Carlitova cesta (1993)

Skvostná režie. Brian Da Palma si to neskutečně dává. Mistrovský film. Carlitova cesta je jedna z nej gansterek která kdy byla natočena, luxusní příběh, excelentní Al Pacino. Než na ganstery se film zaměřuje hlavně na milostný příběh, což možná nevyznívá na gansterku nějak dobře, nenechte se zmást, naopak, sedí to brilantně, navíc film má takovou stopáž, že těch gansterů si užijete, podsvětí a všechno. A stopáž, která nenudí ani sekundu, ani chvíli, je to důkazem dobrého filmu. Carlito je v podstatě dobrák, i když je ganster, no dobrák, není kurva, a přátelství a čest pro něho něco znamená, a já mu fandil. Ta poslední část filmu je tak napínavá, to se mi snad ještě nestalo, seděl jsem zařezaný a fandil Carlitovi. Tady nejde jinak než 5*. Tenhle film budu mít dlouho v hlavě, a až trochu odezní hned si ho dám znova.

Méďa 2 (2015)

Už jste viděli Méďu? Ne? To jste pěkní čuráci. Tak vám řeknu o co jste přišli. Nebo takhle, viděli jste alespoň jedničku? Taky ne!!?? Tak to je těžké s váma. Jestli znáte Setha MacFarlana asi víte co očekávat. Jo, Seth jede pořád stejnou vlnu, Méďa 2 má oproti jedničce větší příběh, takový rozrostlejší, více se tam toho děje, mnohem více. Nějaké nechutnosti, nějaké to semeno, narážky na herce, na filmy, levandule-(jo myslím trávu). Jsou to prostě hromoví kámoši. Ve dvojce jsme přišli o Milu Kunis :(, je to smutné, raději se věnovala natáčení Jupitera, té píčovině!! Ale místo Kunis máme Amandu Seyfried, ona je taky taká kooočka, kooočka. Jak začla zpívat a hrát na kytaru, hm, to není spoiler ne?? :), sem byl jasný, ta mě pěkně zblbla, takové kuřátko ta Amanda, přímo holka na ojetí. Tak má vykulené oči no, jééžiš,.. bych si vždycky myslel, jak by mi mrkla na péro, že z něho valí bulvy. Takový malý!!!????? To jsem ještě neviděla. Jednička měla promakanější scénář, fakt, tam co scéna to perla, ale dvojka není ošizená, supr podívaná. Takhle, svoje diváky, si to najde a bude jich dost. Dost lidí se umí bavit u filmu, a ostatní.... Však víte.

Železná srdce (2014)

Luxus. Brad Pitt vede tankový oddíl, je borec, táhne to s ním už od Afriky, a už jsou v tom vypíčenem fašounském Německu. Tak daleko se dostali. A to jen proto, že to má jeho postava v malíku, je stratég, a ví co dělá. Charaktery postav jsou geniální, a ještě lépe zahrané. A jde o druhou světovou, tady jsou scény pěkně drsné, je to válka, je to krev. Chlapský film. Charaktery postav mi přišly tak reálné, prostě vás šoupnou do války, a vy jen čumíte na to zvěrstvo, a to vás změní. Změní vás to, když vidíte, co je jeden člověk schopen udělat jinému. Fury u mě zabodoval. Každá scéna, ve které dochází ke střetu je přehledná, a dobře se na to čumí. Brad přijde o jednoho z chlapů, jako náhradu dostane mladého nezkušeného smrkáče co ani neví co je zbraň, ale válka vás změní, válka vás změní..

Jimmy Carr: Being Funny (2011) (TV film)

Jimmy má kurva formu, a tak nekorektní humor, to je prostě jeho. Za těch 100 minut uslyšíte tolik úchylných, perverzních vtipů že to nespočítáte. Na podium si pozve i někoho z publika, a na konci si můžete vychutnat sérii vtipů, které jdou fakt za hranici, a to si po celém vystoupení říkáte že už to ani nejde. Je to nářez, ale jak sám Carr říká, jsou to jen vtipy, které vás mají pobavit. Totální nářez.. Buzíci, pedofilové, křestani, nikdo nezůstane opomíjen.

