Let (2012)

Palec nahoru, spíš oba palce nahoru. Zemeckis je zpátky v první lize. A já jsem pouze rád. Námět je syrový a dotýká se více lidí, než by se mohlo na první pohled zdát. Nejdospělejší Zemeckis. Vivat Pilotovi. 80%.

Černobylské deníky (2012)

Z pohledu lehce znajícího člověka o tématu Chernobylu, se jedná o totální psychárnu v tom nejhorším slova smyslu. Dál nebudu rozebírat. 10%.

Piraňa 3DD (2012)

Trailer lhal! Nalákal na epickou bžundu, která se nedostavila. Jednoduše musím říct, že je to ztráta času, žádný vývoj postav, jenom neutichající sado maso sranda s nulovým vypointováním. Ani nejslavnější plavčík za nic nestál. Otázkou je jestli někdy stál? 20%

Piraňa 3D (2010)

Pár nechutných scén, jinak příjemná skoro hororová pohádka co nedává moc smysl. Jediným smyslem je si to užít :). 60%

Memento (2000)

První otázka, bylo by to tak dobré, kdyby to nebylo pozpátku? " No nejspíš bych musel s nelibostí konstatovat, že nějaká šťáva by ze snímku vyprchala. Dobře je, že to pozpátku je, a jenom se klaním režisérovi, že použil tento postup a nezamotal se do něho , v širší paralele lze pozorovat myšlení střihu, ala Inception. Guy Pearce mě tady přesvědčil, že jde ukočírovat a zvládá bad ass situaci hl. představitele s grandiózní přesností mimiky a hereckého projevu. 95%.

Křtiny (2010)

Depresivní atmosféra dýchá z každého záběru. Jednoduchý příběh, rázná gradace v poslední třetině snímku a výborná hudba, dělá z tohohle snímku to pravé ořechové na téma ""Minulost tě vždy doběhne". Poutavý snímek. 80%

Konfident (2011)

Mádl jako herec je dobrá volba Škoda jen toho, že ve snímku je spíše sporadicky a moc toho nenamluví. Velkým problémem je tísnivá atmosféra, ta by měla být zakomponována ve snímku, ale marně ji tu budete hledat. Ono když člověk se ohlídne za českými filmy roku 2012, tak patří k metám nejvyšším. 70%

Zabít tiše (2012)

V příběhu lze cítit inspiraci od klasických gangsterek, ale touha předvést divákovi něco navíc zůstala kdesi ve střižně. Průměrný příběh zachraňují herci, ale střih už ne. Ten rozbourává napětí a celkově v průběhu snímku ho ani nebuduje. Možná by stačilo vidět poslední scénu, protože se rapidně odlišuje od zbytku plytkého příběhu. 60%

Mistr (2012)

Je to zvláštní. Každým směrem si lze vyložit snímek jinak, všemi směry proudí zásadní lidské otázky společenského a vnitřního žití. Sekta je zde předkládána v hrubých rysech, ale to vůbec není na škodu. Velmi podařený snímek s výbornými herci, ale obávám se, že zde jedno shlédnutí nestačí. Člověk dostává plno nezodpovězených otázek a následné explicitní výrazy mluví kolikrát dvojsmyslně. Je to zcela určitě dáno povahou filmového diváka a citem režiséra zasáhnout každého na jiné frontě. Více doplním po dalším shlédnutí. 85%

Nespoutaný Django (2012)

Pevně jsem věřil, že Waltz v podání Tarantina bude záruka kvality. Potvrdil to, ale v jiné míře než v předchozích parchantech. Zde šlo cítit šité roli na míru, zatím co v parchantech jsme od "neznámého" herce nečekali takový boom, ale krásně svým ještě neznámým herectvím snímek strhával na svou stranu. Zde se děje to samé, ale ne s takovým překvapením. Není to škoda, Tarantina je potřeba brát s jistým nadhledem, protože svými výrazovými znaky si získal na svou stranu nemálo příznivců. Ale jak všichni víme, bez nadhledu bych ihned zvolil maximální možné hodnocení a šel dále. Nejde to, samozřejmě, že herci jsou tradičně skvělí a celý herecký ansámbl hraje na 110%, ale svým pojetím je něco špatného cítit na vyprávění. Je cítit rozkol mezi první a druhou polovinou, kdy ta první jasně vypovídá o elegantním plynutí s pomocí Tarantinovských berliček. Druhá naopak napodobuje svou rozvážností film Kill Bill 2. Jedno se upřít nedá, rozuzlení příjde těsně před koncem, a díky tomu budete přikováni u sedaček až do konce. PS: Změny hudby v průběhu, dobrý nápad. Celkově 80%.