Saw 4 (2007)

Už zcela zbytečné pokračování (ale to už byla i trojka) u kterého jsem se docela dost nudil. Tentokrát už ani rádoby překvapivé finále nepomůže s celkovým dojmem a Saw už tak pouze čerpá ze svého názvu a jede pouze na prachy. Pokud to tak půjde dál tak v dalších dílech začne masakrovat lidi ta malá týraná holčička,která se tady na několik sekund mihla,ale jen aby bylo s čím pracovat tak se šoupne do hlavní role i když už to vlastně vůbec nedává smysl. Jigsaw je už definitivně mrtev

Sebevražedný oddíl (2016)

Je to pecka! Očekávání na 100% splněna nejsou (což snad ani nešlo), ale většina tam je. DC sice opět klopýtá co se týče postav, ale bohužel si narozdíl od Marvelu nechali ujet vlak a tak musí silně dotahovat. A to se samozřejmě musí projevit na představovačkách všech charakterů. Marvel dal každému vlastní film a až pak je hodil do velkého týmu, tady je tvořen velký tým a origin je vtěsnán do několika desítek sekund. Naštěstí se nesmírně povedl casting(až na Jokera)!! A to je kurva základ. Will Smith hrál poslední roky v samých sračkách, aby se pak vrátil ve velkém stylu, Margot Robbie není nikdy dost a chci ji vidět v každém filmu a Jai Courtney má snad první roli ve které není otravný, ale naopak baví. Zbytek castu pak parádně přihrává a celkově všichni působí jako skvělá parta se kterou bych rád vyrazil dělat pořádnej bordel. Nejvíc mě tak mrzí ultra trapný Jared Leto a jeho podání Jokera (Ledger stále rulez!!!), kterého prezentoval jako nějákého zhuleného hipíka. Navíc jeho metodické herectví a celková příprava na roli se mi zdá totálně zbytečná a přehnaná, když je ve výsledku ve filmu ani ne dvě minuty (a to je vlastně dobře). Každopádně kromě téhle drobné epizody jsem spokojen a těším se na další misi téhle povedené partičky :-) jo a ještě bych chtěl zmínit, že to má jeden z nejlepších soundtracků EVER!!

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

fantastický dokument o jednom z nejepičtějších tenisových soubojů v historii. Indubitably!

Serenity (2005)

No konečně pořádná sci-fi.Čekal jsem jenom akční kravinu s hloupými efekty a naštěstí jsem byl velmi mile překvapen.Neznám sice seriálovou předlohu,ale jestli je stejně dobrá jako film tak klobouk dolů.Zajímavý příběh,pěkné efekty,vtipné hlášky a výsledek 80%

Sexy Pistols (2006)

Nevím proč,ale mě se to líbilo.Vlastně vím proč se mi to líbilo.Salma+Penelope+slušná porce zábavy to dá dohromady celkem solidní anti-western.Tenhle film nelze brát vážně a pokud se k tomu tak přistoupí tak je to film slušný.Žádné morální poselství,žádný přehnaný patriotismus(přece jenom troška tam byla),jde prostě jen o to diváka pobavit.A to se stalo.Akční scény slušné,herečky...se asi nemusím vyjadřovat,závěrečná bullet time scénka taky ušla takže 75%

Shaolin fotbal (2001)

Nudné.Naštěstí jenom úvodních 27 sekund potom mě čekala neuvěřitelná jízda kvalitního humoru a efektů.Jednoznačných 5*

