Zmařené naděje (2018) (seriál)

Mel jsem skutecne obavy s tim, ze se puvodni sceny strihaji s hranymi. Ovsem tak neco fungujiciho a obsahleho jsem necekal a muzu zodpovedne rici, ze pokud by se tady nejake prso zahalilo, mela by to byt povinny serial pro zaky druheho stupne zakladnich skol. Dokonaly serial, kde se strachuju, jestli nekdo jeste neco podobneho dokaze.

Rocketman (2019)

Ano, takhle se ma tocit film o slavnem zpevakovi. Nejenom sdelit, ze dobre zpiva, dobre hraje na piano a krouti se pred vyprodanymi stadiony. Film s presahem, se sdelenim o necem, jak se zivot muze posrat i kdyz vas miliony miluji. A ze kdyz jsem na kluky, tak jsem a hergot musi to tam bejt videt se vsema rozchodama, stestim apod. A ani tentokrat nebyly hity zazpivanem Eltonem, ale nekym jinym. Jenze tady si tvurci nehrali, narozdil od @Bohemian Rapsody na to, ze je zpev vlastne totozny. Tady se to naaranzovalo jinak, zpivalo ve vice lidech, cast se treba i odrikala a funguje to naramne. Takhle se dela film o hvezde! A krome toho hlavni predstavitel Egerton byl naprosto skvely.

Bezva ženská na krku (2016)

Copak, ono se na to dalo koukat, ale dve hvezdy dolu za to, ze se to casto az nebezpecne dotykalo zpusobu podbiziveho vypraveni ala Kamenak. To je chyba, takhle to sice probehne mezi divaky se slusnym uspechem, ale kdo ma rad ceskou komedii a podiva se na ni 20x za zivot, nemuze zrovna tahle mezi ne patrit. Plejada hercu skvela, jen tvurci si nemohli rozhodnout, jestli toci kamenak, italskou komedii nebo neco chytreho, bez tlaceni na pilu a presto vtipneho. Zpusob vypraveni je vypujcen z nataceni nekonecnych srand z komercnich televizi. Ale budme radi, ze tam neni predtocenych smich.

Ženy v běhu (2019)

Kdepak, Ondra je filmovy kral uz dlouhe roky a kdykoliv se objevi na platne, je to vzdycky zazitek. Role velmi rozdilne a naprosto civilne a presvedcive zahrane je reziserova sazka na jistitu. K tomu se primichaji jeste Jenofefa a Tereza a je z toho bezva ceskej bijak. Odpocinkovka, relax. Ovsem tak neskutecne pozitivni film jsem uz dlouho nevidel a myslim, ze si ho lide zamiluji min. prave kvuli tomu. To totiz kazdy vyhledava.

Roztříštění (2019)

Nejistota, neuvedomeni si skutecnosti, prekroucena realita. Divaka film vtahne o to silneji, pokud ma doma male dite nebo nedavno mel. Ten strach o malou holcicku je start do sveta jakoby podivneho a ponureho nemocnicniho prostredi, kde hlavnimu hrdinovi ve finale zmizeji milovani. Kde jsou, co s nimi udelali? Wortington je skvely, ostatni jsou vylozene jen vedlejsi postavy, ktere ovsem slouzi deji naprosto skvele. Takze zahrane paradne, atmosfera paradni a rozuzleni taky. Hodne dobre.

Prokletý klaun (2014)

Proc ne. Ovsem hororovych scen, kdy se vam klepou kolena a radsi privitaji oci, si moc neuzijete. Ale premena je velmi pecliva a je ji venovano casu akrorat. Nikde to nedre, stale se jde k horsim a horsim situacim. Sceny z poslednich deseti minut jsou skutecne dost beckove, jako kdyby to nekdo tam strihl z beckovych videokazet. Ale v televizi se to da odpustit.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Nadstandartni MIkkelsenova jizda, kde nesleze z platna a hraje jen a jen sam. Napinave, mrazive a poutave vypraveni je to, co vas drzi u filmu tak, ze proste do konce neodejdete ani na zachod. To je poctiva poctivarna. Tak se toci poradne filmy. Diky a ja jdu do sauny.

Zraněná srdce (2019)

Trosku jsem ocekaval, ze se dozvim neco o povalecnem Nemecku, protoze z teto doby moc filmu neni. Bohuzel, tady se to jen nakouslo a pak byl do deje zasazen milostny trojuhelnik, u ktereo bylo vlastne uplne jedno, z jake doby je. Omezilo se to jen na vztahy a vse ostatni slo stranou. Ano, natocene to bylo dobre a Alexander Skarsgård byl naprosto skvely. To je tak asi vsechno.

Teroristka (2019)

Iva Janzurova je hvezda prvni velikosti, to vime uz ctyricet let. Takze pro ni nebyl problem ustat bez ztraty kyticky hlavni roli v tomto filmu. Martin Hofmann ovsem potvrdil svuj tah na branu zapornou roli, kde byl skutecne zaporak jako noha. Prubeh filmu vlastne v pohode az do dvou divadelnich chvil, kdy vsichni stoji dokola a vymenuji si repliky. Sice vtipne, ale do filmu je to malo a dramatizace tady ustrnula v divadelnich kulisach. Vsichni herci to dali, ovsem dokupy to bylo tak moc odtrzene od mozne reality, ze to proste moc zaskripalo. Ovsem rozhodne cesky nadprumer.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Jak to hezky zacalo, tak to nijak skoncilo. Tzn. ze na konci filmu vas tvurci obeznami s tim, ze jste se stal ucastnikem a divakem serialu, jehoz prvni dil prave konci. Konec bez nejakeho rozuzleni, v zasade vytraceny dej. Pritom prvni pulka byla vylozene pecka. Uvidime, jak teda budou tvurci pokracovat, nakonec by druhy dil mohl byt pekny. Uvidime.