Falcon a Winter Soldier - Celý svět se dívá (2021) (epizoda)

Moc jsem od seriálu nečekal a start byl trochu pomalejší, ale nakonec nabírá na tempu a prokreslenost se zvedá. I konec na Jungmannově náměstí ve stylu "krev, pot a slzy", to bylo parádní. Trochu brutalita v Praze narůstá u MARVEL postav, ale vzhledem k plánu seriálu to tenhle díl krásně zvedlo nad předchozí velmi.

Ježek Sonic (2020)

Slušná podívaná s pěknými efekty a příjemnou náloží vtipu. Jen ten děj je zbytečně prázdnější, mohl být doplněn. Škoda, že film cílí na děti, které Sonica ani nemohou znát snad. Příjemné odreagování a Jim C. skvělá volba. 70 %

Mizerové navždy (2020)

vělá jízda po letech, která se udržela v kolejích a dokáže konkurovat starým dobrým Bad boys z přelomu milenia. Papa Lawrence sice slušně vyměkne, ale Reggie, Mike a nálož španělštiny z úst "bruja" to jistí s náloží akce, vtipu i překvapení. 85 %

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Na střední jsem hltal Police Squad a z toho vycházející Bláznivou střelu. Tohle je z většiny snaživá, ale nedostačující kopie. Doufal jsem, že se člověk bude bavit, ale plno fórů úplně stejných. Akce letěla tempem, za to jedna hvězda, dále pěkné obsazení, které pár dobrých fórů předvedlo - hvězda druhá. Očekával jsem více.

V síti (2020)

Sabina, Anežka i Tereza mají můj velký obdiv, že do toho šly a je hodně mrazivé, čím si během natáčení prošly. Krutá realita, která musí být extrémně náročná a zdrcující i pro dospělé aktérky, co teprve pro děti. Doufám, že budou brzy spát v klidu a bez nočních můr a děsů. Námět nakopl vosí hnízdo do správného místa a je dobré zviditelnit tuto problematiku. Střihy, atmosféra, napětí, smutné překvapení až děs. To vše tahá dokument nahoru. A v titulkách je uveden i králík? :D 90 %

Captain Marvel (2019)

Vševědoucí Fury je najednou nic netušící bažant. První část trochu suchá, ale následné spojení akce a odkrývání příběhu Nicka Fury s dalšími okolo bylo vyvážené a vše doplní výrazy S. L. Jacksona. Dobře zvládnutá doba Nintendo gameboye a starých dobrých win95. Kino 75 %.

Shazam! (2019)

První třetina filmu byla dosti slabá na rozjezd a zbytečná zmatečnost s neochotou rozpálení děje trochu potápí úvod. V druhé polovině už to nabralo celkem otáčky, ale pořád mi nesedí dětinský hrdina v dospělé podobě. Například konkurenční MARVEL má dětský přístup ke světu v roli SPIDER-MANa skvěle zvládnutý, ale tohle je trochu úlet. Potenciál byl mnohem větší. 65 % primárně za efekty, časoprostor a smrtelné hříchy.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Poctivý zásah do šedesátek s dávkou jiného pohledu na dobu hippies, kde jdou lidi se svou svobodou za hranici svobody druhého. Ruku v ruce si to šlape kritický náhled na vrchol herectví s úžasnou atmosférou bydlení a práce v Hollywoodu. Slušná dávka táhlosti s přepadovými šoky a precizností záběrů je dokonalá. Způsob ''vytočení infolinky'' v závěru filmu a jeho okolnosti byly opět úžasnou finální atmosférou, kde se člověk přesvědčil, kam tento film úrovní patří. Jen si říkám, zda nemá Quentin nějaký komplex na pánský rozkrok. Brad Pitt odehrál jednu ze svých vrcholných rolí a Leonardo rozhodně drží svůj standard bravurního herce. 90 %

Ženy v běhu (2019)

Očekávání bylo větší než film ve skutečnosti dokázal prodat. Ondřej Vetchý rozhodně zvedá svou postavou film dosti vzhůru, jen škoda, že i děti podávají divákovi více vtipů a humoru než hlavní herci.Odreagování na večer dobré, ale časoprostor je až zbytečně utažený a zjednodušený. Potenciál mohl být o kus větší.

Ant-Man a Wasp (2018)

Silná myšlenka, vědecká nálož od disekvilibrace po nehmotné rozměry a napětí jede ruku v ruce se zábavou. Film úžasný a po celém tom drbání mozku završily vše obě potitulkovky. 90%, v něčem dokázala dvojka posunou jedničku