Tohle je náš svět (2016)

Neuveritelne ojedinele vypraveni, originalni a rekl bych, ze nikde nevidene. Snad jen konec jsem jiz nekde videl - Kelly family. Obdivuji detske herce, Viggo byl k poznani az za cas. Dej vas nenechal chvili v klidu, stale jste cekali da dalsi vyvoj. Skvely pribeh, kde v hlavni roli byla laska k detem.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Kdybych ocenoval ty drobny forky, dal bych za pet. To je naprosta parada a tohle umeli tvurci vsech dilu Doby ledove. Ovsem po hodine jsem usnul, coz je informace dostatecna. Ale nejsem cilova skupina.

Captain America: Občanská válka (2016)

Hm, tak ne. Aby to bylo o necem a s novym napadem, posleme hrdiny proti sobe. Je tam toho tolik., ze vas to nudi a kolem druhe hodiny filmu jsem mel ukousany prsty u luzek nehtu. Me to neskutecne nudilo. Mnoho psu, zajicova smrt.

Do posledního dechu (2016)

Jakoby velky film podle skutecne udalosti. Ale vazne to nebylo tak napinave. Opet az dokumentaristicky vypravene, bez vetsich emoci (krome snoubenky). Nejsvetsi emoce, kdyz dva chlapi se na sebe podivaji a jeden rekne . vratime se a druhy rekne jedeme dal. Tahle situace muze mit tolik ruznych rozmeru na tolik ruznych stran. ovsem nema. Oba protagoniste se ztuhlou tvari (ne diky teplote, ale diky scenari) situaci odvypravi a tim to hasne. Takovych jednorozmerovych scen je tam vetsina.

Lichožrouti (2016)

Na to, ze je to cesky animak, tak to vazne neni tak spatny. Film mel dej a skutecne o neco slo celou dobu. fakt je ten, ze dech to ztracelo a jedini, kteri to jednoduse daji vedet v kine jsou deti, protoze se zvysi v kine ruch. Takze se zacinaji nudit. Tvurci nasadi na zacatku vysokou latku, ale pak maji velke problemy dej gradovat a zvysovat tak platnovou pritazlivost. To se trochu nedari, ale v detskych ocich to preci jenom byl zazitek. Kozi syr ani Ctyrlistek tomu nesahaji ani po kotniky.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Sem tam hezke zabery a sceny ve filmu stridaji klise na druhou, nekdy i na treti. Je mozny, ze by se to nekomu jeste mohlo libit? To si zkratka neumim predstavit. Pokud na to kouka pohovka, kreslo, pes (slepy), tak snad ano. Tvurcova zoufalost, predevsim teda scenaristova.

Mělčiny (2016)

Skvely uvod, kde se lehce dozvite vse potrebne o hlavni postave behem par zaberu kombinovanych s nahledy na telefon. Dobry napad. Lehke provedeni. Pak je nutne rict, ze cele to hodne stoji na skvele figure Blake Lively. Napeti a chytre vystavena podivana skonci ve chvili, kdy snimek prozradi, ze proste musi byt americky za kazdou cenu. Zacne se snoubit fantazie s chuti mit za kazdou cenu akcni a velmi efektni finale. Tim film dostane neskutecne do hyzdi a zbori vse, co do te chvile vybudoval. To je fakt skoda.

Hodinový manžel (2014)

Fajnove televizni vypraveni, ktere je solidne vtipne, asi tak jako normalne povedeni bakalari. Klicovy namet o o konci polarskeho tymu moc nechapu, nechapu stejne jejich obzivu. Je tu nekolik nakousnutych otazniku, ktere se pak nerozvijeji a vy se nic nedozvite. Jen vam to zbytecne zabira misto v hlave behem filmu. Co se tyce hercu, tak pruvar je rozhodne D.Matasek. Na serialy nekoukam a videl jsem ho jen v basnicich a tam moc nemel prostor. Tady mu neverim nic.

Daleká cesta (1948)

Tema tezke, v dnesni dobe skutecne hojne filmovane a tudiz mnohokrat porovnane. A musim rict, ze to porovnani uz bohuzel moc nesnese. Ono zalezi, co se od filmu ocekava - ja nove ztvrneni a videni neceho, co jsem jeste nevidel, navodeni atmosfery, kterou jsem jeste necitil atd. To se nestalo. Ovsem v te dobe ten film byl hodne potreba.

Hon na pačlověky (2016)

Kdyz jsem pristupoval k tomuhle filmu, zdalo se me to nejaky blby a to diky plakatu a ceskemu nazvu. Ale cekal jsem prekvapeni. Alespon male. Dostavilo se velke. Tak prijemny humor skoro v kazde scene, kde se netlaci na pilu a diky tomu to daleko vic funguje! Pro me skvele prekvapeni. A herecky Julian Dennison - detska role fakt bez chyby a Sam Neil - taky vazne skvely. Pokud by se neco filmu dalo vytknout, tak jen to, ze neni uplne jasne, pro jakeho divaka film je - pro destkeho, pro dospeleho. Nevim, vazne nevim. Kazdy si tam najde sve, ale zpitvorene zaporaky musite jako dospely tak trochu prezit.