Iron Man 3 (2013)

Je to niekde medzi 3 a 4 (VĎAKA POMO ZA MOŽNOSŤ HODNOTIŤ AJ POLOVIČNÝMI HVIEZDIČKAMI. VEĽMI SI TÚTO NOVÚ FUNKCIU na čsfd.cz UŽÍVAM!) Zachraňuje to výkon Roberta Dolného Juniora. Tak isto skvelý Ben Kingsley a jeho krásny cockney prízvuk ( pekné že fandí Liverpolu na okamih sa v telke mihne Škrteľ) je naozajstným odľahčením v tomto filme. Dej je ľahko čitateľny s množstvom klišé. Myslím že výskum na ktorom pracovala čo sa týka regenerácie mal byť ukázaný do dôsledkov. Úvod je násilne scenáristickou konštrukciou ktorá je tam len na to aby fungoval zbytok a vysvetlil tak o čo vlastne v deji pôjde. Myšlienka o tom že teroristi sú výmyslom niekoho iného je síce prevarená a je poúknutá v štýle pretrápneho amateréskeho dokumentu zeitgeist..ale do príbehu sedí. Nereálnosť videií je napokon vysvetlená, pretože ak by ten vizuál tých teroristických príhovorov mal byť reálny tak je to otrasné. Sklamal vizuál, rozbúraný Starkov dom je jasná atrapa, kulisy a kamene sú šutre z polystirénu, podobne ako digitálne more na konci -nechutný green screen. Scenáristicky veľmi zlé, tlačenie na pílu, hlášky v poho ale je tam toho tak veľa až je to neprehľadné. Všehochuť niekedy škodí a to bolo aj problémom tohto filmu. Hudba je totál vykrádačka Zimmera. Ale človek sa pri filme nenudí - pasáž so zoznámením sa s mladým hrdinom je zaujímavá ale umelá, hlavne to ako sa prvý krát stretnú je absolútne nereálne - skoro ako z nejakého seriálu. Tento film je nevyvážený vo svojich častiach, no nenudí až tak ako by mohol. Preto 3 a 1/2 POMO je proste úžasný.

Správci osudu (2011)

Nápadité dielko od majstra sci-fi Philipa K Dicka. Výborné myšlienky, hoci možno trochu slabší záver a nedotiahnute niektoré motívy. Prižmúrim oko a dám 5* namiesto solídnych 4* ktoré si tento film zaslúži.

Total Recall (1990)

Konečne som si tento skvost od jedného z naj tvorcov sci-fi Philipa K. Dicka pozrel. Jeho knihy a poviedky sa stali námetom pre filmy ako Blade Runner, Minority Report, Strážcovia času či Totall Recall. Dick naozaj vie čo sú znepokojivé myšlienky a implatovanie falošných spomienok je etickou, morálnou otázkou ktorá sa zrejme jedného dňa stane aktuálnou. Arni ide ako má. Dej tiež pekne odsýpa. Akorát jediná vec, film veľmi zostarol. Výborná Sheron Stone btw. Naozaj klasika žánru ktorá sa musí vidieť!

Insomnie (2002)

Veľmi slabé štyri. Atmosféra fajn. Záver trochu vykonštruovaný. Naozaj ma zamrzelo keď som sa dozvedel že "Pán originálny" natočil remake. Ale ono to zapadá ak si vezmeme že Inception bol zase snahou o Matrix v inom habite. Tento film stojí na výbornom Al Pacinovi a sekundujúcom Williamsovi. Pacinov parťák je vo filme len na to aby schytal guľku. Príliš šablónovité a vzorovo postupné. Ale nenudil som sa.

Zapadákov (1973)

Výborne hlavne obrazovou stránkou. Príbeh pekne plynie a postava Kit je výborná. Holy ako mladé a naivné dievčatko ktoré ani nevie prečo je zaľúbené. Už tu začala púť Terryho Malicka za cestou po stratenej nevinnosti.

Předčítač (2008)

Vadila mi prílišná explicitnosť ich vzťahu. Záver bol príliš depresívny. Inak veľmi nadpriemerný film, hlavne vďaka Kate, ktorá je ďalšou Meryll Streep

Carlitova cesta (1993)

De Palma sa nám vykráda a opakuje. Záver je silne parafrázovaný z Nepodplatiteľných. Jemnejší Scarface so srdcom..inými slovami nenávezné pokračovanie Scarfacea...Výborné scény, skvelí Al. Ale ten záver bol trochu schématický a silne odkazujúci na 30-40 roky. Čo nemusí byť chybou.