Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pěkná bandička se nám tady sešla. I Robin Šerbatská dorazila, Lůďa, Milek..ne to už kecám. Trochu delší bijáček, a tak, první půlka je alespoň sranda a trochu více politiky, druhá půlka méně srandy, stejně politiky a hodně akce. A super akce! Hlavně ty bitky, jsou svižné, ale žádný střih, střih šmouha a je na zemi. Dobře natočené, to musím vynachválit. Super kobra Scarlett pořád šťouchá do Captaina, má nějaké vtipné narážky, a háže ten svůj sexy pohled, zas sem měl přetlakovaný klacek. Já byl spokojený, tvůrci tady sice dost tlačili ve stylu, my tady uděláme NWO, ano, nový světový řád, ale Chris Evans je Captain now! Kolonka Chci vidět! je o jeden snímek chudší.

Zelené království (1959)

Tohle není typický film Audrey, ale roli si myslím užila. Taková dívka lesa, i když je vidět, že se hodně točilo ve studiu, jsou tu všude zvířata, měkké zelené listy, zpívají ptáci, a Audrey s tím skvěle splývá. Ona je taková víla, však to všichni ví ;) . Jednoduchý film, ale dobře se na to dívá. Klidný, bez rušivých elementů velkých akcí. Pohlazení. Trochu mě dneska bolela hlava, takže mi to perfektně sedlo. Jako lék na bolest hlavy bohužel nemůžu doporučit, ale pro navození klidu, to ano.

Cemetery Junction (2010)

Ricky zajel trochu do jiných kolejí, a na jeho poměry natočil trochu, řekněme film na profesionálnější úrovni, přece jenom příběh ze 70tých let už je náročnější, výprava, auta, rekvizity... Jo, veze se to v dramatičtějším směru, ale ten jeho lišácký ksicht, a škodolibý úsměv tam je. Téměř každá scéna se veze v nějaké srandě, hlavně scény s policajtama. Klidně se do toho mohl více opřít, ale já se nasmál dost. Navíc, ty kytarový songy, a třeba i rozpravy Rickyho s jeho matkou... Prostě Gervais.

Voyage d'affaires (2008)

Už vidím ty rozpaky, když bude z hotelu odcházet.... Jo, pobavilo.

Gangsterská nevěsta (1941)

Když začla Barbara Stanwyck zpívat Drum Boogie, to bylo něco. Když se k nim nakvartýruje, k bandě vědátorů, začne jim to tam obracet vzhůru nohama. Oni jsou dost pošuci, i Gary tak působí, neznalý městského slangu, gentleman, a Barbra když otevře pusu, radost pro ucho. K tomu si připočtěte ganstery, kteří taky zrovna nepůsobí ostrým dojmem, a když se s vědátory pustí do potyčky? No. Ke konci se to zvrtává v dost ujetou komedii. Hawks to umí, a mrs.Stanwyck, má kouzelné pohyby. Takže: bláznivá komedie, s geniální hereckou dvojicí, a super písní.

Odpolední láska (1957)

Velice jednoduchý příběh. Kouzlo těhle starších filmů, jsou tak lidské, žádná technika, akce, prostě jen lidské setkávání. Filmy s Audrey si dávkuju postupně, na tenhle se dívalo náramně, ona, mlaďounká holčina, která blbne hlavu byznysmenovi. Ten chudák neví kudy kam. Je to mistrovsky natočeno, je to prosté, jednoduché, svěží, s tváří usměvavé Audrey Hepburn. Komediální prvky jsou vnášeny ve formě lehkých vtipů, inteligentně napsaných, žádné rozesmívačky. Avšak nebýt Audrey, jdu s hodnocením níž, její tvář, jako vždy, osvětlila celý film.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Obrovské příjemné překvapení. Opravdová atmosféra, zatuchlé kameny, déšť, třepotající se světla svíček..., lekačky, doooobré, hororový nádech se skvěle padnoucím hudebním doprovodem, nechutnosti pěkně zblízka, to mám rád, a hlavně ty dialogy, fakticky propracovaný scénář. Gore, krev, .. Rozhodně čekám další díly, a těším se. Další seriál, po dlouhé době, který upoutal mou zvědavost.

Krvavá zátoka (1971)

Zase ten vizuál, jo, jo. Suprové. Trochu nahotiny, hodně vražd. Pro tyhle tituly překvapivě propracovanější příběh, musel jsem věnovat více pozornosti, jsem občas trochu dementní, když se to začne zamotávat. Tady se to motalo dost. No a ten konec? Jen dovršuje celou tuhle vyvražďovací podívanou, a ve mě zanechal ještě lepší dojem. Ty bodání jsou vždycky tak surové, až mě to svrbí v podbřišku. Látky tohohle italskýho typu bývají utkány ze stejného materiálu, tahle ovšem trochu vybočuje, má jiný odstín.

Frigo elektrikářem (1922)

Je zde vidět, že na filmu bylo dost práce. Stejně jako Chaplin si tady Keaton pohrává s jezdícími schody. Mě se líbil kulečník. Taky se mi líbí ta krátká stopáž, to mám rád. Jednou se se zasmál, ono taky dnešního diváka už tenhle humor většinou nerozesměje.

Prokletý ostrov (2010)

Trochu oživení filmových trendů. Ono, fakt dobře se na to kouká, v první půli opravdu dost dobrých záběrů, vizuální slast. Film s viditelně mysteriózním nádechem, atmosféra ostrova, s léčebnou. Scorsese nesklouzává do klišé, takže film vůbec nevyznívá že si jen hraje na psychologickou hru. Prostě to tam je. Výborná pointa, vstupte do bludiště, nepřemýšlejte jen koukejte. Raději nad filmem nebudu polemizovat, i když se to nabízí, a nechám si jen velmi příjemný zážitek. Snímek, z kterého mám dobrý pocit že jsem ho viděl.