Hellou goseuteu (2010)

Po úžasné komedii Speed Scandal jsem od nového počinu Tea-hyeona čekal mnohem víc. Konec mile překvapil, ale opravdu dobrých fórů bylo ve filmu pomálu.

Henjelgwa geuretel (2007)

Pohádka, horor, temný triler, rodiné drama... to všechno v sobě kloubí Jeníček a Mařenka. A dělá to moc dobře.

Hero (2007)

Viděl jsem to v Ósace v mulťáků pouze v japonštině, takže jsem tomu nerozuměl ani slovo. Co o filmu vím a jak na mě působil jde o filmovou verzi slavného seriálu, takže se pořád kecá, téměř nic se neděje, řeší se nějaký případ, který detektivy zavede i do Koreje, aby se mohl ukázat slavný Lee Byung-hun. Celé to na mě působilo dlouze, ale Japonci se docela bavili. Kromě žánru drama by tu měla být asi i komedie. Přišlo mi, že se tam občas snaží o humor a diváci se smáli. PS: jde o nejúspěšnější japonský film roku a to zdaleka. Měl skoro dvakrát větší tržby než druzí Pokémoni. I v Ósace bylo narváno.

Heubyeonmonyeo (2004)

Smutný filmeček o rodině v nelehké situaci. Nejlepší reklama na cigarety, co jsem viděl.:) Ale stejně nezačnu kouřit.

Highlander (1986)

Pro Lamberta mám slabost. Tady byl ještě ve formě a tak za čtyři a hlavu dolu.

Himitsu no hanazono (1997)

Trochu ztřeštěná, ale naprosto odzbrojující komedie o dívce posedlé penězi, jejímž smyslem života se stane hledání kufru plného peněz, který zůstal kdesi v divočině po bankovních lupičích. Co je na tomto filmu nejlepší je jasně představitelka hlavní role, která se pro tuhle roli snad narodila a její úsměv, když mluví o penězích, snad nikdy nezapomenu.

Hinokio (2005)

Moc příjemný a dojemný film o osamělém klukovi, který komunikuje se světem prostřednictvím svého robota.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Will je bůh, ale to asi všichni víme. A je bohem i v této skvělé romantické komedii. Jeho dějová linie mi nepřišla o nic slabší než ta s účetním a Evča Mendézouc je moc hezká. Bavil jsem se od první do poslední minuty a logicky musí následovat maximální hodnocení.

Hlídač č. 47 (2008)

Příjemné překvapení a rozhodně ne ztracená hodina a půl. Každopádně nic moc veselého, rodiče na to asi čtyřikrát jako na Mamma Miu nepůjdou, ale jednou by se jim to asi líbilo. Scény z války jsou slušný, sice nijak originální, ale svůj účel plní. Téměř celý film nonstop hraje hudba a pořád sněží. Je fajn, když má český film konečně nějakou stylizaci, kterou drží celou stopáž. Co se týče příběhu, tak je strašně poznat, že jde o zpracování románu. Dialogy naštěstí nešumí papírem tak často, jak je u českých filmů zvykem. Nejhůř je na tom postava hrobníka, která mi celou dobu přišla taková divná. Film ovšem stojí a padá na výkonu Rodena, který je skvělý. Zhruba v polovině jsem si říkal, že byl děj potřeboval trochu nakopnout a taky se tak stane, když hlavní hrdina začne předstírat hluchotu, přestože už slyší. Od té chvíle na mě film působil mnohem víc. Sečteno a podtrženo dobrý film, který rozhodně patří mezi ty nejlepší letos u nás natočené.