Avatar (2009)

Pro mne absolutně převratový snímek, ať už použitou technologií, nebo zápletkou. Avatar má prý dva tábory, líbil se nebo nelíbil, já nevím do jakého přesně patřím, ale zrovna tento snímek, s herci, kteří jsou z 50ti % animovaní mě absolutně dostal. Skutečně, scény, při kterých zněla hudba Jamese Hornera mě běhal mráz po zádech. Spousta lidí kritizovalo Pandoru, ale na to, že to je imaginární svět, tak vytvořit faunu a flóru na základě naší biologie, je logické, ale potenciál tam byl. Každopádně já prostě musím dat 100% protože nikdy jsem z kina nevylezl tak rozhozený. ***** C.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Hodnotili jste málo? Byly jste znechuceni? Nebo nelíbilo se vám to snad? Go f*ck yourself, takhle zhruba vypadá život, o kterém jen čtete v novinách Držkujete že máslo stojí o pět korun víc? A jak to tady stojí za prd? Držte hubu a buďte rádi, že jste rádi ... jeden z mála snímků, který ve mě velmi rozproudil krev ... všechny ty debilní kritiky bych poslal do barmy nebo do laosu , oni by přestali držkovat ....

Kapitán Phillips (2013)

Opět další glorifikace? Nepřesvědčí mě hudba, nepřesvědčí mě scénář, nepřesvědčí mě režie, a už vůbec mě nepřesvědčí Tom Hanks. Něco výjimečného? Ne, není zde zvrat, překvapení, zápletka, jen člověk co dělá business a věděl co od něj může očekávat, s tím do toho šel, ale kvůli tomu film? To asi ne, tak jako mě něco nadchlo, tak tenhle film zmizel z mého hdd rychleji než nechtěné snímky pro dospělé při dámské návštěvě. Jedna * z lítosti. C.

Rivalové (2013)

Od Rush jsem nic neočekával, v nic jsem nedoufal, byl to pro mne jen další snímek z novinek, který byl na řadě ke shlédnutí. Formule nebo celkově závodní tematika jde absolutně mimo mě proto tento typ filmů nevyhledávám. Ron Howard mě do příběhu vtáhl takovým způsobem, že jsem si některé scény musel pouštět až pětkrát stále znova, což se mi stává jen zřídka, naprosto výborné herecké výkony, i přes lehce prkenou "angličtinu" Chrise H., výborně zpracovaný příběh, nápaditá hudba, výborná kamera, bez zbytečné omáčky, pro mě absolutně jedno z největších překvapení za posledních pár let. Naprostá spokojenost. C. *****

Elysium (2013)

Pár minut po tom, co jsem vyšel z kina, jsem byl naprosto unesený, záběry na Elysium za doprovodu nádherné hudby, byl jen jako bonus ne příliš zajímavému příběhu, který uplně skvostně doplnil cvok v podání Sharlta Copleyho (vzpomeňme na Wikuse z D), který mě náramně bavil, a hlavně celkově vše visuálně sedělo a ladilo. Mám rád M.Damona a tady mi ukázal, že se hodí asi do všech žánrů. Za mě solidních 85 %, 4 stars. C.

Wolverine (2013)

Jako fanoušek všeho japonského, nemůžu tento snímek hodnotit objektivně. Nelíbil se mi děj, nelíbila se mi hudba, nelíbilo se mi zpracování a pokud já u filmu usnu, je něco špatně ... jelikož to se stává jen u romantických snímků nebo nezáživných béček, a dávat jen skóre díky tématice kterou mám rád, by bylo pokrytectví ... za mě jen jedna hvězda, a to hodně slabá. C.

Letní válka (2009)

Pro mne velice příjemné překvapení, pohodou se ubírající, lehký a svižný snímek. Celkem solidní animace a zpracování, nenáročný příběh, kde u některých scén jsem se příjemně bavil, u některých samozřejmě klišé scén nebyl problém přimhouřit očko, jelikož už opět bylo spoustu napsáno, ode mě za 75% + 5% za prozíravou babču. :) C.

Muž z oceli (2013)

Asi vše už bylo řečeno, za mě spokojenost, po půlnoční 3D premiéře 5/5. Teď už si jen počkat na Extended Cut, s očekáváním, že trošku zacelí ten zmatek scén. C.

Potulný samuraj Kenšin: Zrození (2012)

Tak jeden z prvních snímků v roce 2013 a pro mne naprostá spokojenost. Velmi důstojné zpracování anime předlohy, které je svižné, nevulgární a místy i vtipné (kdo sleduje japonskou kinematografii, pochopí). Provedení soubojů výborné, za doprovodu Lisy Gerrard, která v bojích svým hlasem dodává scénám emoční pozadí. Herecké výkony velmi obstojné, hlavní hrdina je celkem i uvěřitelný, stejně tak jako hlavní záporák. Tento snímek, mi opět dokázal, že pokud zpracovávají anime v zemi s nápisem na kopci, stojí to vždy za kopanec do pozadí (Kriste pane, bojím se co zprasí ze snímku Death Note). Celkově, pro mě za 95%.

Guilty Crown (2011) (seriál)

Tak opětovně jsem shlédl další klišé a kýbl témat mixující se v sobě do velké břečky nenápaditého světa. V Guilty Crown nečekejte originální zápletky, originální příběhy, originální postavy, stále to samé dokola, hlavní hrdina co se považuje za nulu se dostane k moci vycházející z krásné dívky, klišé. Guilty Crown skutečně nemá, moc do nabídnout, jediné co mě uchvátilo byl hudební doprovod, ten dostal hlavně toto hodnocení, a animace je též na solidní úrovni. Edit ... ted jsem si konečně našel OST a hudební doprovod je skutečný skvost!