Zkrocená hora (2005)

Zkrocená hora je skutečně ojedinělou filmovou událostí. Jak řekl Jake Gyllenhaal v jednom rozhovoru - zpočátku se mu příliš nechtělo do role homosexuála, ale když si přečetl scénář, pochopil, že se jedná o jeden z nejdojemnějších milostných příběhů. A rozhodně udělal dobře, protože jeho herecký výkon i výkon jeho partnera, byl naprosto excelentní a snad trošku změnil představu běžného diváka o tom, jak vypadá homosexuál, jak se obléká, jak mluví, jak se chová. Nádherný film, tleskám Ang Leemu.

Hněv duší (2004)

Opravdu dobře natočený horor, který rozhodně předčil má očekávání, jež nebyla nijak blockbusterová. Celkem dobrým nápadem bylo umístit film do westernového prostředí, což trošku ozvláštnilo klasické hororové téma opuštěných starých domů a v nich se náhodou vyskytující skupinky vhodných kořistí. Typický důkaz toho, že fantazie diváka je někdy nejlepší zbraní režiséra a nepotřebuje k tomu mít po kapsách sbírku vizuálních efektů.

Jeskyně (2005)

Hodina a půl nudy, kdy první polovinu filmu čekáte, až se konečně začne něco dít a druhou polovinu filmu se modlíte, aby už to všechno skončilo.

Na život a na smrt (2005)

Celkem zajímavý dílko. Jde vidět, že autoři chtěli natočit akční trhák za málo peněž. Throttle obsahuje občasné nelogičnosti a to film zvytečně degraduje. Většinu stopáže se hlavní hrdina honí po garážích s velkou čenou dodávkou. Aby nebyl děj tak fádní, zvoliti autoři prostřihované flashbacky z předchozího života, jenž se objevují pravidelně asi tak po dvaceti minutách. Nakonec se ovšek ukáže, že jejich děj nemá naprosto nic společného s tím, co se děje v garážích, což považuji za největší hrubku. Ale 50% dát musím za snahu ušetřit rozpočet a přitom pobavit, což se určitě povedlo.

Ultraviolet (2006) odpad!

Feministická domina s mateřským syndromem zabíjí soupeře po stovnách, aby zachránila již mrtvé dítě, které se vzápětí probudí. Souboje jsou velmi nudné, efekty zoufalé a Milla nic moc, i její tělo mě po čase přestalo bavit. Děj jsem již nastínil výše, je prostě O NIČEM. Popravdě za sebe mohu říct, že byla drzost vůbec něco takového natočit a naservírovat to lidem.

Valiant (2005)

Hodně nudné. Žádný vtip a celkem slabá animace. 50%

Hra na schovávanou (2005)

Dobře natověný strašidelný thriller s nedotaženým a mírně předvídatelným koncem.

Mnichov (2005)

Se Stevenem Spielbergem mám trošku problém. Někdy natočí excelentní drama o vyvražďování židů, poté komerční patlaninu, jindy převezme geniálně rozpracovaný námět(A.I.) a udělá z něj slaboučkou pohádku, nakonec to zazdí průměrnou 'Terminálovou' romantickou komedií. Mnichov je každopádně výborné drama s několika opravdu silnými momenty, které jen tak z hlavy nevymažete. Někdy je trochu rutinní avšak vždy extrémně drastické. V jednu chvíli jsem uvažoval i o *****(což by byl pro Spielberga u mě comeback), na konci filmu však tempo polevilo a mírně slabší závěr přisoudil tomuto dílu zcela zasloužených 80%

Hustle a Flow (2005)

Opravdu kvalitní hip-hopovou muziku v tomto filmu shazuje dolů řada patetických keců "do duše" a téměř naprostá dějová prázdnota. Ty *** dávám pouze za tři nahrávací scény, které mě fakt chytly.