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Marvel se snaží najít dno svých kvalit. Jinak mě nenapadá, jak někoho soudného, s inteligencí a špetku vkusu mohlo napadnout, že tohle je dobrej nápad. Jennifer Walters je jako hrdinka slabá, hloupá, nezajímavá a neschopná. V prvním díle má sice plnou hubu keců, jak je asi stokrát lepší než Hulk, ale ve zbytku seriálu vám naopak dokáže, jaká je to neschopná nula. To samé platí i pro její obyčejnou verzi, kdy se neprezentuje jako She-Hulk. Tady je aspoň celkem sympatická a roztomilá, ale neschopnost stále platí. Jennifer se totiž prezentuje jako právnička, kterou si vzal pod svá křídla obrovský právnický moloch a její kariéra poletí bleskově nahoru a všichni jí budou respektovat. V celém seriálu ovšem není JEDINÝ případ, který by nebyl výsměchem celé právnické profesi. Tak obrovské plýtvání časem a prostředky, na kauzách, které jsou ukázkou trapnosti a ubohosti, tím by se totiž nezabývala ani ta nejpodřadnější kancelář, pracující za pár korun. I Daredevil, který je samozřejmě na úplně jiném právnickém levelu, měl své nejméně zajímavé případy v sérii asi stokrát zajímavější než to, co se děje zde. A když už jsme u toho Daredevila....ano, je zpět a ano, budete si přát aby nebyl. Nekompromisní a drsný hrdina je zde totiž za ubohého sidekicka na pár minut. I další postavy, které se v seriálu vyskytují, jsou doslova przněním toho, čím bývaly v MCU vesmíru dříve. Z respektovaných a v případě záporáků obávaných hrdinů, jsou tu trapné karikatury, které jsou zde jen proto, že lidi znají jejich jména. Nějaké poukazování na silné ženské hrdinky?? O tom nemůže být taky ani řeč!! Tady vám zase She-Hulk akorát dokáže, že nejlepší je vše řešit tím, že někomu roztáhnete nohy. A to si nedělám prdel...za těch 9 krátkých dílů stihla oprcat tři týpky. Jestli tímhle se snaží poukázat na ženskou sílu a nezávislost, gratuluji všem ženám, ze kterých tímto oficiálně udělala v podstatě kurvy. Všechno je prostě špatně, ty občasné dobré nápady jsou většinou do minuty zabité, poslední díl je to nejhorší co se na seriálovém poli kdy zrodilo a o technické kvalitě a vizuálu, se nemá ani cenu zmiňovat (je to hnus, na blití a dvacet let staré seriály vypadají lépe než toto). Pokud si zde budete číst nějaké komentáře o tom, jak se jedná o nejvtipnější věc na světě (viz dO_od a podobní, kteří to protlačují ne z hlediska kvalit, ale jako věrní a fanatičtí SJW), v klidu to ignorujte, tyto uživatele přehlížejte a klidně zablokujte. O kvalitě a popř. komedii, nemají nejmenší ponětí. A potom si pusťte tento (naštěstí celkem krátký!!!) blitek

Silent Hill (2006)

S radostí musím oznámit,že se jedná o jednu z nejlepších adaptací hry co jsem měl možnost vidět(a viděl jsem skoro všechny).Atmosféra,prostředí,hudba jako kdybych se díval na vlastní hraní.Trošku mě sice zklamalo,že moje oblíbené monstrum s vanou na hlavě mělo málo prostoru,ale zase předvedlo brutální ''kill''.Já jsem ale štastlivec,který zná herní předlohu.A tak se dostáváme k problému,že neznalí série Silent hill tady asi budou lehce plavat,protože děj není až tak moc(pro některé)zřejmý.Pro neznalce tedy o * dolů,protože asi nedocení parádní prostředí.Ale i já musím říct,že od poloviny filmu tempo trochu upadá a tak zmírním hodnocení na velmi slušných 75%

Skrytá identita (2006)

Nebudu srovnávat s Volavkou(protože jsem ji neviděl),ale Scorsese je pan režisér a tak i Departed je tím pádem velmi dobrý kousek.Leo sice celý film vypadá jako by mu z prdele lezla opice,ale jeho herecké výkony nejsou špatné,nicméně zůstávají ve stínu ostatních.Příběh je napínavý,atmosféra není tak nudná jak by se u 140 minutového snímku čekalo a ten konec mě dostal.Originální Volavka měla 3 díly,ale jak z tohohle udělají už naplánovanou dvojku tak to teda netuším.Ale ''jednička'' 75%