Barbar (2009)

Tezko napsat neco smysluplneho o tak vyjimecnem filmu jako je Valhalla Rising. Severske mytologii nerozumim, vlastne jsem jen matne tusil, na co se vlastne divam a o co jde. O to vetsi zvedavost to me budilo. Navic ten vizual je temer po cely film naprosto neuveritelny a Mikkelsen je tak uhrancivy, ze nepotrebuje slova, abych z neho nespustil oci.

Tikkeulmoa romaenseu (2011)

Ci-ung je povalec, ktery neni schopny si najit praci a penize bere od matky, ktere lze o sve situaci. Hong-sil je extremne sporiva holka, ktera pro vratnou lahev i po strechach skace. Kdyz matka Ci-unga odstrihne od pravidelneho prisunu penez, a Hong-sil pro svuj plan potrebuje zalozit ucet na jmeno nekoho jineho, jejich cesta se spoji. Penny Pinchers je trochu netradicni romanticka komedie, minimalne svym zasazenim do prostredi lidi temer na mizine. Rovnez film pusobi skoro nezavisle a jeho rozpocet asi nebyl nejvyssi. Pribeh, ktery rozhodne neurazi a obcas i prijemne prekvapi, tahne dopredu predevsim sehrane ustredni duo. Hlavne Song Cung-ki ma slusny komedialni talent. Penny Pinchers neni vybrouseny komedialni klenot, ani streleny nezavislak, ale prijemny maly film, ktery umi na nekolika mistech rozesmat a jindy temer dojmout, coz se ceni.

Taebek sanmaek (1994)

Dalsi z velkych del slovutneho mistra Im Kwon-taeka. Ten je jako stary malir, ktery maluje obrovske rozsahle fresky s mnozstvim postav a velkym historickym zaberem, ktere jsou mozna obcas v dilcich vecech prekonane, ale ve sve komplexnosti nemaji dnes temer konkurenci. Pohori Taebek vypravi osudy jedne vesnice na jihu Koreje, ktera je v centru deni levicoveho povstavni z let 1948 - 1950. Ke konci film obsahne lehce i korejskou valku, ale vetsina deje se venuje udalostem predchazejicim, zejmena vlivu dvou rozdilnych ideologii na zivoty prostych vesnicanu i intelektualu a take v neposledni rade na zivot samanky. Pro pochopeni filmu je nutna minimalne zakladni znalost korejske historie, jinak je velmi snadne se ztratit. Film neni nijak ostre antikomunisticky, ma pochopeni pro obe strany. Zaroven ukazuje zverstva pachapana ve jmenu sireni komunismu i snahy toto sireni zastavit. Je to smutna podivana, trochu staromilska, ale rozhodne pusobiva.

Ranař (2011)

Celkem prijemne prekvapeni. Nic moc jsem od flmu necekal a uz vubec ne od S.W.Scotta, ale jde o velmi prijemny film se zajimavymi postavami a Scott snad poprve v zivote hraje a jde mu to celkem obstojne.

Národní reprezentace (2009)

Nacionalisticka pohadka, ktera ovsem celkem odsejpa a je velmi dobre natocena. Ty protiamericky a protijaponsky sceny si ovsem mohli odpustit.

Bitevní loď (2012)

Strašně pitomý, ale celkem zábavný.

Hněv Titánů (2012)

Jako akční oddychovka to funguje slušně, ne dokonale, ale slušně. Nenudil jsem se a to se počítá.

Stud (2011)

Ničím moc nepřekvapí, ale zapůsobit to dokáže. Celkem depka po skončení filmu.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Ten kluk mě od začátku iritoval a vlastně mě jeho linie vůbec nezajímala. Kdyby se na ni vykašlal a natočil film jen o Meliesovi, u mě by uspěl maximálně.

Chukje (1996)

An Song-gi v roli slavného spisovatele, kterému umře matka a odjíždí na venkov, kde organizuje její pohřeb. Záběru z pohřbu, kde se odkrývají staré rány, kontrastují se ztvárněním rodiny tak, jak ji idylicky zachytil ve svých knihách. Bod navíc si připočtěte, pokud vás zajímá tradiční kultura pohřbívání.