Karamazovi (2008)

Zajímavá fůze divadelní hry s filmem, výborně napsaná, zahraná, nasnímaná, s výborným hudebním doprovodem, která ale nikdy nebude fungovat na plátně (obrazovce) tak jako v divadle, a to protože většina scén prostě divadelních je a na plátně (obrazovce) tudíž ztrácí to kouzlo, jež může nabídnout pouze divadlo.

Útěk do divočiny (2007)

Už jsem to chtěl vzdát, ale nakonec to zachránil konec filmu - ten byl opravdu dojemný, ale když to vezmu kolem a kolem, tak jsem se vpodstatě 3/4 filmu nudil jako blázen.

Avatar (2009)

Pastva pro oči a pro uši - nic víc nic míň. Pozn.: IMAX 3D

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Z tohoto seriálu mám hrozně divnej pocit. Shledávám ho jako naprosto špatnej, počínaje neskutečně tupým scénářem a hereckými výkony konče. Ale přesto mě to z nějakého nevysvětlitelného důvodu baví. Možná, že je to půvab některých hereček v seriálu, co mě na to nutí koukat - co já vím:-)

Darwinovy ceny (2006)

Hodně dobrý nápad, hodně špatné zpracování. + Winona Ryder, těžkej mínus Metallica - jako herci ještě horší než muzikanti, a to už je co říct

Hitman (2007)

Je to sice trošku vykrádačka z Bournea, stejnojmenné hře to podobné taky moc není, ale co na tom. Hlavní je, že jsem se u toho výborně bavil. Navíc agent 47 v podání Timothyho Olyphanta podle mě nemá chybu - tvůrci nemohli vybrat lépe. Ještě jeden bonbónek: část kdy 2 výrostci paří hru Hitman a oknem jim vlítne do bytu kdo jiný než sám Hitmen, je fakt povedená. A kdyby se ve filmu ještě objasnilo, o co tam vlastně šlo, kde se berou ty spousty Hitmanů a kdo pro koho vlastně pracuje (čekal jsem na to celý film), dal bych i 4 hvězdičky

Kinobox (1993) (pořad)

Holý s Kohoutem za 5, Čtvrtníček - odpad! = 50%

Lišáci, Myšáci a Šibeničák (1970)

Na dětský film trošku psycho. Když kluk krmí ptáka, tak tam hraje hudba jak v nějakym hororu, když děti sáňkujou, tak se klidně navzájem přejížděj (neplést s předjížděj), no a Kraus - zmetek k pohledání:-)

Inland Empire (2006)

Opravdu nevím co si o tomhle filmu myslet. Jestli je to megalomanské dílo nebo naopak totální brak. Za prvé totální výmaz, nevím vůbec o čem to bylo (jestli je to špatně nebo dobře - to taky nevím). Za druhé už se mi dlouho nestalo, abych u filmu usínal (usínal nudou). Za třetí mě ale stále láká podívat se na to znovu (takže možná ještě změním hodnocení). Můj názor je, že film je příliš a zbytečně (na svůj žánr) dlouhý. Jinak musím pochválit vynikající sitcom o králíkách:-) 50%

Auta (2006)

Nevím proč všichni tento film tak vehementně chválí. Ano, animátoři z Pixaru udělali opravdu velký skok co se týče animace. Ale u dějové složky se žádný skok neudál, spíše skok zpět. Typická Disneyovka s typickým příběhem, kde nechybí láska, chamtivost, nějaký ten humor (ale že bych se nějak řezal smíchy...) a hlavně ponaučení, že...atd. Film, který neurazí, ale zároveň tedy vůbec nenadchne. Po výborných recenzích jsem měl veliké očekávání a nakonec jsem odcházel z kina velice zklamaný. Ale věřím, že dětem se to líbilo.