Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Pohádka

Recenze (584)

plakát

Gangster Ka (2015) 

Po docela dobrém Cirkusu Bukowsky jsem byl zvědavý, s čím dalším přijde Pachl. A udělal mi radost. Film je opravdu povedený, snad jedinou větší chybu vidím v nápadů dvou voiceoverů, což je nápad spíše nešťastný než špatný. Spousta lidí tu (a oprávněně) chválí Čermáka, ale přitom je přehráván jak Bjelacem, tak Svátkovou (kteří jsou opravdu vynikající!!) a i Jeřábek v menší roli politika Kleina je celkem slušný. Zajímavé téma, pěkně vykreslená atmosféra, vhodná hudba od Věrčáka.. Už se těším na konec listopadu!

plakát

Birdman (2014) 

Opravdu jsem nečekal, že se tolik nasměju. Forma neexhibovala, vtipy vydařené, skvělé herecké výkony. Navíc i to pomrkávání na diváka se mi líbilo (nejen obsazení Keatona do hlavní role). V roli suverénně nejnormálnější postavy film zaujal Galifianakis. Povedená černá komedie a konec ve stylu magického realismu? Vynikající nápad a oscar za nejlepší film je rozhodně zasloužený.

plakát

Lovná zvěř (2010) 

Celkem povedené, ale líbit se vám to bude pouze v případě, že máte rádi rodinná dramata. Zbraně hromadného ničení v Iráku (a celá tahle linie) tady jsou opravdu jen pozadí pro řešení napjatého manželského vztahu. Scénář bohužel je pouze průměrný, potěší režie, která slouží tématu filmu a její utlumenost je tomu podřízena. Pokud někdo čekal Všechny prezidentovy muže pro nové tisíciletí, tak musí být zklamán.

plakát

Skrytá identita (2006) 

Skvělí herci, ale ke konci překombinovaný scénář.

plakát

Hluboký spánek (1946) 

Knižní klasika se dočkala velmi důstojného zpracování. Některé hlášky neměly chybu, ale to je už v Chandlerově literární předloze. Parádní atmosféra umocněná černobílou kamerou.

plakát

Na sever Severozápadní linkou (1959) 

Drobné nedostatky by se našly, ale celkem spokojenost. Vtipné, pár opravdu zajímavě snímaných scén.

plakát

Hezké sny (2007) 

Klady filmu - zajímavý námět a dvojice Cruz-de Vito. Toť vše, hodnotím s přimhouřením obou očí, přece jen je vidět, že šlo o celovečerní filmový debut.

plakát

Hlava v oblacích (2004) 

Duigan kdovíjaký režisér není, ale tohle se mu bez větších chyb povedlo. Móda 30. let se mi líbí, takže bezproblémová tříhvězda to je.

plakát

Sex ve městě (1998) (TV seriál) 

Sex and the City je seriál především o vztazích, o tom, jaké ženy jsou, jací jsou muži a jak je těžké jako svobodná třicítka či čtyřicítka narazit na nějakého fajn chlapa (mnoho trefných postřehů include). Carrie, Charlotta a spol. se o tom baví s humorem a ačkoliv nejdou daleko pro peprnější slovo, tam rozhodně nejsou vulgární (nebo aspoň ne pravidelně). A funguje to i jako sociologická studie. Jenom těch rozhovorů o módě je na můj vkus moc. Díky, HBO!

plakát

Iron Man (2008) 

Málo akce a příliš tradičně rozvržené postavy. Na druhou stranu slušnej Downey a dobré hlášky. Nakonec tedy slušný průměr.

Reklama

Reklama