Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jednicka byla z realneho prostredi a bylo to prirozene a uveritelne. Dal se pribeh prozit ve skutecnych realiich spolecne s kocourem. Ovsem v teto fantasii - ano, vizualne plne, fantasticke, barevne az prechazel zrak. Ale skutecne kocour patri do tohodle sveta. Podle me ne a cely film jsem se s tim nesmiril.

Čas (2021)

Vybral jsem si film, ze v nem hraje Gael García Bernal. Ovsem ani ten nezachranil film od beckoveho deje a prubehu. Sice na zacatku to nevypadalo zle, ale pak to bylo cely zkratkovity, nezajimavy a takova lacina vyvrazdovacka bez vrazd.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

No ze bych ja dokoukal sestnactidily serial je pravdepodobnost nulova. Preci se to stalo. Nechal jsem se nalakat pribehem ze Severni Koreji. Co bylo nejlepsi byla neskutecne citlive hrani hercu - v mnoha chvilich strasne detailni herectvi, velmi komedialni az po prehane korejske, ktere ale casem prijmete a umite se z nej bavit. Velka lovestory. Ukazka toho, jak se zije na vesnici na severu, z ceho maji radost, co maji k jidlu, z ceho maji kazdy den strach a z ceho radost, jak si pomahaji, jak slavi atd atd. Skvela Ye-jin Son.

Cizinec ve vlaku (2018)

No, melo to navazat na Smrtonosne pasti a takovyhle bijaky. Jeden proti vsem. Ovsem zacalo se to casem menit v ptakovinu a nakonec se to cele v ptakovinu zmenilo. A nuda, ze jsem si musel drzet vicka. Slabe.

Vlna (2015)

Tohle ze je evropsky film? Tak tam byste toho nasli pramalo. Tohle je typicka hollywoodksa produkce se vsim vsudy. S klady - velmi dobre fungujici napeti, a zapory - klasická sablona znama mnoho let. Jestli to tocili jen Norove, pak klobouk dolu.

Spojenci (2016)

Panecku, to je paradni vypraveni. Reziser je proste vypravec a trida.

Muž činu (2022)

Kdyz je film o bankopvnich lupicich kvalitni, nechce se vam ani na zachod, pro dalsi pivo, usnout nebo dokonce prerusit do druheho dne. A to je presne ten, ktery vas nepusti. Evropsky, trosku jiny nez holl produkce.

Narvik (2022)

Kdybych byl Nor, byl bych pysny na nasi armadu a znela by ve me asi nacionalni struna a sem tam neco odpustim. Takhle ale to casto bylo takove neslane nemastne. Pravda je, ze bych tezko hledal nejakou mizernou scenu, ale dohromady to proste bylo takove rychle, televizni. Bez emoci. Tak nejak koukate a ono to nejak plyne. Mozna to vychazi z neznalosti norske historie. Ale ani tvurci vam toho po tehle strance, krome zaverecnych titulku, nic nenabidli.

Mimořádná událost (2022)

Dej drobny. Nicotny, skoro bych rekl az blby. Ale natoceno s takovym citem pro scenu, komiku, detail, ze si to proste uzijete. Nevim, co prozdradi druhe sledovani, ale i prvni za to stalo.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Klasika klasik povalecnych casu. Nutne videt, idealne nekolikrat. Ma to obrovskeho ducha, takoveho Jakubiskoveho. Slovy popsat nelze, to se musi videt.