Wind River (2017)

Členové Akademie filmových umění? Haló? Mám pocit, že jste na něco úplně zapomněli! Opravdu mrazivý thriller s moc sympatickým hereckým obsazením. Renner i Olsen jsou v poslední době moji oblíbenci a jejich herecké výkony mě opravdu baví. Příběh, který se odehrává v překrásném prostředí, které je podtrženo výborným soundtrackem, dotýká se reálného problému původních obyvatel Ameriky a působí tím dojmem, sakra, vždyť tohle se opravdu mohlo stát a celou dobu vás z toho mrazí.

To (2017)

To zfilmovat, to si žádá odvahu. Shodou okolností jsem knížku dočetla pár měsíců před filmem, nezávisle na něm, aniž bych věděla, že se nové filmové zpracování chystá a byla jsem z ní nadšená. Vymyslet takový příběh, s tolika postavami, propracovanými charaktery, kde si každý projde svým vlastním hororovým příběhem, poskládat to a dát tomu celkový smysl, to je umění. King je zkrátka king. A pokusit se to natočit? To může dopadnout špatně. Tady se to povedlo. Moc se to povedlo. Myslím si ale, že na někoho, kdo nečetl knihu ten film nemůže zapůsobit. Nedokáže se vžít do toho strachu, který je v knížce všudypřítomný, nebude se bát Pennywise a už vůbec ne ostatních, protože o těch „příšerách“ to vůbec není. Neužije si ty narážky, kterých je tam spousta a přímo ke knize odkazují. Nedokáže si naplno vykreslit charaktery postav. Takže, pokud rádi čtete, tak raději nejdříve knihu a pokud jste viděli nejprve film, a i tak vás zaujal, sáhněte po knize, dostanete k tomu zážitku o padesát procent víc všeho.

Lady Bird (2017)

Co si o tomhle filmu vlastně myslet? Po jeho zhlédnutí jsem dlouho přemýšlela, co se jím vlastně kdo snaží říct a nevím to do teď. Téma dospívání, věrně zpracované, občas k pousmání, ale bez větších zvratů. Neurazí, nenadchne. Saoirse Ronan mám moc ráda a věřím, že toho ještě opravdu hodně ukáže a nebýt ona v tomhle filmu, pravděpodobně by to nezískalo ani z poloviny takovéto ohlasy a uznání. Já to zkoukla hlavně kvůli ní a nezklamala mě, ale znovu to vidět nemusím.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Za mě perfektní film. Asi jako většině se mi hned vybavilo Fargo. To seriálové mě naprosto dostalo a s tímhle filmem to mám podobně. Řekla bych, že je to trochu alchymie namixovat ve správných poměrech tolik černého humoru a absurdity, aby to nikoho neuráželo, působilo to „přirozeně“, nebylo to přehnané a nucené. Zrovna u tohoto tématu by určitě nebylo dobré, kdyby se zesměšnilo a sklouzlo do komedie, ale naštěstí se jim to povedlo namíchat naprosto dokonale. Skvělé herecké výkony všech tří – pro Woodyho mám slabost, neznám většího sympaťáka. Nechápu Akademii, tohle je jasná hlavní soška. V porovnání s Shape of Water o několik kategorií jinde.