Nuit de la glisse : Magnetic (2018)

Blok několika kratších dokumentárních filmů věnujících se různým adrenalinovým sportům. Bohužel to má dost sestupnou tendenci, většině chybí jakýkoliv dramatický oblouk nebo i jen náznak nějakého příběhu a dost mi to připomíná sbírku videí od Red Bullu, jak někdo dělá něco naprosto šíleného jen proto, aby si napumpoval do žil adrenalin.

Cesta do Mandalay (2016)

Průměrný festivalový snímek, který vás dokáže udržet v napětí a v závěru překvapí nečekaným vyústěním, ale v žádném svém aspektu nevybočuje z lehkého nadprůměru.

The Inbetweeners 2 (2014)

Po geniálním seriálu přišel dobrý první film. A teď jdeme o další úroveň níže a už je to jen průměr, který drží jen ústřední čtyřka sympatických idiotů. Bylo fajn strávil v jejich společnosti další hodinu a půl, ale příště asi sáhne opět po seriálu.

Koria (2012)

Film je inspirovany skutecnymi udalostmi, ktere ovsem vylepsuje tezko uveritelnymi scenami, ktere z potencionalniho dramatu delaji nacionalistikou limonadu o vseobjimajici lasce na Korejskem poloostrove. Jsem si jisty, ze pravdivejsi zobrazeni tehdejsich udalosti by na slusny film stacilo. Jinak si film v prubehu odskrtava jedno sportovni klise za druhym, ale aspon to dela s jakou takous noblesou, takze sice vas nic neprekvapi, ale porad je to slusne vyplnena sablona. Kdyz to srovnam s Take off, ktere jsem videl pred par dny, tak As one je o neco mene sovinisticke, ale taky mene vtipne. A zle Amiky a Japonce tu nahradily Cinanky.

Wonbyeokhan pateuneo (2011)

Pokud si tenhle film pustite v ocekavani romanticke komedie, tak tvrde narazite. Romantickych je mozna par minut, drama tak tretina a zbytek je eroticky film. A to na pomery korejske mainstreamove produkce (film videlo v korejskych kinech 90 000 divaku, coz z neho sice dela slusny propadak, ale zas tak malo to taky neni, jsou i horsi pripady) celkem odvazny. Vypravi o dvou parech v postaveni ucitel zak. Prvni je scenarista v krizi, ktery si zacne se svou studentkou, druhy par tvori starsi sefkucharka, ktera to roztoci s mladym ucnem. Aby toho nebylo malo, tak scenarista je otcem kuchtika a sefkucharka samozrejme matkou te studentky. Po dramaticke strance film jakztakz drzi pohromade, ale zadny terno to neni. To same se da rict o hereckych vykonech, ktere v nekterych momentech pripominaji talentovanejsi pornoherce, jindy aspon slusne serialove harcovniky. Berte to jako eroticky film, ktery neni uplne blby, a mozna odejdete spokojeni.

Ohjik geudaeman (2011)

Presne tak, je to presna ukazka klasickeho korejskeho romantickeho filmu. Plna za vlasy pritazenych situaci, ktere na me pusobili strasne vykonstruovane a vypocitave. Temer na hranici provineleho poteseni. Vizual a So Ci-sub to trochu zvedaji, ale i tak jsem tenhle film videl naposledy.

Garoojigi (2008)

Dementni prvoplanovy korejsky humor a spousta nadrzenych Korejek.

Eseu daieoli (2004)

Hezka myslenka, na kterou se bohuzel / bohudik (jak pro koho a jak kdy) nabalil korejsky smysl pro humor.