Kanon (2006) (seriál)

No, tak tedy, po přečtení spousty komentářů na účet clannadu, že je to jen kopírka, jsem byl těžce rozezlen, protože jsem clannad viděl dříve než kanon, ale po shlednutí kanonu, je skutečně tomu tak .... Málokdy se stává abych ronil slzy, ale clannad mě k tomu nedonutil, kanon ano ... Příběh je nádherný .. animace též není špatná ... i hudebni doprovod je "zvláštní" .... mám spoustu pocitů, které nevím kam zařadit ... ale jako celek, musím dat 95%

Elfen Lied (2004) (seriál)

Tak tady skutečně nevím kde začít. Po prvních pěti minutách sledování, jsem si řekl, že to nejspíš znechucením vypnu, a bude následovat smazání z disku i paměti. Avšak jsem si řekl, že budu ještě chvíli sledovat. Tohoto rozhodnutí rozhodně nelituji, protože to byla skvělá volba. Projevená důvěra mě za to odměnila velkou škálou pocitů, od smutku, znechucení, radosti, netrpělivostí a dalších. Elfen Lied je složitý příběh, ti kteří jej zahrnuli jen těžkou kritikou a odsoudili po prvním díle, jsou nejspíš jen odkojenci naivity. Netvrdím, že příběhová linie, je klenotem, ale množství skrytých myšlenek, které jsou v příběhu obsaženy je fascinujicí. Osobně jsem odkoukal celý příběh na jeden tah, a u posledního dílu jsem si tak něják přál happy end, který jsem dle mých očekávání nedostal. Každopádně jsem spokojen a rád, že jsem mohl Elfen Lied shlédnout. PS: Lilium si občas furt musím pobroukávat.

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Takže tedy, animace jediné co mi vysloveně vadí je, že všechny postavy vypadají jak absolventi programu v anorexii. Příběhově zatím v pořádku, je to takové příjemné doplnění světa Gridu. Co musím nejvíce pochválit a na co jsem se těšil nejvíce, je opět hudba, kde zaznívají původní melodie, doplněné novými sekvencemi, každopádně hudební doprovod si mě získal ze všeho nejvíce. Po třech episodách, ale bohužel musím říct, mě příběh stále neoslovil. Oproti Legend of Korra, ve kterém je podle mne pro T:U veliký konkurent, moc neobstojí. 4 a to jen a hlavně díky hudbě, uvidíme do budoucna s dalšími díly. Edit, po šesti dílech , delete. Nezábavné, nudné, a musím sundat hodnocení, jelikož jediné co si skutečně zaslouží ohodnotit, je hudba ... to jsou ty dvě hvezdičky.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Pro mne velmi očekávaná záležitost, a zatím mne nezklamal ani jeden díl, v podstatě se bavím s každým dílem. Znatelně poskočila úroveň animace, a myslím že i hudebního doprovodu, který mi chvílemi bral dech. Každopádně LoK je pojata poněkud jiným stylem, který je osobitý, ať už se jedná o přidání tech záležitosti, či Capital City které mi chvílemi stále připomínalo kombinaci New Yorku a San Francisca. Výborné jsou i odkazy na LA, které fanouškům dovolí v duších zaplesat. Po shlédnutí první Knihy dávám zatím za 5.

Prometheus (2012)

Tak kde začít, asi jako drtivá většina skalních fanoušků Vetřelce, když jsem se dozveděl o prequelu, jsem byl natěšený. Avšak jak už zde zaznělo několikrát, i já jsem byl velmi zklamaný, jelikož film v podstatě nezodpověděl nic, naopak vytvořil spíše jen další otazníky. Ať už o principu náhodných genetických mutací černé hmoty z kanop nebo i třeba jen nelogičnosti některých postav. Každopádně ze stránky vizuelních efektů (až na "masku" mistra W.) výborné, včetně hudby, která dodávala některým scénám výbornou atmosféru. Bohužel závěr filmu byl pro mě zklamáním. Působil na mě jako když sám Scott neví jak vlastně chce film dějově uzavřít. No shrnu-li to, je to takových 70%+- a hledám důvod proč to spíš zaokrouhlit nahoru, ale bohužel nenacházím.