Amélie z Montmartru (2001)

Srdcovka! Ta hudba! Ta hudba! Ta hudba! Ty barvy! Ty zbytečné řečičky, které mou duši vždy pohladí u srdce! A že je to kýč? No a co? Všechno dohromady tak krásně funguje, že jsem do tohoto filmu zamilovaný.

Okno do dvora (1954)

Skvělé! Na konci jsem byl napnutý jak struna.

Legenda (1985)

Nejďábelštější Tim Curry, dokonalé masky vyvolávající strach a neuvěřitelná hudba s duší, která dělá půlku filmu. Vynikající fantazy, které si určitě zaslouží mnohem vyšší hodnocení. Ještě teď si vzpomínám, jak jsem se u toho jako dítě schovával za polštář.

Let číslo 93 (2006)

Na konci jsem nemohl dýchat a jen tupě koukal do tmy.

Spalovač mrtvol (1968)

Pro mě vedle Ucha nejlepší film české kinematografie. Ty pocity, když film shlédnete, se nedají popsat. Dokonalost na druhou a pan Hrušínský byl(ale i je) Bůh!

Hoří, má panenko (1967)

Ve filmu nechybí, ani nepřebývá absolutně nic! Perfektní humor, nám lidem (spíše Čechům) tak moc podobný a blízký, že se až stydím. Smích občas přetne zamrazení z nemohoucnosti, z lidských útrap a starostí, ale to k životu patří stejně tak, jako ke smíchu slzy. Bez jednoho bysme neznali druhé. Bravo pane Formane, tohle je opravdu mistrovské dílo!

Život je krásný (1997)

V jakém jiném filmu se dá usmívat a přitom hořce plakat? Život je krásný, princezničko! Jsem uchvácen...

Hovory H (1968) (pořad)

Geniální humor!

Počátek (2010)

Dnes jsem navštívil po roce kino, protože jsem si nemohl nechat ujít událost roku - Počátek (Inception) s geniální režií Christophera Nolana. Žádnej zku*venej Avatar! Mohl bych hovořit ve většině směrech pouze v kladech, až na pár maličkostí, které většinou nestojí ani za řeč... Dokonalá hudba koresponduje s vizuální stránkou filmu a i když Nolan moc neumí točit akční scény, zde to vůbec nevadí. Leonardovi věříte vše a až do POSLEDNÍCH VTEŘIN nevíte, na čem jste, a to do slova. Zpomalené scény, příběh a vůbec nápad je jeden z nejnápaditějších poslední doby. Někomu může film připomínat něco jako "nový Matrix", ale z vlastního pohledu musím říct, že to tak není. Smekám a počet hvězd si nechám na druhé shlédnutí (4-5*)!

Věc (1982)

TA ATMOSFËRA!