• Krátkometrážní

Abita (2012) (studentský film)

Výborný animovaný snímok pre deti, alebo aj pre mamičky. Veľmi by ma zaujímalo, akého vysvetlenia by sa našim potomkom dostalo, keby sa pri sledovaní pýtali PREČO, ako už to vedia len deti.

Adamova jablka (2005)

Tak takto si predstavujem geniálne dielo! Niekoľko žánrov spojených, akoby mimochodom v jeden celok a ten efekt je úžasný. Humor je tak drastický a situácie tak extrémne vyhrotené, že sa človek neubráni a musí sa zasmiať aj keby nechcel. Tým, ktorí ste film ešte nevideli, sa môj komentár môže zdať trochu nezmyselný, ale ak uvidíte - pochopíte. Proste absurdita na tretiu a funguje perfektne.

Adoration (2013)

Vynikajúce a prekvapivé. Dlho som nič podobného nevidela a určite zas dlho neuvidím.

A Fall from Freedom (2011)

Delfíny i akékoľvek veľryby sú veľmi inteligentné bytosti. Každé zviera, ktoré takto zbaví človek slobody, zákonite nevýslovne trpí, pretože je mu odopierané jeho prirodzené správanie sa. Tento dokument i keď v anglickom znení celkom zrozumiteľne objasňuje praktiky pri odchytoch, vaznení a drezúrach týchto majestátnych živočíchov. Niektoré informácie by mali byť zrejmé, ale sú tu aj také o ktorých sa bežný človek v každodennom živote nedozvie. Naviac je prostý citového vydierania a plný krásnych záberov týchto živočíchov v ich prirodzenom prostredí.

Aleluja (2014)

Absolútne mi v tom nesadol ten spev, síce len jednorázovo, ale s tragickým dopadom na celok. Ani by som nebola proti, keby režisér trochu viac pridal na napatí, neskúšal tam zbytočne a silne amatérsky komponovať akési rádoby umelecké prvky a rázom by to všetko posobilo inak. Chápem, že je to zrejme nejaký jeho špecifický štýl, ale u mňa nevydal na viac ako na tri * a ako vidím nenadchol ani veľa ostatných divákov na čsfd. Netuším, aké ohlasy mal v Belgicku, ale pre mňa z toho vzišla tak trochu nesúrodá zlátanina a premárnená príležitosť, vzhľadom k tomu, že ústredná dvojica bola dosť výstredná a zaujímavá. Možno bude lepšie, ak muzikály či umelecké filmy prenechá profíkom a sám sa venuje žánru thriller , ktorý mu je určite bližší a má ho viac zmáknutý. Niekedy je krása vážne v jednoduchosti.

Alfasamice (2011) (amatérský film)

Ja nechápem prečo sa tento program volá alfa-samice. Myslím, že vhodnejší názov by bol Sprievodca pre slabomyselné slečny a vhodnou cieľovou skupinou by boli osoby s IQ pod 80 :)

A.L.F. - The Frontline (2004)

" Skutoční teroristi zabíjajú, A.L.F. zachraňujú životy! " Citované z filmu.. A.L.F. bojujú za svet v ktorom by som konečne mohla šťastne a rada žiť. Keby boli všetci ľudia tak súcitní ako oni, mohla by som vyhlásiť, že som hrdá na to, že som človek. Pozrite si, ako sa majú správať ľudia! Nekompromisný ku strojom a klietkam, citliví k živým tvorom. Pri sledovaní ich akcií moja duša zaplesala. A.L.F. do toho!!!

Alla torskar (2009)

Tak nie je tajomstvom, že sa ryby lovia vo veľkom a že za chvíľu nebude už čo loviť. Nevedia to len zabednenci. Morský život, taký, aký býval-toľkú nádheru si my ani nedokážeme predstaviť a vďaka svojej hamižnosti a nenažratosti sme o to navždy prišli. Jedna z mnohých vecí, ktoré sme úspešne zdevastovali! Nech žije ľudský druh! Len, lebo nikoho vedľa seba neznesieme bez toho, aby sme ho mrzačili, väznili, podrobovali si a zabíjali.

All My Heroes Still Wear Masks (2002)

Ľuďom, ktorí riskujú vlastnú slobodu pre záchranu a pomoc tým najbezbranejším a najslabším, sa nachádzajú inteligenčne aj emocionálne na vrchole ľudskosti. Majú môj najhlbší obdiv a rešpekt. Veľmi rada by som sa im v budúcnosti priblížila, nie len slovami, ale hlavne skutkami.

All Things Are Connected (2009)

Veľmi užitočný a objektívny dokument o planéte Zem. Popisuje zázrak zrodenia života, vývoj rastlinných a živočíšnych druhov až po vznik človeka. Ďalej už sa zaoberá ľudskými zásluhami ako sú dopady technologického pokroku, klimatické zmeny, genocída, ekocída, biocída a bezohľadné využívanie a žmýkanie prírodných zdrojov. Cieľom je informovať a donútiť k zamysleniu veľmi pokorným a nenásilným spôsobom.