• Romantický

Kkotminam ramyeongage (2011) (seriál)

Prvé diely si hovorím, že to nebude nič moc. Po druhom sa to rozbehne, chytí ma to a až do konca nepustí. Koniec sa dal spracovař aj lepšie, ale epizódy ma bavili. Neskutočne vtipné, nenáročné. Prečo mám rada ázijské seriály? Aj keď niekedy pôsobia nezmyselne. Je to tým, že Aziati vykresľujú každú postavu inak. Tak to bolo aj tu.Hlavná hrdinka mi bola od začiatku sympatická. Postavy sú zaujímavé, dobre sa na ne pozerá, chválim herecké výkony a doživotne budem otrokom Cha Chi Soovho úsmevu.

Last Cinderella (2013) (seriál)

Moja prvá japonská j-drama. Dosř odlišná od kórejských, na ktoré som zvyknutá. Ovážna v tom slova zmysle, lebo u Japoncov by som príliš nečakala ukázanie posteľových scén. Ešte predtým, ako som si pozrela celý seriál, som videla viac recenzií kritizujúce hlavne poslednú epizódu. Bola som celkom zvedavá, čo sa z toho teda vykľuje. Myslím si, že u každého je iné, ako vezme seriál aj aj keď bolo zo začiatku viac-menej isté, ako to celé dopadne, človek je až do konca v napätí. U mňa podlomil tento fakt aj to, že to bolo prvýkrát, čo som sa stretla s japonským seriálom, takže som nevedela, čo môžem čakať. Seriálu nič extra nevytýkam, prispôsobuje sa moderným podmienkam, no popri tom zostáva pri tom, ako by sa mal správny Japonec správať. Veľmi však chválim hlavnú postavu a jej stvárnenie. Je dôkazom toho, že nie zovňajšok, ale dobré srdce je nenahraditeľné pre život tvoj, ale aj pre životy iných. Čo sa mi ešte páčilo je, že seriál dbá na to, bez čoho nemôžeme my ľudia existovať, a to priateľstvo. Nemôžem povedať, že seriál ma nadchol s nejakým úžasom, ale boli v ňom zamyslenia hodné chvíľky.

Keunalui bonwigi (2016)

Priemerná romantická komédia na tému, ktorá dnes nie je tabu. Vtipne podané, hlavným aktérom to ide a film zaujme obyčajného diváka zábavou a miernym klišé. Nič hlboké však nehľadajte, i keď zopár momentov malo svoje kúzlo. Dôkaz toho, že Kórejčania vedia spôsobne natočiť aj film takéhoto žánru.

For Love or Money (2014)

Spočiatku trochu nudné, nevedela som sa naladiť na správnu vlnu a nechápala o čo tu vôbec ide. Koniec ma dostal a nemôžem inak, než silných 4*.

Milenec z vesmíru (2013) (seriál)

Trošku nedotiahnuté, ale pekné a slušné. Charaktery postáv sú vystihnuté perfektne a veľmi som sa potešila Ji Hyeon Jeon, ktorá ohromne zahrala rolu navonok namyslenej bohatej herečky. Pokiaľ vás neosloví dej, určite vás zaujmú povahy postáv. Dá sa na ne totiž dobre pozerať a skúmať ich konanie. Ideálna oddychovka, ktorú odporúčam pozrieť. Síce nenúti hltať jednu časť za druhou a po rozporuplnom konci fakt neviem, čo si mám myslieť, ale na druhej strane som sa nenudila. A keď už aj, tak len málo a vtipné scény to vynahradili.

Jangnanseureon kiseu (2010) (seriál)

Kórejci vedia, ako zahrať na citové struny diváka. Zo začiatku som sa nemohla od seriálu odtrhnúť, v strede som si hovorila, že väčšiu hlúposť som nevidela a ku koncu som sa sladko usmievala. Neviem sa rozhodnúť, či mám Kima Hyun Joonga radšej v BOF alebo tu. Keďže tu mal viac priestoru, mohol sa lepšie prejaviť a charakter, ktorý stvárnil bol máličko podobný tomu, ktorý aj v predchádzajúcom seriáli. Nehľadiac na rozcuchané vlasy s ofinou a elitný štýl obliekania, asi sa mi predsa len páčil viac tu. Postavy boli vykreslené krásne, aj keď niekedy som mala pocit, že hlavnú hrdinku vyhodím za jej chovanie von z okna. Hovorila som si, či môže existovať niekto s tak nízkou sebaúctou, ale oni už vedia, ako dať toto do poriadku. Prostý seriál, ktorý je zároveň taký milý, že vás dojme.

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

Môj prvý kórejský seriál, ktorý som "zožrala" za tri dni, čo som bola chorá. Zo začiatku si ma úplne opantal, nemohla som sa dočkať na ďalšiu epizódu. Bolo to také milé, nevinné a Jun Pyova cholerická povaha dodávala šarm všetkému, čo spravil. Kamaráti z F4 ma dostali, prišli mi ako 4 druhy temperamentu podľa Hippokratesa, takže každý sa v nich nájde. Lenže potom sa to začalo neskutočne ťahať a prišlo mi to ako telenovela, ktorá si vynucuje ďalšie časti a pridáva úplne zbytočné intrigy. Neviem, prečo to tak natiahli, ale som rada, za každú zmysluplnú myšlienku, ktorá bola v tomto seriáli vyslovená. Za toto fakt veľké + Kórejcom. - "What's so hard about love? You simply grab the other person's hand and refuse to let go." Zo začiatku by som neváhala dať 5*, avšak musím byť v konflikte s tým, že to bolo príliš dlhé. A ešte jedna malá drobnosť. Chcem takého manžela, ako je Ji Hu! Prečo má taký krásny úsmev?

Hiroin šikkaku (2015)

Typický tínedžerský príbeh, ktorý je ale spracovaný po japonsky. Ázia má iné preferencie a je to aj vidieť. Humor podaný správne, presne podľa toho, ako sa to tvorcovia snažili zachytiť. Bol to môj prvý japonský film, ktorý som videla a k tomu ešte aj s manga štýlom. Najprv som mu nevedela prísť na chuť, prehnané reagovanie hrdinky naživo a afektované reakcie...pridalo to však filmu odľahčenosť a pomaly sa tieto motívy vytrácali. Obsadenie fájn a neodpustím si poznámku, že takých chlapcov ako Rita a Kósuke by tu malo byť viac! Btw Japonci sú zlatí. ^^

Seumool (2015)

Čakala som bláznivú komédiu, v ktorej by mohol byť aj trápny americký humor, ale toto bolo sklamanie. Tvorcovia sa snažili zaujať hlavne povrchnosťou oddaní moderným trendom. Veď prečo nie, mladých lákajú len perverznosti. Dúfam, že v blízkej dobe uvidím juhokórejskú komédiu, ktorá bude stáť za to a nebude len ukazovať zvrhlosť dnešného sveta.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tajomné, rýchle, pohlcujúce. Cítila som strach. Pri soundtracku mi naskakovali zimomriavky. Všetko bolo vyjadrené akciou, slová neboli potrebné. Videla som zničených ľudí poháňaných jedinou myšlienkou: prežiť. A o tom je aj film. Riskovať všetko kvôli životu. Nič iné sa už nedá stratiť. Kamera, strih dokonale zohrané. Človek je po celý čas v napätí, scény s vraždením mu nedajú dýchať. Zabije, nezabije ho?