• Krátkometrážní

V pravé dopoledne (1964)

Nezajímavá animace mnou neoblíbeného Zdeňka Smetany, kterého mám spojeného s mnou neoblíbeným Rákosníčkem a duem Křemílek-Vochomůrka. Tohle je aspoň krátké a nemluví to Bohdalka. A není to na pokračování, takže se nemůže stát, že na vás každý večer po více než měsíc vybafne, kdyby se ji přeci jenom zachtělo, babě... Atmosféra divokého západu není nic moc kvůli nevýrazné hudbě a pražádnému vykreslení krajiny. Konec mě překvapil, jelikož jsem na šerifa ze začátku zapomněl, což nevím, jestli je plus nebo spíš mínus snímku.

Gertie on Tour (1921)

Další příběh dinosauřice Gertie už mě tolik nenadchl. Je to přeci jenom o něco mladší a nevidím, že by se za těch let udál nějaký pokrok. Sice je dinosaur a jeho okolí detailněji vykresleno, pohyby jsou zato trhanější. Je to možná tím, že to McCay údajně nedodělal. Nebo že by Gertie zestárla?

X-Men (2000)

V roce 2000 to byla zřejmě bomba, dnes je film řekl bych značně překonaný, a to hlavně po technické stránce (která je u komiksovek většinou to hlavní). Upřímně - toto byla ještě větší blbost, než jsem čekal. Nemůžu si pomoct, ale akce a animace na mě působily hrozně odflákle a směšně, až béčkově. Když je fight Ropušáka (úděsná to postava) s Kyklopem, který končí rozbitím vitríny, pomalu vrcholem filmu, něco je špatně.

S.S. 'Queen' Loading (1897)

Nemám potřebu dát odpad něčemu jenom pro jeho nevalnou kvalitu, která mohla být způsobená zubem času. Ale na druhou stranu nic úchvatného to také není.

Statue of Liberty (1898)

Tak na tu dobu už nic moc. Jak obsahově, tak kvalitou obrazu. Nějakou tu historickou hodnotu to ale má, radši se podívám ne foto z té doby - alespoň něco uvidím...

Barcelone - Parc au crépuscule (1904)

To si nemohl Chomón natočit park? Už několik let před tímto počinem byl schopen natočit povedené trikové filmy, tak si klidně mohl odpočinout. Bral bych to jako dnešní film z dovolené, nebo něco na ten způsob.

Loïe Fuller (1902)

Na šatech tanečnice se díky kolorování tvoří vcelku zajímavé efekty, na tehdejší dobu velmi pěkné.

Danse des Ouled-Naid (1902)

V roce 1902 už Meliés točil Cestu na Měsíc, ale co - i na jih od Pyrenejí museli nějak začít. A kolorovaný záběr na alžírské tanečnice není tím nejhorším začátkem.

Divočina (2006)

Hvězda navíc za Koalu, která je snad jediným kladem filmu. Další hvězda za to, že se tom bude dětem možná líbit. Konkurence zvířatkovských animáků je ale velká, Madagaskar se přímo nabízí.

Agent 117 (2006)

Někdy to bylo vtipné, často to bylo vtipné proto, že to bylo tak nevtipné a většinou to nebylo vtipné vůbec. Parodií na špionážní filmy (bondovky...) je vážně spousta a Agent 117 se v nich ztrácí. Clouseauovi nesahá Agent 117 ani po paty!