marekspanel

okres Brno

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 7.1.2019  11:26

Jednoduchá, tupá samoúčelnost, zabalená do stylového nostalgického kabátu. Nic víc. Dialogy byly největším zklamáním. Film jakoby neví, kterým směrem má jít, příliš nápadů, nedotažených a současně nudných. Průhledný děj nezachránili ani výborní herci, s tím že Jeff už trochu přehrával. Škoda!

• 3.1.2019  17:34

Mám rád takové fantasy blbiny pro starší děti. A dvojka se mi snad líbila víc než první díl, i když tam se lépe stupňoval děj. Začne to docela dobře a pořád jsem čekal kdy přijde nějaká vyloženě trapnost, ale docela se to drželo, v rámci žánru, který sám sebe ani nebere vážně prostě fajn. Jen to prostě rychle skočilo do finální zápletky, takže si těch příšer moc neužijete. Jack Black tam byl vlepený jen aby se neřeklo, jinak herecky v pohodě, ústřední chlapecká dvojce uvěřitelná. Verdikt je tedy takový, že to mohli udělat delší a víc si s námi pohrát :)

• 3.1.2019  17:26
    Aquaman (2018)

Konečně zábava na maximum od DC. Výborné efekty a výprava. Solidní rozjezd a zápletka. Nicméně s vtipem se až příliš tlačilo na pilu (efekt trapného ticha v sále), u DC to prostě neumí, jako u Marvelu. Opět se také velmi málo zaměřují na rozvíjení postav. Takže film má primárně pouze bavit, ale vůbec k němu nenavážete hlubší vazbu. Odcházel jsem spokojený, ale rychle se mi to vykouřilo z hlavy. Wan to pozvedl na jinel level ovšem, o tom žádná! Tipuju, že po druhé projekci to snížím na 3*, když si totiž odmyslíte ty efekty..moc toho nezbude. WW je pořád asi po všech stránkách nejvydařenější DC film nové éry a to má dost much.

• 24.10.2018  16:58

Černý humor dovedený do extrému. Myslím, že tak polovinu filmu jsem prochechtal, brát tohle vážně snad nikdo nemohl. A tak je hodnocení, pro mě naprosto povedené ultra černé komedie (výjimkou byli snad ti kluci na lovu a rozhodně kačenka), jednoznačně vysoko. Vizuálně podmanivé, hlavně ten konec, herecky bezchybné, nápadité a velmi originální drama, u kterého se člověk pobaví, pokud teda na to má odolnou náturu s velkou dávkou smyslu pro humor.

• 2.8.2018  10:58

Netradiční horor, který se ke konci bohužel trochu roztříští a trochu změní původní směr. Nicméně je zde spousta originálních a velmi působivých momentů, pro které stojí za to film vidět. Bohužel většina publika to v kině trochu nepobrala, takže se asi třetina sálu občas smála, což mi kazilo projekci. U takových filmů by mělo být doporučení, že se nejedná o lekačkový mainstream. Takže popkornové párečky a tlupy měšťáckých lopat si to prosím příště stáhněte v kinoripu a pomlouvejte to nahlas doma! Herecky na výbornou, pro mě tedy s občasným pocitem mírného přehrávání u matky. Přes nespornou originalitu a slušné napětí se mi přesto celkový dojem ke konci dost snížil. Film ve vás postupně buduje pocit něčeho opravdu propracovaného a pak to létání vzduchem apod. přehnanosti nebo některé nedořešené fragmenty to celé shodí o level níž. Také dnes občas typický konec nekonec, "tady to končí, víc se nedozvíš". Jinak by to byl adept na horor roku. The Conjuring 1 tak zůstává opět nepřekonán ve své všestranné kvalitě.

• 13.7.2018  11:24
    Frankenstein (1994)

Rozhodně nejlepší zpracování klasiky. Od režie, výpravy, herců, kostýmů po neskutečně věrnou atmosféru. Zapáchající, syrové, oslizlé, vášnivé, děsivé a smutné. Mnoho pocitů velmi pozvolna nabývající na intenzitě, byť hned ze začátku krvavý porod byl dost psycho. Herecké výkony na výbornou, všichni do jednoho. Helena velmi jiskřivá (vlastně až doslova) a krásná a De Niro jako vždy vynikající i s maskováním a na Kennetha se dobře dívá, ten si "dvojroli" rozhodně užíval. Uvěřitelná fantasy, vypiplaná technická stránka tamní atmosféry. Podobně později jsem tohle zažil u Parfému příběh vraha, který se ve stylizaci ještě víc vyžíval. Hudebně nádherně pochmurné a epické zároveň. Jednoduše krásná práce dosti věrná předloze a moje oblíbená záležitost. Nějak nepředpokládám, že toto zpracování někdo překoná.

