Kandidát (2013)

Lambertovými slovami :"A že to mohol byť kurva dobrý film!" Len to by ho nemohli robiť ľudia čo sa celý život živia reklamou a nevedia ako správne vystavať, vyrozprávať a rozbúrať príbeh. 106 minútová reklama na chladničky, kuchyne, obývačky a iné bytové doplnky. Ak sa to počas 106 min náhodou nedeje, jedná sa o paródiu na film, čo sa obsahu a formy týka. Pamätná scéna : McShit hovnalds monológ. Za kameru a Kubovčíka. **

Sedm samurajů (1954)

Výborne vyrozprávaný dej hoc bez väčšieho napätia obstál. Chýbalo mi jediné, viac načrieť do motívov Lapkov, ukázať ich tábor pred bitkou trochu to postaviť proti sebe. Tento film inšpiroval tak veľa iných filmov..Nielen 7 statočných, ale aj Posledného Samuraja, 12 bojovníkov - Vikingovia a množstvo iných vojnových filmov. Tak isto Leoneho a jeho tvorbu ako aj iných významných režisérov. 207 min HD verzia stála za to. Tento film právom patrí medzi klenoty svetovej kinematografie.

3-iron (2004)

Celkom nudný film ktorého od zlého hodnotenia zachraňuje hlavne záver. Prvých 45 min fajn, stred je slabota kedy sa film zastaví no spomínaný záver kde divák pochopí prečo vlastne v tom väzení cvičil kamufláž. A ten "neviditeľný" bozk ma dostal. Nebola to šálka môjho Earl Grey o 5..ale kvalitný film to je! témou je samota kde sa dve osamotené duše stretnú a...láska

Good Night (2013)

3 * Vizuálne podmanivé, herecky dobre obsadené (Šulajová, Marcinková, Bárta). Problém je úvod. Chyba je v scenári a tempe. Nerozumiem zámeru režiséra. Do 10 min to prakticky ako horor nefunguje. Dôvod? Ustavičné rozbíjanie napätia a atmosféry ktorému je zabránené prísť. Všetko je ukázané, všetko je odhalené, napätie sa nemôže dostaviť / príliš krátke a jasné scény kde žiadne prekvapenie neexistuje/. Avšak to čo prichádza neskôr, myslené pri obrade je naozaj dobre zvládnuté. Samotná scéna je aj vrcholom filmu - po technickej, vizuálnej, atmosférovej a hereckej stránke. Úvod by však mal mať viac minút pre seba. Posledný záber ala "Kubrick" veľmi fajn! A "Geigerovská" krádež duše výborná! Oplatí sa pozrieť. Hlavne vďaka kamere a vizuálnej atmosfére je tento film niečim iným. V rámci Slovenského kontextu určite. Film by sa mal premietať na IFF Bratislava 2013

Gravitace (2013)

Vo vesmíre na prežitie Vám stačí preskákať po pár staniciach, stretnúť Clooneyho, dať si trochu vodky - Nazdravie, mať nejaký ten hasiaci prístroj, postláčať pár gombíkov eniky beniky a ide sa domov . Samoúčelné odkazy na Vesmírnu Oddyseu 2001 - Sandra Bullock vo vnútri ISS sa schúli do podoby embrya a hadice na dýchanie dodávajú pocit pupočnej šnúry / prečo?/. Okienko cez ktoré svieti slniečko tomu dodáva absolútny dôraz. Mindfuck v podobe Clooneyho haluze. Tomuto film okrem Gravitácie chýba 30 minúť a príbeh. Ak chcete vidieť naozaj dobrý film z prostredia vesmíru odporúčam Apollo 13 a spomínanú 2001. 3D technológie nevynahradia príbehy a myšlienky. Ale ani tie niekedy nemusia byť majstrovské. Stačí len vytvoriť uveriteľný a funkčný svet.

Zabíjení (1956)

Patrí to k dobrým filmom to bezpochyby. Záver je výborný. Problém je trochu ten stred a málo napätia a tej noirovosti.

Zloději kol (1948)

Výborný príbeh, dobre natočený film. No čakal som viac.

Trainspotting (1996)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov počas môjho dospievania.