Hobit: Bitva pěti armád (2014)

zdlhave a nudne az na par vynimocnych momentov, ktore zratam na jednej ruke. Nehovoriac otom ze s knihou to ma velmi malo spolocneho, dokonca aj nazov je odveci ved vo filme chyba piata armada spominana v knihe.... ale vsetci honia nad cgi a tauriel. Obavam sa co bude obsahovat extended version ktora urcite pride, trojhodinova stopaz ako si galadriel vybera saty a gandalf nepritomne cumi a snazi sa rozpomenut na nejake meno

Železná srdce (2014) odpad!

dalsi film kde Pitt hraje nazi huntera avsak oproti predoslym je tento nesmierne tupy, naivny a plny bezduchych hlasok, ktore by nezozral ani zaprisahany dochodca voliaci Fica. Po efektovej stranke bol film dobry avsak ten koniec ma dorazil natolko, ze si u mna film vysluzil sklamanie roka. Chapem, ze filmy s nazi tematikou musia splnit rocnu kvotu aby sa tym robilo bububu avsak ocakaval som aspon trocha kvality.

2001: Vesmírná odysea (1968) odpad!

niekto tu spomenul, ze film nieje nudny a dlha stopaz zodpoveda hlbokej tematike tak pre dotycneho a jeho sympatizantov mam len jednu pripomenienku : film, v ktorom 90% casu zamestnava kameru iba vesmirna lod !!!!!!! ku**a !!!!!!!! nema absolutne ziadny suvis s hlbokym dejom, ktory je samozrejme v knihe pritomny pretoze v knihe postavy komunikuju a vsetko potrebne je citatelovy/divakovy vysvetlene ale ten to kvazy film je len vtedajsou predpovedou prichodu uz dnesnych scifi filmov, ktore nemaju ani predstavu o definicii slov pribeh a dej .......... nech sa nikto nehneva ale aj ked prihliadnem na rok vzniku 1968 tak nemozem dat hviezdu ci dve ani za efekty a hudbu lebo film je otrasne dlhy plny nudnych a nekonecnych scen bez jedineho slova. Trebalo to vypnut uz hned na zaciatku ked prvych cca 5minut obsahovalo iba ciernu obrazovky a tlmenu hudbu wtf !!! Kludne si to zaradte medzi perly kinematografie ale zdravy clovek predsa toto nemoze povazovat za kvalitny film. Jedine ospravedlnenie premrsteneho hodnotenia moze byt jedine kvalita kniznej predlohy. Predsalen mi je proti srsti dat vysoke hodnotenie filmu, ktory ma nudi len pretoze kniha ma zaujala. DVE A POL HODINY zivota co mi uz nikto nevrati !!!

Úsvit planety opic (2014)

hoci sa mi pacil viac ako "rise" kedze na mna Clarke vobec nezaposobil a celkovo ma nepresvedcil narozdiel od Franca. Kazdopadne ma film co ponuknut, mozno mohli viac objasnit zivot ludi v meste a Oldmanovu postavu, ktora mala urcite vacsi potencial nez jeden slaby prejav a strelba, ktore sa vosli mozno do piatich minut co je skoda ... avsak neda mi nevytknut zaber s kamerou, ktora ma aj po 10tich rokoch dost energie nato aby sa zapla a prehrala video a este k tomu vydrzi 42 minut, rozhodne o nu napisem na vianoce

Noe (2014)

hoci crowe hra dobre ako vzdy, film ako celok je len dalsia vnucujuca sa biblicka adaptacia, ktora je v porovnani s verziou z roku 1999 roku aj napriek neporovnatelne vyssiemu rozpoctu na priblizne rovnakej urovni... bohuzial

Vesničko má středisková (1985)

ceskoslovensky forrest gump, sice s mensim rozpoctom ale v niektorych ohladoch rozhodne lepsi

Transformers: Zánik (2014) odpad!

bieda, des, cele zle... nidky viac. transformers a bay uz nemaju co ponuknut, samozrejme okrem kopy vybuchov (dost mozne ze sa reziser nad nimi ukaja, inak by jeho filmy neboli nimi tak presytene). transformers skoncilo prvym dielom, tie dalsie su uz len dojenim mrtvej kravy a presne taky je z nich uzitok

Na hraně zítřka (2014)

akcne sceny su vydarene, herci nehraju zle ale napriek tomu slabota. nieco na sposob oblivion, kde sa dej zbytocne natahuje a nic sa v podstate nedeje. osobne som sa pritom nudil (mozno sa mi uz cruise ako herec obkukal a dalej nevie ponuknut nic nove a zaujmave)

Robocop (2014)

stupidne dialogy a otrasni herci a ich vykon ... a mozno aj opacne. Prva polovica sa tvari nesmierne dolezito ale v skutocnosti nudi, uspava a nedava ziadny zmysel. Druha polovica je akcna s peknymi efektmi cize jediny rozdiel oproti prvej je ze o nieco malo menej uspava ale inak je vsetko rovnake.

Si jou ťi č' ta nao tchien kung (2014)

klasicky monkey king, co sa obsahu tyka tak vyborna ale efekty a miestami nevydarene pokusy o humor su natom horsie.