Gangster Ka (2015)

Po docela dobrém Cirkusu Bukowsky jsem byl zvědavý, s čím dalším přijde Pachl. A udělal mi radost. Film je opravdu povedený, snad jedinou větší chybu vidím v nápadů dvou voiceoverů, což je nápad spíše nešťastný než špatný. Spousta lidí tu (a oprávněně) chválí Čermáka, ale přitom je přehráván jak Bjelacem, tak Svátkovou (kteří jsou opravdu vynikající!!) a i Jeřábek v menší roli politika Kleina je celkem slušný. Zajímavé téma, pěkně vykreslená atmosféra, vhodná hudba od Věrčáka.. Už se těším na konec listopadu!

Birdman (2014)

Opravdu jsem nečekal, že se tolik nasměju. Forma neexhibovala, vtipy vydařené, skvělé herecké výkony. Navíc i to pomrkávání na diváka se mi líbilo (nejen obsazení Keatona do hlavní role). V roli suverénně nejnormálnější postavy film zaujal Galifianakis. Povedená černá komedie a konec ve stylu magického realismu? Vynikající nápad a oscar za nejlepší film je rozhodně zasloužený.

Lovná zvěř (2010)

Celkem povedené, ale líbit se vám to bude pouze v případě, že máte rádi rodinná dramata. Zbraně hromadného ničení v Iráku (a celá tahle linie) tady jsou opravdu jen pozadí pro řešení napjatého manželského vztahu. Scénář bohužel je pouze průměrný, potěší režie, která slouží tématu filmu a její utlumenost je tomu podřízena. Pokud někdo čekal Všechny prezidentovy muže pro nové tisíciletí, tak musí být zklamán.

Iron Man (2008)

Málo akce a příliš tradičně rozvržené postavy. Na druhou stranu slušnej Downey a dobré hlášky. Nakonec tedy slušný průměr.

Bourneovo ultimátum (2007)

Opravdu je možné, aby se Bourne dostal do kanclu zástupce šéfa NSA bez toho, že by ho nechytila ochranka budovy? A to je jen jedna ze silně přehnaných věcí (k tomuto více viz komentář identity Kaka). Ale akce na Waterloo Station skvělá. Damon je s postavou Bournea opravdu spjatý hodně, občas mi ale vadila ta ruční kamera. Suma sumárum - rozhodně nadprůměrný akční film, ale berte ho s rezervou a rozhodně se nejedná o revoluci v žánru. A 43. nejlepší film všech dob (což je umístění, jaké mu v době psaní tohoto komentáře patří, tedy v top 200) to tedy není. Spíš má má čtyřka blíže ke trojce.

Hezké sny (2007)

Klady filmu - zajímavý námět a dvojice Cruz-de Vito. Toť vše, hodnotím s přimhouřením obou očí, přece jen je vidět, že šlo o celovečerní filmový debut.

Vratné lahve (2007)

Nesmál jsem se vtipům, které mi přišly levné/laciné. Naprosto zbytečná postava Heleny, stejně jako její linie. Nejspíš jsem na ten film ve svém věku (27) ještě mladý. Naprosto nezvládnutá scéna pádu z kola, stejně jako děj neposunující erotické sny páně Tkalouna. Marně přemýšlím nad tím, proč je tento film tak chválen. Ano, je tam pár výstižných scén a vět, ale to je tak vše. Vlastně není, Daniela Kolářová je naprosto skvělá. Pro mne osobně ani ne tak zklamání jako spíš průměrný film po všech stránkách. S jedním skvělým hereckým výkonem.

Východní přísliby (2007)

Pochybnosti o pětihvězdě nemůžou být. Mortensen skvělý, Müller-Stahl nezaostává. Hezky vytvořená atmosféra, fajn režie. Jeden z filmů roku, určitě.

Barevný závoj (2006)

V angličtině se takovým filmům říká "touching and moving". Hezká muzika, překrásná kamera. Zážitek s velkým Z.

Candy (2006)

Abbie Cornish a Geoffrey Rush (škoda, že Casper nedostal víc prostoru) jsou skvělí v příběhu o trojúhleníku on-ona-heroin (příběh je ale vyprávěn z pohledu Dana (Heath Ledger), jenž za touhle dvojicí zaostává). Celkem syrový snímek, scénu potratu hned tak nezapomenu a i hudební doprovod je celkem slušně vybrán /když už je použit/. Vadí mi, že Danovi rodiče jsou ve filmu odbyti jednou větou. Film, na který byste určitě neměli koukat ve špatné náladě či depresi.