Snadný prachy 3: Život deluxe (2013)

Je těžké tenhle film ohodnotit. Dělala jsme k tomu titulky, myslela jsem, že to bude stačit přeložit s angl. titulků, ale ty byly plné nelogických chyb, pak mi došlo, že z odposlechu to nedám, jelikož je ve filmu ještě kromě angličtiny, švédština, španělština a srbština. Takže, pakárna jak sviňa. Jelikož je film složen z různě prolínajících dějů, které se i bijí, tak celkový dojem je taky takový zmatený. Průměr, který se snaží oslnit svoji syrovostí a násilým. Průměr. Je to hold jiné na co jsme zvyklí, jelikož je to švédský film :)

To byl zítra flám (2010)

Velmi jednoduchý humor, vyměšovací humor hlavním tématem, což mě neoslovilo, nad tímto se nesmí moc přemýšlet. Jen si myslet, že je vám tak patníct a všechno je super. Čekala jsme, že to bude kravina, ale je to lepší než jsem čekala :)

Tady to musí být (2011)

Kvuli hlavnímu hrdinovi nejsem schopná se na to podívat. Řekněme, že je pro mě odpudivý.

Velká nádhera (2013)

Obrazově zajímavé, nevšední, originální. Film bez děje, bez začátku i konce. Zmatené. A takový to pocit i zanechává. Zde jsem nenašla žádnou velkou nádheru a ani Jepp. Jepp je zajímavá charismatická postava, která to drží nad vodou. Poučením je: bylo by fajn si vyzkoušet být bohatý, ale své možnosti využít lépe, než Jepp a ostatní. Celý život jen chodit pařit? Vše o mrzí i povrchnost a vlastní nicota. Přehodnoceno uživateli.

Grandhotel Budapešť (2014)

Trochu jsme se toho bála, podle thrileru to bylo vtipné a ulítlé, jaksi podivně ulítléé. Nakonec jsem byla mile překvapena. Příběh má hlavu a patu, i když ze začátku se to možná nezdá. Psychologie byla jeho. Dá se říci, že ej to ze života. Oceňuji nezvykle pojaté vyprávění děje a obrazové pojetí. Originální poutavý počin. Možná až na pár záběrů: šokovat násilím. Zdá se mi, že je to nevkusná moda posledních let.

Dobrý Will Hunting (1997)

Mám ráda psycholgické filmy, lepší jsou ještě s nějakým odhalením, ale tohle taky stačí. Není to věc co vás posadí na zadek, nebudu si ho pamatovat léta a nebudu říkat to byla pecka. Je to vlastně jednoduchý příběh. Spoiler: S Happy endem, to mám ráda. Nic složitýho. Jsem ráda za dobré herecké výkony. Co mě štvalo jak se Will choval k lidem, vím že sám měl ze sebou problém, ale to nikoho neomlouvá, takovej lidí znám, někteří se napraví, ale někteří zůstanou těma stejnýma hovadama. Nebýt tak sympatických herců a jejich osobitého ztvárnění věci, byl by to průměrný film. Je to film na zamyšlení nad životem. Film byl natočen už před léty a jde to zněj cítit, možná bych trochu zkrátila některé natáhlé scény. Tímto shlédnutím a jinými filmy hodlám vzdát poctu nedávno zesnulému R. WIlliamsovi. V jeho očích jsem viděla smutek i když na rtech měl úsměv.

Casablanca (1942)

Soulasím s mnoha názory zde. Film je pro nás v této době již méně zajímavý. Zajímavý příběh jedné lásky. Spoiler: Dala bych přednost výhry vášnivé lásky, než hrdinskému činu. Sám hlavní hrdina mi nebyl nějak sympatický. V té době musel být fešák i slečna sexbombou, já to vidím jinak. Zajímavé nahlédnutí- té z nejkrutějších válek.(oficiálních). Známka je průměrná, protože mi připadají ovace na tento film přemrštěné. Neberu snímku jeho určité kvality, ale viděla jsem mnoho filmů, ale tento mě na zadnici neposadil. 3 a něco. Doporučila bych ho jako vzdělávací prostředek. Přijde mi, že spousta lidí se bojí dát nižší hodnocení, i když film je nedostal, jak píší v komentářích. Alternativní konec ze Simpsonů je mnohem lepší. Ve španělštině je to nejlepší ? :D https://www.youtube.com/watch?v=2U_VOp-ZBB0

Divoké včely (2001)

Hold tak to chodívalo na malé vesnici, jako dítě jsem to zažila. Nic zajímavého, když znáte jak to chodí. Překvapuje mě kde vzali ty krasavice, tam snad není jediná starší ženská pěkná. NJn. chlast, žrádlo, sex..zábava na vesnici před lety. Trochu úsměvné, ale nějak poutavé. Souhlasím je nepříjemný se dívat na tak škaredý lidi a jejich šakaredým chováním. Tohle hlavně ať nevidí v zahraničí, řeknou si, že u nás není tekoucí voda a jsme naprostí primitivové. Nedalo se to dokoukat.

Slečna Marplová - Cukání v palci (2006) (epizoda)

:) Když se auto ne a né rozjet bez skákání sl.MArplová poznamená s úsměvem: Dali vám klokanní benzín. Vždy milá, zvídavá, občas vtipná. Tento díl byl poutaví, člověk se ani chvilku nenudil. Onen záhadný domeček byl maličký, pro děti a na soukromém pozemku. To mi přišli jiné věci trošku přitaženější za vlasy, ale to nestálo ani za řeč. Silnější z dílů. Doporučuji

Všemocný (2011)

Hodně fajn motivační film. Také poučný. Spoiler: a s happy endem..to mám ráda. Sympatický týpek..když se hodí do gala. Neposadí na zadek ale určitě zaujme. Akorád mě napadá. Tak chytrý člověk by se vlastně neměl dostat do nepříjemností, když je tak chytrý...že? Doporučuji.