StarFsh

StarFsh

okres Žilina

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 26.5.2019  01:44

Ďalší zákazkový film pre SRN. Je to naozaj Sci-Fi film - tým, ako zobrazuje život "bežnej" rodiny v ČSSR. :-D Na rozdiel od Postrachu - Lucie má však tento film vysoko nadpriemernú kameru, ktorá sa tak často nevidí.

• 22.5.2019  23:51

Dlho som sa tak dobre nenasmial, ako pri pozeraní tohoto filmu.

• 20.5.2019  23:00
    Rudé horko (1988)

Na tomto filme je vynikajúco vidno, ako rýchlo niektoré filmy dokážu zostarnúť. Keď sa po revolúcii objavil, bola to bomba, dnes to je len slabý priemer.

• 6.3.2019  15:59

"Držte si je od těla a né jako tůhle. Jeden brigádnik se podhrabal a otěhotněl trestankini." Geniálny film.

• 23.1.2019  20:47

Akčné scény útoku na Buttlerovu farmu sú odfláknuté a miestami až smiešné a kazia celkový dojem z inak veľmi dobrého filmu

• 5.1.2019  18:49
    Pan Tau (1989)

Tento film sa mal volať Pan Tau a Muller Thurgau :-D

• 5.1.2019  13:50

Zrejme rozlúčkový film JPB z hlbokým ľudským a sociálnym posolstvom za ktoré si zaslúži 5*. Za spracovanie si však zaslúži maximálne 2.5* = priemer 3.5*

• 30.12.2018  00:14

Nechápem dôvod vzniku tohoto filmu. Absolútne...

• 28.12.2018  21:08
    Rudý úsvit (1984)

Americká patetická srágora plná imbecility a logických kopancov.

• 24.12.2018  10:44

Keď tento film vznikol, bol najlepším sci-fi filmom svojej doby, vďaka čomu neskôr Wise dostal možnosť režírovať nie moc podarený Star Trek - The Motion Picture. Aj dnes tento film patrí medzi veľmi zaujímavé diela, ktoré rozhodne stoja za vzhliadnutie.

• 22.12.2018  15:15

Ani tie najväčšie hviezdy nedokážu zachrániť slabý scenár. Burton, Delon a Schneider nemajú vlastne čo hrať. Rovnako chladným, ako film ma necháva aj historická udalosť o ktorej film pojednáva. Úspešný diktátor = Stalin sa zbaví neúspešného diktátora = Trockého. No a?

• 20.12.2018  15:54
    Človečina (TV film) (2004)

Posledne TV vystúpenie pani Kolníkovej.

• 20.12.2018  15:26
    Jááánošííík (divadelní záznam) (2004)

Záznam divadelného predstavenia legendárnej hry RND. Hodnotím tak, ako hodnotím preto, lebo som veľkým fanúšikom tohoto divadelného súboru.

• 19.12.2018  20:16
    Kalamita (1980)

Občas sa stane, že sa stretne dobrý scenár, dobrá režisérka, dobrý hudobný skladateľ, dobrý herci a vznikne z toho "srajda". Ale občas z toho výnimočne vzíde niečo podobné, ako je tento nezabudnuteľný film. 5*

• 19.12.2018  20:11

RND je moja srdcovka, takže menej než 5* som proste nemohol dať.

• 19.12.2018  19:45

Skvelý film. Z mála vyťažené maximum.

• 18.12.2018  19:22

Excelentná paródia s JPB na filmové role JPB.

• 18.12.2018  18:58

Výborná komédia v ktorej JPB predvedie, aký bol živel. Mám rád staršie filmy, ktoré sú postavené na hereckých výkonoch a nie na efektoch.

• 18.12.2018  18:52

Andy Kaufman je v našich končinách pomerne neznámym, preto nemôžem ohodnotiť herecké výkony Jima Carreyho pri napodobňovaní Andyho Kaufmana rovnako, ako vernosť životopisnej stránky. To, čo môžem ohodnotiť je kvalita filmárskej práce a zaujímavosť príbehu. 4.5*

• 18.12.2018  17:36

Vynikajúca, trochu zabudnutá komédia, ktorá prezentuje absurdity socialistického systému.

• 17.12.2018  18:25

Jednoznačne vrchol po ktorom prišiel už iba pád.

• 17.12.2018  17:48

Alogické blbosti a predvídateľnosť. To sú 2 hlavné problémy tohoto filmu, kvôli ktorým nemôžem dať viac než 3*.

• 17.12.2018  14:31

Asi najlepší Kachyňov film. A nie je to len vynikajúcim a asi aj najrozsiahlejším hereckým obsadením v ČS filme. Úžasne zachytená prvorepubliková atmosféra. Je zázrak, že takýto film vznikol v normalizačnej dobe.

• 17.12.2018  10:17

Potenciál tohoto filmu bol využitý iba čiastočne. Zabíja ho mizerný strih inak priemernej kamery a slabý scenár. Rogožkin nie je Tarkovski. Priemer - 2.5*

• 16.12.2018  19:59
    Valmont (1989)

Musím sa priznať, že pôvodný knižný námet ma nijako nenadchol. Premisu: "Kto s čím bojuje, ten s tým aj zahynie" som čítal aj videl už mnohokrát a spracovanú aj podstatne lepšie. O to viac prekvapujúcejší je Formanov prístup k tejto téme, ktorý opustil "čiernobiely" námet a spravil z neho "plne farebný" príbeh. Tento film však nie je rozhodne nejakým prevratným počinom. Ponúka len poctivú filmársku robotu.

• 16.12.2018  09:11

Nesmrteľný Fantozzi naprieč priestorom a časom. Asi posledný z lepších filmov o Fantozzim.

• 16.12.2018  08:56

Náborová agitka ČSĽA, ktorá ukazuje to, aká armáda nikdy nebola, nie je a ani nikdy nebude.

• 12.12.2018  20:08

AKÝ JE TO POCIT ŽIŤ NA ÚKOR ŽIVOTA NIEKOHO INÉHO? Toto je hlavná myšlienka, ktorú sa nám snaží odprezentovať tento film, lenže bohužiaľ, ono sa to dalo naozaj natočiť aj lepšie. Jessua bol možno perfektný divadelný režisér, ale z režírovaním filmu mal pramalé skúsenosti a je to vidno. Škoda vyplýtvania takejto skvelej premisy z hlbokým sociálnym rozmerom do stratena. 3.5*

• 11.12.2018  03:00

Pre mňa posledný 5 hviezdičkový film Philippeho de Brocy. Vrchol, po ktorom prišiel už iba pád.

• 8.12.2018  18:29

Najväčším problémom tohoto filmu je samotná pointa. Archa úmluvy = existovala, svätý grál = existoval, mimozemská kryštálová lebka = neexistovala. Takže zatiaľ čo v predchádzajúcich troch dieloch vyzerá príbeh celkom uveriteľne, ak privriete obe oči, v tomto filme je všetko od začiatku do konca vyfabulované a tvorcovia sa ani nesnažia presvedčiť diváka o opaku.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13