15 minut (2001)

Čech Karel Roden spolu s přítelem Rusem přiletí do Ameriky, aby si od svého parťáka vyzvedli nějaké prachy z předchozího lupu, za který Karel seděl. Karel se ale neovladne a chladnokrevně v afektu vrazdí oba manžele. Rus, který krátce po příletu ukradl videokameru vše natačí a stále tvrdí, že z něho bude veliký režisér. Bohužel, Karel byl při první vraždě spatřen a tak hledá svědka, hlava nehlava. A jde stále přes mrtvoly. Vše hraje na to, že až ho policie chytí, nechá se zavřít do blázince a po určité době ho prohlásí za zdravého a v klídku propustí. Za milión dolarů prodávají televiznímu magnátovi vraždu uznávaného vyšetřovatele a tím pustí do světa svoji podobu. Netrvá dlouho a oba se z ty hromady penez rozhadají a to je vlastně jen krůček do finále. Klasický slabší akční film, ktery je zajímavý jen tím K.Rodenem.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Ani nevim, jestli jsem videl Lviho Krale - toho prvniho . Ovsem to temer nevadilo, protoze je tenhle kousek plny gagu a vtipu a ja se u nej vazne dobre bavil. Ovsem nevim, co by z toho mely deti, jelikoz detskym humorem to plne nebylo. Byl to kresleny animovany film urceny pro dospele divaky. Pekne a vtipne.

Battle Royale (2000)

Nafilmovany to je castecne beckove, hodne je to prehravany, nasili a krev tam hraji prim, dej negraduje, jak by velmi dobre mohl.

Hunger Games (2012)

Kdo vymyslel takovou stopaz, kdyz do ni nemel dostatek deje? Povesit do pruvanu! Takova skoda, nebot potencial by to mohlo mit. Ale bylo to utahany jak kun po velky pardubicky. Nemelo to stavu, vse trvalo strasne dlouho. Hodinu cekate, nez se vubec neco zacne dit. Coz je pro film pomerne smrtelna davka jedu. Logika, proc vubec ty hry existujou kulha na obe nohy a tim to bohuzel zacina a pripravi vas to na dalsi kulhani v prubehu deje. A to se Jennifer snazi, co to da, ale neni to nic platny.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Pan Krobot me nikdy moc nevonel a ani tady nezacal. Pro me je to stale herec jednoho vyrazu s podkovou v obliceji. Bohuzel, zde z platna temer nesleze a tak Okresni prebor ztraci format, na ktery jsem zvykly a tesim se predevsim jen z Ondry V. a Pavla Kikincuka, i kdyz ten tu mel, jako hromada dalsich, naprosto nicotny prostor. To velika skoda, ze se tvurci neopreli o to, co naprosto skvele fungovalo. A co ta epizodka s Pleslem? Dalsi promarnena moznost. Ale i presto je co ctyrhvezdickovka.

Žízeň po životě (1956)

Panecku, 56 let od sveho vzniku a koukalo se na to skvele. Kirk Douglas vas doslova vtahl do deje, do jeho sveta krasy a depresi. To je panecku herec. Film byl dabovan nezamenitelnym hlasem a projevem - pana Hegera. To je snad jeste o neco zajimavejsi projev, nez Kirkuv skutecny. Film podle skutecnych udalosti me temer vzdy dostane a mam z nej veliky zazitek. U tohodle je to umocnene jeste tim, ze jeho stari neni vubec pritez, spis naopak.

Zabiják Joe (2011)

Podle me min. trictvrtiny filmu nepresvedcivy Matthew M. pomaly a hubeny dej. Snad jen prihlouply otec trosku to deni vylepsil, jinak hra na drsny dej, ktery se po hodine a dvaceti minutach stane drsnym. Tohle neni ani prumer, je to niz a fakt nuda (snad mozna sem tam nejaka hlaska). Neni mi jasne tak dobre hodnoceni ode vsech.

Můj týden s Marilyn (2011)

Nemuzu se nejak ztotoznit s vyberem predstavitelky hlavni role. Ona sice hraje, co ji sily staci (a myslim, ze fakt dobre), ale stale na me nepusobi tak, jak skutecna Marylin pusobila na vsechny a umela je naprosto okouzlit svym neodolatelnym sarmem (nemuze za to jeji herecke umeni, ale typ a vzhled cloveka). Pak byla velika skoda, ze se tvurci omezili na ztvarneni jejich zdedenych depresivnich stavu tak, ze byla sjeta hromadou tlumicich prasku. To je dost velka skoda, protoze jsme prisli o kupu zajimavych vyrazovych prostredku. A co se tyka deje, tak me to ke konci uz trosku nudilo.

Láska je láska (2012)

Zkratka stale mam pocit, ze v ceskych filmech o obycejnem ceskem zivote museji byt neobycejni blazni, kteri se objevuji velmi zridka v zivote, nebo minimalne na ne je upren zjednoduseny filmovy pohled(vytrzen z kontexu sveho zivota), coz rusi ve filmu a tristi to uceleny dej a pritom to filmu nicim nepomaha (viz figura vnuka Balzerovy). To me posledni dobou dost otravuje v ceskym filmu. Pak nevim, podle ceho vybrali ceskotesinskeho Cymorka, ktery je sice charismaticky, ale sve roli neposlouzil a divak minimalne zamilovanost k druhe osobe (Krejcikova) z nej necitil (natoz aby mu veril dalsi herecke snazeni). Kdezto Aneta Krejcikova je pro me prijemny prekvapeni, protoze slepou divku odehrala velmi presvedcive a ve vypjatych chvilich me mela jsr. (jak se rika) v hrsti. O.Vetchy se obejvuje ve sve komicke poloze, kterou miluju a stejne tak i S.Stasova a E.Balzerova. K nim se nema cenu vyjadrovat. Pred nima se klanim jiz leta. Ovsem P.Narozny hraje vsude vsechno stejne a tak nevim, jestli byl Probudim se vcera, Laska je laska ci Saxana a L.K, ackoliv ho mam jako sveho oblibence. Stejne tak je mirne vedle syn S.Stasovy Petr Vancura- ten neni zajimavy taky nicim. Skoda, nebot potencial film ma, natoceny je pekne a presto vsechno davam 3.5*

Amazing Spider-Man (2012)

Nic, to uz by se nevidelo. Zase ho kousne pavouk atd. - neni to uz trochu nuda? Jen se mu stridaji obcas protihraci, ackoliv ten tentokrat velky moc nebyl. Chemie mezi nim a jeho divkou vubec nefungovala, Kdyby tam nebyly digitriky, ktery uz jsou povinne uveritelne a ne jako v predslych dilech, kde proste lital naprosto blbe v prostoru vudci okolnim stavbam, tak by to bylo totalne zbytecny. I kdyz takhle to taky bylo zbytecny. Slaba popcornovka.