Prokletý klub (2009)

Brian Clough mi strašně připomíná Murinha. A nejen pro to je mi sympatický. Chtěl bych někdy vidět takhle fajnový film o nějakém momentu z naší fotbalové historie.

Zdrojový kód (2011)

Velmi dobrý thriller, který úžasně šlape, není hloupí, ale něco mu chybí k tomu, aby se na pořád zaryl do mysli. Léty vzpomínaná klasika se z něho asi nestane, přesto mu v podstatě nemám co vytknout.

Králova řeč (2010)

Tradiční v tom nejlepším smyslu slova. Víc takových bijáků.

Fei cheng wu rao (2008)

Pomalý příjemný film se sympatickými hlavními hrdiny, který i přes drobné úlety je natolik odzbrojující, že nelze nemít rád.

Rango (2011)

Moc příjemné překvapení. Vynikající zábava, plná originálních nápadů a výtečné hudby.

Černá labuť (2010)

Pro mě jeden z těch filmů, který má blízko k dokonalosti, možná kdyby tolik netlačil na pilu. V mých očích ho sráží několik zbytečných lekaček a vůbec prvků převzaných z levných hororů. Navíc se na to přes všechny nesporné kvality nekouká moc hezky, takže si to v nejbližší době určitě nedám. 9/10

Matka (2009)

Navzdory pomalému tempu strhující, navzdory nevideoklipovému střihu neuvěřitelně cool, navzdory klasicky tvářícímu se námětu neustále překvapující. Mistrovské dílo.

Pacifik (2010) (seriál)

Nevím, co proti tomu všichni mají. Je to velkolepě natočený, přestože se samozřejmě ne pořád válčí. Herci jsou skvělý a absurditu války to ukazuje stejně dobře jako Bratrstvo. Celý seriál jsem dal během pár dní a nemohl jsem se od něho odtrhnout.

127 hodin (2010)

Nemám pocit, že by film trpěl nějakým rozmělňováním skrze hrátky s formou, já jsem spolu s hlavním hrdinou prožíval každou minutu, i přestože jsem samozřejmě věděl, co se stane. Po skončení filmu jsem byl emočně vycucnutý jak už dlouho ne. Bravo, Danny i Jamesi.