Patrola (2012)

Film vas vtahne to sveta LAPD a jejich zakroku, sveta kriminalniku a domacich nepravosti a taky do zivota policistu. Uz od zacatku vite, ze se neco stane, nebot se vlastne stale nic zasadniho nedeje a tak to asi nejak skonci blbe, jinak by tam uz davno byl nejakej dej rozehrany. Sice byl, ale celou dobu buduje atmosferu, jak jsou oba partaci na sebe zvykli a jak bez sebe nemuzou existova, coz si vas tvurci zkratka pripravuji na temer jasne zakonceni. Ovsem je to pruhledny jak moje brejle. Kdyby nebylo konce, pak by to bylo snad jen na dve hvezdy. Ustredni dvojice hraje bezvadne, verite jim uplne vsechno a stale si myslim, ze nekde po LA jeste jezdi. Ale ze bych se u toho bavil celou hodku a pul, to bych teda nerek.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Rodinny film, ktery nejednoho potesi, predevsim kdyz ma doma podobne stareho potomka, nebot Mattie Liptak - detsky herec je skvely a doufam, ze u filmu ci herectvi zustane. Joel Edgerton je velmi zajimavy objev, ale snad se nezaradi do tehle skatulky rodinnych filmu, protoze by ho bylo skoda - myslim, ze ma rozhodne na vic. Do deje vas nic moc nevtahne, jen pozoruje z povzdali dej, ktery neni az na listky nijak zvlast vyjimecny, ale pravda, ze nenudi. Jedina scena, ktera na vas zapusobi bude louceni a to je tak vsechno, cim se do vas film zapise. Je to prumerovka jako remen.

Konfident (2011)

Rozhodne povedeny film s trosku nepovedenym castingem. Mel jsem problem Jirkou Madlem, nebot ten pod tlakem svych nadrizenych pouze obrustal vousy, vlasy a pozdeji i rozcuchem, ale herecky se to na nem nijak vyrazne neprojevilo. A diky tomu mu asi reziser nikdy nedal velky casovy prostor pred kamerou v jednom kuse. Zkratka tohle nedal, pres to ale stale si stojim za tim, ze je to dobry herec, z puvodni dvojice rozhodne ten lepsi. A za druhe jsem mel problem s Ondrou Vetchym, nebot je to filmovy prototyp spravnyho chlapa (myslim, ze se tomu blizi i ve svem zivote), tak jsem mu to zkratka nejak neveril - a to delal, co mohl. Janu Budarovi uz jsem ale veril a naprosto nejlepsi herecky kus predvedl Vlado Hajdu. Co se tyce deje, nemam nic proti a film jsem dal v pohode. Nenudil, vtahl vas do deje a pustil az s poslednim titulkem.

Mefisto (1981)

Strhujici herecka jizda Klause Brandauera, kde divak stale hleda to, jak vlastne hlavni hrdina skonci a film mu na to neodpovi. Ale kazdy si to muze domyslet, ackoliv ja treba az tak uplne nevim, jak se nemci s prisluhovaci rezimu vyporadali. To me tam pomerne dost chybelo. Ale strach z moci a moznost se k moci dostat je zde zfilmovan naprosto dokonale. Rolf Hoppe zahral mocneho nacistu, ktery si svoje postaveni uziva, bezchybne a skvele.

Temný rytíř povstal (2012)

Dobrodruzna podivana s prvky sci-fi, ktera se mozna zacne zdat byt dlouha prvni hodinu, ale zahy se to zmeni a je to akcni podivana, ktere nechybi snad nic. Efekty, skvele zfilmovane bojovky, honicky - naprosta profesionalita bez chyby. Zamiloval jsem si dve zalezitosti: motorku s otocnyma kolama a Anne Hathaway, ktera naprosto zvalcuje vsechny. Uz se tesim, az ji uvidim v necem dalsim. Z Toma Hardyho jsem moc nemel, nebot jsem ho poznal az z titulku a v masce ani nahodou. A vzhledem k tomu, ze maska mu zakryla temer veskere mimicke svalstvo, neodvazim se rict, ze dobre hral, nebot jsem to nevidel.

Líbáš jako ďábel (2012)

Musim bohuzel konstatovat, ze na mizernou uroven Kamenaků se lze lehounce dostat a clovek se az divi, proc tak skveli herci jsou u toho pritomni. Takova skoda jejich snazeni. Marie Polednakova natocila snad jediny film, ktery za neco stal a po revoluci uz se k tomu nemela nikdy vratit, protoze ziram, co snese kamera a medium uvnitr. Kdyz nekdo zakopne ve svych 55 letech, pousmejete se tomu, kdyz se to stane podruhy, uz to takova bzunda neni. Tady je to snad ustrednim motivem filmu, v kazdem druhem zaberu je nejaky takovyhle skobrtnuti, prevraci sklenicky apod. coz je nekonecna otrava. Ke vsemu je to sestrihane tak, ze byste mysleli, ze je to neskutecna rachanda a gagy jdou rychle po sobe a vy nakonec od filmu odejdete smichy uplne vysileni. To se ale ovsem vubec nedeje, vse vychazi liche a vy se drzite za hlavu. Dekuji svemu telu, ze nasadilo ucinnou sebeobranu. Z hodiny a pul me usetrilo min. dvacet minut a zavrelo me vicka a vypnulo usi. To byla asi nejhezci cast filmu z ty hodiny a pul.

Norman a duchové (2012)

Neni to pixarovske, neni to disneyovske a tak se tam dospelak nezasmeje a taky nepobavi, krome dvou trech okamziku a to je proste malo. Nema to tah na branku, pul filmu to nema dej a druhou skoro taky ne. Je to nekonecne ukecane, nevyvolava to emoce a je vam lhostejne, jak to skonci. Pro deti tam je gagu, co spocitate na vsech svych prstech. Vic ne. Ale klukum se libi ta tematika ozivlych mrtvol a memu synovi se to libilo, tak diky nemu dam dve hvezdy. Vic ani nahodou.

Lynč (2011)

Fajn, evropsky film, ktery je proste maly i svoji stopazi i naplnenim deje. Trosku me prijemne prekvapila dejova dvojlinka, urcita syrovost kamery a prostredi. Ovsem napadeni a zpusob, jakym hlavni zaporak ublizuje svym obetem je ne vzdy dobre natocen a zataha to za oko. Za cely film se nedozvite, proc k nasili dochazi, vztahy mezi postavami a nasilnikem - coz trosku kyve poharem uveritelnosti. Pri filmu jsem se nekolikrat pristihl, ze se docela nudim. Popravde receno, klidne bych se bez tohodle filmu obesel.

Plivu na váš hrob (2010)

Z kraje az skoro nuda, kterou zachranuje telo a vzhled Sarah Butler, pak dej smrnce o horor, pak zobrazeni zla a pak vlastne zacne dej, ktery za neco stoji. Popravde uplny konec atakoval standarty z Hostelu. Strasne pomaly najezd do skutecneho deje, ktery trval temer hodinu a to, i pres dobry konec, zkratka nezapomenete. Dejte si pozor a vyhnete se obloukem ceskemu dabingu - je naprosto priserny.

25. hodina (2002)

Film zcela jiste je nutne videt v kuse a ja hoprave videl po kousickach. Takze chyba osudova a verim tomu, ze se to promitlo i na hodnoceni. Muj oblibenec E.Norton bezvadny, i jeho kamarad, co svadi jednu holku za druhou. Drama, ke kterenu je potreba si "sednout a divat".