Rudé noci (2010)

Jo, jo, jooo. Tomuhle už jsem snad ani nevěřil. Že najdu film, tento film. U filmu často koukám na záběry, na celé scény, na ty překrásné obrázky, promakané do těch nejzažších detailů, a říkám si, ty vole, tohle tak vytisknout a dát si na zeď. Tenhle film je skoro celý takový, a opravdu, opravdu se ten vizuál barev dá srovnávat s těmi nej vizuály italského gialla. Úvodní scéna, naprostý skvost, byl jsem normálně vzrušený, nedělám si prdel, a ne jen proto, jaké tam hrajou kočky, škoda že se nesvlékla Carrie Ng, ta byla tak svůdná a přísáhám že už bych fakt stříkal. Nechci si hrát na Tarantina, ale zeptejte se holek co mě znají, a taky mám rád nohy, další plus tohohle filmu. Ten film je vizuální orgasmus, je v něm tolik "ticha", je v něm krev, v tom nejkrásnějším podání, hra s pohybem. Je tu mafie, tlumiče, nádherné ženy, nějaké to prso, další věci, které jsem jmenoval už výše, prostě, Perverz mlaská. Strašně jsem se zakoukal, a cítil ten pocit, kvůli kterému jsem začal kdysi dávno věnovat pozornost filmům. Titulkový song jsem si pustil nekolikrát za sebou. Film, ve kterém nejde ani tak o děj, ale film, který diváka svým zpracováním, celkovým stylem, atmosférou, obrazem, ohromí, vzruší, vcucne a pohoní, a honí. A troufám si říct, že pouze diváka, který má pro film fakt cit. Myšleno tak, že jen filmový konzument tohle může hodnotit středně a níž..

Zbav nás od zlého (2009)

Styl, jakým točí seveřani filmy, a dramata obzvlášt, to je prostě kapitola sama o sobě. Tak depresivní, ponuré. Zde ve filmu se setkáváme s ukázkou toho, co dokáže rozzuřený, pomatený, a opilý dav lidí. Aby začlo takhle šibat jednotlivci, no jako, stává se, jasné, ale kolektivně to jde mnohem snadněji. Člověk je obviněn z vraždy, všichni zešílí a chtějí pomstu, až na jednoho, ten ho vezme k sobě do domu, kde má manželku s dvěma dětma. Dav, opilý, a poblázněný si pro chlápka jde. Naprosto stylová režie, kamera, ten tmavý filtr, přes který je celý film natočen, všechno tady do sebe zapadá. Psychologické drama, které v druhé půli přejde do ostřejšího stylu. Filmařina, na kterou se parádně kouká. Režisér Bornedal trochu upoutal mou pozornost.

Kung Fury (2015)

Total úlet, grindhouse videohra, až jeden zavzpomíná, styl ala 80's, styl 8mi bitových her. Výsměch a zároveň pocta téhle době, a stylu. Prostě mrkněte na to, vrácení v čase, Thor, dinosauři, zrnící obraz, Hitler, to je kombinace k zulíbání. Sandberg si tady dělá z toho totální píču, ale je to konstruované tak, že je to všechno naschvál, je to cílené a mě cukaly koutky skoro celou dobu. Pět hvězd, a to naprosto bez keců...

Rumah Dara (2009)

No jo, asiati, ti se s tím nepářou. Dialogy, a nebo originalitu tady sice neřeší, a podle toho to i vypadá, ale co se krve týče, tak se tenhle film dost stydí, a myslím to tak, že je celý červený.. Kdyby měl být tenhle film o něco krvavější, tak vidíte už jen červenou obrazovku. Ze začátku se kecá, ale to se dá, no a pak jedem na červenou. Chvílemi mi to přišlo dost zmatečné, na plátně se objevuje totiž strašně moc postav, a říkal jsem si, co kurna dělají ti ostatní?, kde jsou, a tak :) A nechtěl jsem dát více než tři, moje hodnocení změnil závěr, kdy se to ještě krásně začervená jako třešnička na motorové pile. Nože, krev, zbraně, asijské ksichty, někteří se tváří děsivě, někteří komicky, a jeden barák potopený v krvi. U toho se fajně najíte. Dobrou Chuť, přeje Perverz.

Orphan (2009)

Panečku, čumim, čumim, čumim na bednu. A prdel nezvednu. Tohle je naprosto suprová psychologická nálož. Nečetl jsem místní příspěvky, komentáře, nic. A jak film začínal, pořád jsem si vymýšlel vlastní scénaře jak se film bude vyvíjet, a jak to všechno je. Chyba lávky, tohle není horor klasického stylu, a přinesl mi překvapení. To jak se nakonec ukázalo, o co jde, no, čumim. Isabelle Fuhrman se chopila takové role, a zahrála tak uvěřitelně až to není možné, kurna kolik je té holce? Nemůžu tomu uvěřit. Ta má kariéru jistou, a jsem zvědav na její další role. Orphan je horůrek jaký tady dlouho nebyl. Precizní režie, výprava, atmosféra. A hlavně se skvělou pointou. Jebu vás a solím za pět.