Za borovicovým hájem (2012)

Těžký hodnotit, mam docela smíšený pocity. Dalo se by to jednoduše rozfázovat na Goslinga, Coopera a děti. Část s Goslingem neměla chybu, jsem mu dokonce fandil a bylo mi ho pak líto. Na začátku Cooperovo části mě docela štval on i jeho kumpáni, hlavně že vlastně celou dobu neřekne pravdu. To se potom vyčistilo a dalo se líp dýchat, ale přesto je "jeho" část asi nejhorší a nejnatahovanější - dalo se z ní vytěžit mnohem víc, nestihl jsem se do jeho charakteru tolik vžít. No a úvod příběhu dětí je takovej jalovej, chvíli jsem si připadal, jak když koukam na americkou klasiku ze střední. Ale konec to zas vrátí jasně do hry (když pominu pár náhod jako jejich setkání a že vůbec netušim, kde se najednou vzali policajti, jak šli po ulici...) a nakonec... jo, zapůsobilo to na mě, rád bych dal i za pět - příběh mi byl dost blízkej, ale kvůli výše zmíněnym bodum bohužel nemůžu.

Drive (2011)

Kdo by to byl řek, že filmu Drive bude chybět drive :) Soundtrack mě příjemně zaujal, atmosféra byla dobrá, to neni žádná novinka. Ale... celý to bylo už po první honičce takový utahaný, o ničem, nudný, pomalý. A upřímně někdy i nereálný, když mi Gosling začal připomínat Terminátora.

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

O něco slabší odvar jedničky, kterou se to místy příliš inspirovalo. Postelový scény mi připadaly docela zbytečný a omáčka filmu nic moc. Fighty byly ale zvládnutý opět výborně, i když s předvídatelnym koncem. Kromě toho tam byl na poslední chvíli hodně uměle vytvořenej padouch. No... vychází mi to na lepší tři hvězdy, což je určitě škoda.

Ranař (2011)

Takovej hokejovej Forrest Gump :) Jeden utíkal, tenhle rozdává rány. Nicméně, výborná jednohubka - od Scotta tradičně dobře zahráno, a přestože se nejedná o nic převratnýho, mile to pobaví. Jako skloubení goonera v hokeji a komedie dokonce paráda. A jestli se to celou dobu striktně drželo pravdy, tak za chycenej gól a za kotník jednoznačnej respekt :)

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Taky bych si nechal takovou cestu líbit. Nejvíc mě na tom zaujaly životy lidí. Ať už místních, jakým způsobem a v jakých podmínkách žijou nebo mě překvapilo, že narazí za jednu cestu na tolik "bílých uprchlíků" v Africe, jiný cestovatele nebo na poměrně dost lidí (oproti mýmu ne-očekávání), co se domluví česky nebo slovensky. Malej svět? Jinak stačilo ubrat některý ty opravování trábošů, což mě fakt nebavilo, a šel bych pravděpodobně ještě na pět.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Tohle je na cenu. Cenu nejvíc natahovanýho ničeho. Příběh by mi sám o sobě možná (!) nevadil, ale trochu mě minula cílová věková skupina a pohlaví, kterýmu bylo všechno tohle uzpůsobeno. Ale ty dialogy byly jiná liga, na tom se člověk pravidelně upřímně zasmál :)

Všemocný (2011)

Někteří to vystihli naprosto přesně. Po stránce efektů, kamery atd. to je výborný, Cooper je mi sympatickej, v něm problém taky nebyl. Ale od druhý poloviny došly nápady a film už se jenom veze. A vzhledem k myšlence bych taky možná čekal na konci něco jako poučení, ne jenom že všechno jde v cajku dál - i když v tom se aspoň odlišuje od ostatních, nesnaží se zbytečně něco řešit a moralizovat. Nicméně, nestihl jsem se nudit, ale děj postupně uvadal...

Záhada Severního moře (2011) (TV film)

Jako jednoduchá oddychovka na sobotní odpoledne to celkem ušlo. Někdy scény postrádaly smysl, aby to klaplo přesně tak, jak má (chce se mi napsat - taková ta německá klasika...).

A-Team: Poslední mise (2010)

Tak takhle jsem si to fakt nepřestavoval - celý to bylo roztěkaný, trošku zmatkářský. Akce mě vůbec nezaujala (i když některý záběry byly teda lahodný...) a že bych se smál o 106 každou chvíli, to se taky říct nedá. Některý kousky pobavily, zahřály u srdce nejednoho kluka, který si jako malý hrál na vojáky, ale výsledku to jako celek působí trapně, když asi nejste naladěni na stejnou vlnu.

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Viděl jsem další díl v TV, přijdu tomu dát odpad! a překvapivě zjistím, že už jsem ho tomu dávno dal. Ale kdybych mohl, dám tomu oba dva. Ta rádoby napínavá atmosféra je fakt směšná, naprosto přehrávaný, ti herci na to nemaji. Ale tohle by nezachránil ani Hollywood, jaká je to scénáristická patlanina...