima je tu naozaj vyťažené maximum.

• 27.4.2020  19:32
    Prokletí králové (TV seriál) (2005)

Historický film ktorý vyzerá, ako lacné papundeklové fantasy. Toto rozhodne nemusím znovu. PS: Tie gumené rukavice na začiatku druhého dielu sú fakt veľmi stredoveké.

• 15.1.2020  00:27

Tak toto už je ozaj pomerne dosť prúser. Otrasný casting. Sue bola v pôvodnom komikse kočka nad ktorou všetci "nerdi" v USA slintali blahom. A neinak tomu bolo aj v predchádzajúcich filmoch. Lenže tu sa objavuje Kata Mara, ktorá je len "škaredým káčatkom, ktoré sa nikdy nepremení na krásnu labuť". A že sa vo filme prakticky hodinu a pol nič poriadne nedeje a vlečie sa to ako šichta v robote tiež moc filmu neprospelo.

• 8.1.2020  00:10
    Planeta opic (2001)

Je to sračka. Toľko stupidit, nelogičnosti a klišé som už dlho v jednom filme nevidel a na ich vypísanie by mi nestačil povolený priestor na túto recenziu. Sklamanie. Jedna hviezda je za vynikajúce masky a jedna za efekty.

• 1.1.2020  11:27
    Spotlight (2015)

Tento film som videl hneď po Spielbergovom The Post a musím priznať, že sa mi tento film javí, ako o málo lepším a menej tendenčnejším. Celkový dojem mi kazil iba príšerný český dabing.

• 28.12.2019  21:55

A hlavnou hviezdou je nejaký rapujúci nigga, ktorý mi je úplne ukradnutý rovnako, ako zbytok filmového ansámblu a ich osudy. Pravdu povediac, ak by som s týmito ľuďmi strávil Vianoce, tak zrejme skončím ako Brievik a to som pacifista a tolerantný človek.

• 27.12.2019  00:23

Akože, moc som nepochopil vznik tohoto filmu. Síce sa v rámci príbehu o Dark Phoenix drží viac komiksovej predlohy než prvé 3 filmy, ale šmahom ruky zhadzuje všetko, čo sa v prvých troch dieloch stalo. Fakt nechápem, že načo toto vzniklo.

• 26.12.2019  18:07

Ha-ha-ha! To vám to trvalo, než ste prišli na to, že tento šňupač posral všetko, na čo kedy siahol. Zničil Star Trek a zabil Star Wars. Hlavne, že ste SW VII ospevovali, aký perfektný začiatok novej série to je. Ha-ha-ha!

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14