• Pohádka

Kniha džunglí (2016)

Úžasné efekty, které by určitě stálo za to vidět v IMAXu. Příběh je zpracován moc hezky, dojemně (rozbrečela jsem se asi desetkrát), ale těžko říct, jak obstojí u dětských diváků. Pokud ale máte pohádky rádi i v dospělosti, rozhodně vás nezklame.

Slídil (2014)

Jake Gyllenhaal je geniálně nechutný! Otřesný obraz dnešního mediálního světa bez morálních zásad a diváka toužího po senzacích. Dala bych pět hvězdiček, kdyby snímek ke konci lehce neztratil na tempu. Jinak dokonalé!

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Dvě hvězdičky za dobře vybrané herce a hezkou výpravu. Jinak bohužel neskutečná nuda. Občas jsem měla pocit, že koukám na nějaké nesouvislé scény, ve kterých se vždycky sejdou tři postavy, řeknou si dvě věty a následuje návrat v čase o několik let dopředu či dozadu. Škoda, protože to mělo dost slušný potenciál.

Teorie tygra (2016)

Po dlouhé době výborný český "mainstreamový" film. Na první pohled komedie, po čase spíše horor...zvláště, když začnete přemýšlet, kolik podobných příběhů kolem sebe máte. Výborný Bartoška, Balzerová a Vilhelmová.

Boj (2015)

Výborně natočený a působivý snímek, o kterém budete přemýšlet ještě dlouho po odchodu z kina!

Kolonie (2015)

Příjemné překvapení! Myslím, že záslužný je už jenom samotný vznik tohoto filmu, protože by o těch hrůzách lidé měli vědět. Zvláště v době, kdy si řada lidí svobody přestává vážit. Snímek má moc pěknou kameru, neuchyluje se ke zbytečné brutalitě (ale přesto je děsivý) a ústřední pár je navíc velmi sympatický (Brühlovi a Watson to spolu moc sluší), takže jim po celou dobu fandíte. Poznámka na okraj: Emma Watson je asi vůbec nejkrásnější herečka současnosti.

Spotlight (2015)

Zcela mimořádný snímek, který na Oscarech zvítězil zcela oprávněně. Přesně takový film si tým novinářů z The Boston Globe zasloužil. Pokud jste se někdy zajímali o investigativní žurnalistiku, neváhejte a běžte do kina. Civilní, citlivé, napínavé....pro mě rozhodně nejlepší americký snímek posledního roku.

Nikdy nejsme sami (2016)

Z filmu mám opravdu hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se jedná o neskutečně surové a zajimavě natočené drama, jakých je v dnešní době opravdu potřeba, ale na stranu druhou je chovaní postav místy vyhnáno do takových extrémů, že mi to občas připadalo až neuvěřitelné (i když to asi byl Václavův záměr). Zajímavý počin, který rozhodně stojí za povšimnutí, navíc se skvělými hereckými výkony (na Hanušova bachaře jen tak nezapomenu). Cesta ven mi ale připadala mnohem uvěritelnější. Petr Václav je nicméně rozhodně jeden z nejzajímavějších českých režisérů, který je schopen zdatně konkurovat evropským filmařům a jehož tvorbu určitě stojí za to sledovat.

Kolja (1996)

Po každém dalším zhlédnutí Kolji čím dál tím více pochybuji, že někdy nějaký český režisér natočí něco lepšího.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Na české poměry velmi nevšední snímek, který rozhodně stojí za vidění. Michalina Olszańská v titulní roli navíc podává přímo oscarový výkon - uvěříte ji doslova každý pohyb.