• Pohádka

Tři bratři (2014)

Takhle má vypadat správná pohádka pro děti. Milé, vtipné a navíc s neskutečně chytlavými písničkami.

První republika (2014) (seriál)

Tak strašně jsem se na tenhle seriál těšila, a o to víc jsem teď zklamaná.. Holt jsem druhé Vyprávěj čekat neměla... Přijde mi to hrozně nudné, jako by jeden dil netrval padesát, ale sto dvacet minut. Absolutně protivná mi přijde postava Vladimíra, který mi je nesympatický každým dílem čím dál tím více. Nejenom, že je strašně podstivý, hodný a přející, ale dokonce léčí lépe než doktor. A já tak nemám rada škatulkování postav na hodné a zlé. Lidé přeci také nejsou jen černobílí. Přijde mi, že dobře napsané jsou snad jen postavy Jiřího Vyorálka a Jany Štěpankové. Ale budu moc ráda, když budu po zhlédnutí dalších dílů, své hodnoceni moci změnit.

Havran (2012)

Musím říct, že se mi film líbil, ale doporučila bych ho spíše lidem, kteří Poeova díla četli a mají je rádi. Já sama jsem od něj zatím nic nečetla a občas jsem měla problém rozlišit, co se je historicky přesné, a co je pouze výmysl autora. Musím ale pochválit ponurou atmosféru a dobře obsazenou hlavní roli. Konec na mě ale působil až moc holywoodsky, takže plný počet hvězd rozhodně udělit nemohu.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Celkem se divím tak nízkému hodnocení. Mně se tento film líbil, i když mi místy připadal rozvleklý a trochu zdlouhavý. Velmi se mi líbil poetický nádech filmu, což je to, co mám na Menzelových filmech ( nebo spíše na knižních předlohách Bohumila Hrabala) ráda. Pět hvězdiček ale dát nemůžu, jelikož si myslím, že tento film zase pár let vidět nemusím, na rozdíl od Postřižin, či Slavnostech sněženek... Vyzdvihuji ale hezké herecké výkony a to hlavně ten Martina Huby v roli vrchního, tahle postava mi byla velmi sympatická.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Jelikož jde o televizní zpravodajství a ne o zábavný pořad, nemohu dát nic jiného, než odpad. Na druhou stranu vím díky Nově spoustu důležitých věcí - kde rostou největší houby, komu se narodilo kotě, jakou stranou padá namazaný chleba na podlahu, co dělá voda v minus deseti a dokonce jsem se od Ládi Hrušky naučila i pár skvělých receptů z kuřecích kůžiček, mňam mňam. Když tak koukám na to, co mi toto "zpravodajství" přineslo, možná bych měla změnit hodnocení...

Gravitace (2013)

Nevím, jestli jsem byla příliš namlsaná z pozitivních ohlasů, či jsem prostě jen čekala něco víc. Gravitace pro mě byla tak trochu zklamáním. Vím, jde o sci-fi, ale stejně mi všechno přišlo až trochu moc nerealistické. Menší zklamání ale vylepšily nádherné obrazy vesmíru a fantastický výkon Sandry Bullock.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nemám tyto filmy ráda. Trvám na tom, že to bylo odporné, ale kdybych tvrdila, že jsem se nebavila, lhala bych. Pokud máte tyto filmy rádi, nebudete zklamaní.

Spring Breakers (2012) odpad!

Podle mě absolutně příšerný film, který nemá děj. Jestli mají být hlavní zápletkou nejrůznější záběry na sjeté teenagery a nejčastějším záběrem je šňupání návykových látek z poprsí? Možná ano. Já jsem ale film v půlce vypnula, protože mi přišel jako ztráta času.

Eragon (2006)

Nechápu, jak se někomu povedlo z tak krásné knížky vytvořit něco tak příšerného. Jedna hvězdička za Safiru, jinak děs....

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Musím říct, že mě seriál celkem zaujal. Myslím, že zde byla výborná práce s kamerou, efekty a hudbou. Jako hlavní problém bych ale viděla nezajímavost příběhů postav, které byly velmi předvídatelné. Už v prvním díle jsem si říkala, že to asi dopadne tak, jak to dopadlo, ale pořád jsem očekávala nějaký zajímavější dějový zvrat. Myslím, že tento seriál mohl být mnohem lepší, protože měl díky atraktivnímu prostředí záchranky velký potenciál na slušné zápletky, který bohužel nevyužil. I tak, na české poměry, velmi nadprůměrné.