Tenet (2020)

Tenet je výborne filmársky natočené dielo, bohužiaľ bez akejkoľvek hlbšej myšlienky narozdiel od predchádzajúcich Nolanových diel. A bohužiaľ sa tu objavujú aj logické kopance, čo ma u neho veľmi prekvapilo. Proste je to len bezduchý, aj keď stavbou príbehu komplikovaný akčňák. 3.5*

Falešný princ (1984)

Keďže mám averziu k filmom z 50-tých rokov, je pre mňa táto verzia prijateľnejšia.

Město Ember (2008)

Mesto Ember je dosť podobné románu Mesto a hviezdy od A. C. Clarkea (kiežby sme sa niekedy dočkali aj jeho filmového spracovania) a trochu pripomína aj legendárny Fallout. Obe inšpirácie tejto knihy a filmu od Jeanne DuPrau však vznikli podstatne skôr, než jej román.

Barbar Conan (1982)

Ak je princípom žánru fantasy alogičnosť, tak je potom tento film výborný. 2.5*

Matrix Revolutions (2003)

Ak by som tento film mal hodnotiť ako vrchol trilógie, tak by odo mňa dostal maximálne 2 hviezdy. Preto to radšej hodnotím ako samostatný film s tým, že Matrix Reloaded nikdy nevznikol. 3.5*

Matrix Reloaded (2003)

Toto radšej ani nemalo vzniknúť. More samoúčelnej akcie, utopené v CGI na úkor príbehu. Zápletka filmu je naozaj úbohá a dej trilógie nijako výrazne neposúva dopredu. Zbytočnosť. 2.5*

Tři muži a nemluvně po 18 letech (2003)

Tento TV film, lebo neverím tomu, že by niečo takéto mohli Francúzi pustiť do kín, radšej nemal nikdy vzniknúť. Kamera je strašná, strih tiež. Furt sa tam len žerie a chlastá, zrejme preto, aby sa chudobný Francúzsky herci mohli aspoň počas nakrúcania poriadne najesť. Aspoň na niečo tento film bol dobrý, lebo nám divákom nedal absolútne nič. A porovnávať z dielom, ktoré vzniklo t.č. už pred 35timi rokmi vlastne ani nie je čo. 1.5*

Sanitka (1984) (seriál)

Jeden z mála socialistických seriálov, ktorý nie je oslavou budovania socializmu, alebo chválospevom na nejakého papaláša. Seriál sa snaží pomerne realisticky zobraziť nevďačnú a nedocenenú prácu zamestnancov rýchlej zdravotnej služby a ukázať, že aj oni sú len ľudia. Ich práca sa od vzniku tohoto seriálu nezmenila k lepšiemu, skôr naopak. Dnes musia riešiť aj smradľavých bezdomovcov a feťákov, pričom je každý druhý ozbrojený aspoň nejakou kudlou. Fakt nezávideniahodná práca. Alebo je to nezávideniahodné poslanie?