• Pohádka

Malý kousek nebe (2011)

Jestli chcete mít půlku filmu slzy na krajíčku a přitom se chvílemi usmívat, a konec probrečet, je tenhle film přesně pro vás. Bylo úžasné, jak dokázala i přes blížící se smrt, všechno brát s humorem, nepoddat se tomu a konec života si užít a ne promrhat.

Pelíšky (1999)

Skvělý film, výborné herecké výkony a úžasná hudba podtrhující atmosféru. U scény s přijíždějícími tanky mi šel mráz po zádech a to jsem naštěstí v tuto dobu ještě nebyla na světe. A u závěrečné scény s věnováním mi šly slzy do očí. Od prvního shlédnutí jsem tento film viděla mockrát a nejspíš mě nikdy nepřestane bavit. Myslím, že tento film je jeden z nejlepších českých filmů.

Trainspotting (1996)

Líbí se mi hudba v tomhle filmu. Ale jinak hodinu a půl koukat na to, jak si lidi ničí život, jsem zvládla jen jednou a neplánuji tento film ještě někdy zhlédnout.

Klikař Charlie (2007)

Místy velice trapné dialogy a někdy až nechutné scény. Pár vtipných míst to ale má a navíc ti tučňáci byli dokonalí.

Těsně vedle (2007)

Celkem dobrý film, ale občas na můj vkus zbytečně moc uřvaný. Konec fakt pobavil.

Veni, vidi, vici (2009)

Kocurová jako herečka mě nenadchla. Dialogy byly chvílemi opravdu mizerné. Ale film mi utekl rychle, kdyby byl mizerný, tak se u něj nudím. Další hvězdička za Sandru Novákovou. A ta poslední za hudbu. I když teda Walda Gang do toho nezahrnuji. A scénu s Gottem jsem naprosto nepochopila, proč tam byl.

Sociální síť (2010)

Film o tom, jak pár mladých lidí vymyslelo něco bez čeho se v dnešní době obejde málokdo. Není to sice přesná rekonstrukce toho, jak to bylo, ale základ tam je. Úvodní scénu jsem místy nestíhala, jak přeskakovali z jednoho tématu k druhému a zase zpátky. Ale co se týče hereckých výkonů, tak mě nikdo nezklamal.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Podle názvu jsem očekávala pohádku jen trošku jinak pojatou, ale spíš něco jako komedie. Začátek by tomu celkem i odpovídal, ale po úvodu jsem byla naprosto vyvedena z mého omylu a koukala jsem s otevřenou pusou. Stříkající krev, vybuchující lidi, odporné čarodějnice...ano do pohádky to má opravdu hodně daleko. Takže čekala jsem oddychový film na večer a místo toho jsem chvílemi přemýšlela, jestli z toho budu spát. Čarodějnice měli udělané vážně hodně dobře, potkat je v lese, tak mě asi klepne. Ovšem to, jak se představí hlavní hrdinové..Já jsem Mařenka, a při tom si hodí tu pistol přes rameno, to mě fakt rozesmálo, prostě mi nešly dohromady ty zdrobněliny jejich jmen, když při tom mordovali čarodějnice. Hrozně se mi líbil Troll, kontrastoval jeho vzhled a povaha. A na konci jak zaklepal. Ale celkově se mi film docela líbil, jen na mě tam stříkalo trochu moc té krve.

Hotel Transylvánie (2012)

Na film jsem šla do kina. A zpočátku jsem se cítila trochu trapně, protože v kině jsem seděla já s přítelem. A pak jen rodiny s dětmi. Tak jsem si říkala, co mě to napadlo jít na pohádku. Ale nelitovala jsem. Bylo to vtipné a většinu hlášek, u kterých jsme my dospělí řvali smíchy, tak děti naprosto nechápaly. Takže už v polovině filmu se většina dětí nudila a přelézala sedačky a chtěla domů, zatímco rodiče koukali a smáli se. A rapující Drákula jako třešinka na dortu.

Probudím se včera (2012)

První část filmu mě nebavila a skoro jsem to vypnula. Ale naštěstí jsem vydržela a v momentě, kdy se vrátil do mládí, tak jsem se začala bavit. Ústřední dvojce byla výborná. A scény s králíkem naprosto dokonalé. Po dlouhé době český film, který mě opravdu bavil. Ale za ten nudný začátek plný počet hvězdiček dát nemůžu.