• 2.7.2018  15:14

Nešlo tady ani moc o dinosaury, nešlo tady ani moc o postavy..šlo prostě o prachy. Zbytečnost, od které jsem nic nečekal a dostal jsem poměrně zábavný a hodně akční film, který je atmosférou nejdál od prvního Jurského parku. První Jurský svět byl mnohem ucelenější a sázel víc na nostalgii s výborným finále. Postavy měli málo prostoru, dějové posloupnosti byly dost urychlené a přesto pak na vás padl pocit zbytečného natahování, hl. v poslední třetině. Ale asi jsem to takové trochu čekal, takže zklamaní mírné, nadšení žádné. Efekty skvělé a to je tak vše. Jak se můžu pár krát ještě k Jurskému světu vrátit, u druhého dílu už s tím nepočítám. Jsem ovšem zvědavý na ten nový svět co na konci nastínili.

• 21.6.2018  11:23
    Já, Simon (2018)

V rámci queer tématiky snímek vybočuje svou lehkostí a komerčností. Víc jako teen komedie/drama, kde se queer téma primárně sice řeší, ale se vší opatrností. Dvě pusy, žádný sex, prostě čerstvé první, nevinné teen emoce. Coming out vygradovaný ovšem až do pohádkové míry a to film ke konci dost sráží. Je to jinak dobře zahraný, sympaticky obsazený, přirozeně vtipný a i trochu dojemný. Hodně jsem se pobavil u nápadu přiznání hetero :D Asi chtěli natočit něco stravitelnějšího pro širší publikum, než jsou festivalové gay snímky. Je to i o rodině a přátelství a má to i hezké myšlenky, takže proč ne.

• 8.6.2018  14:11
    Coco (2017)

Nádherně zpracovaný, poutavý a ke konci velmi dojemný příběh. Skvělá animace, působivý a nádherný svět mexického záhrobí. Hluboké myšlenky o rodině a člověku. Hezké písničky s příjemným českým dabingem. Samé superlativy..? nic jiného mě totiž nenapadá. Po V hlavě animák, který mě chytl a zasáhl přímo do srdce. Jasnej oskar, tohle těžko něco letos trumfne. Bravo!

• 4.6.2018  09:49
    Tomb Raider (2018)

Pamatuju si můj první stolní počítač v 15-ti letech a první hru, kterou jsem k němu pořídil, byl to právě Tomb Raider Chronicles. Nespočítal bych kolik dnů, nocí a hodin jsem u této hry a později dalších dílů, propařil. Lara Croft se stala jedním z největších herních kultů vůbec. Indiana Jones s bujným poprsím je prostě legenda, nejen herních fanoušků. Později filmově ztvárněná verně a adekvátně zvolenou Angelinou, kteréžto dva díly mě nijak extra nezaujaly, ale ani neurazily. Nová série posunuje herní zážitek o několik levelů výš, samozřejmě jiná doba, jiné možnosti. A já byl zase po dlouhé době naprosto polapen úžasným, dobrodružným světem naprosté herní pecky této doby. Jakmile padla zmínka o tomto filmu, hned jsem se těšil a zároveň i obával jak s tím tvůrci naloží. Nepamatuji si, kdy by film překonal svou herní předlohu, je tomu vždy naopak. Musím říct, že Alicia se role zhostila velmi zdařile a prakticky to celé táhla sama. Jakožto nositelka zlatého plešouna působila ve všech směrech velmi věrně, vč. těch akčních, na které se jistě musela fyzicky dobře připravit. Děj je prakticky věrný herní předloze prvního dílu nové série. Proto žádná kozatá žena s plnými rty, ale křehčí dívka, ovšem s velkým charisma a odhodláním. Samozřejmě něco si pak film upraví, jako i knižních nebo komiksových předloh, proti tomu nic nemám. Ale čekal jsem mnohem víc využitý potenciál ze hry. Měli tam tolik námětů, že by to vydalo na seriál. Samozřejmě ve hře je víc akce, která tady trochu chyběla. Začalo to slibně, ale od poloviny už jsem tušil, že to pomalu vyšumí. Děj, hlavně ke konci byl velmi urychlený, záporák věrný, ale bez většího přesahu či repsektu. Co mě hlavně zklamalo byla výprava. Čekal jsem větší rozmach, lokace, působivější a větší záběry okolí apod. Působilo to jako celé natočené někde na kraji města u lesa. Pár těch pastí a arktefaktů aby se neřeklo, jinak nuda. Filmy s Angelinou byly sice hloupé, ale za to měly velkolepější výpravu, bylo na co se koukat. Myslel jsem si, že budu mít nasazeny neobjektivní brýle jako herní fanda a budu odpouštět kdejaké tvůrčí chyby, ale bohužel tohle bylo vážně dost slabé. Nebýt Alicie je to za 2* a to je vážně velká škoda, když vezmu v potaz jak bohatou herní předlohu měli tvůrci k dispozici.

• 30.4.2018  13:02

Marvel je pro mě ikona, a to už 10 let..takže doják a husina skoro pořád. Kdo tím žije, nemůže hodnotit jinak. Ovace skalních fanoušků, jako poblázněných..jo to je přesně ono co jsem cítil. Zábava a akce na maximum. Tentokrát dost na vážno! Dlouhodobé soužití s postavami a když dáte všechny ty jednotlivé filmy do finále tak grandiózního a s koncem tak šokujícím, že sem ani nemohl vstát z křesla. Navíc viděno v IMAX= top na třetí!! Zároveň ale už víme svoje... Strange moc dobře věděl co dělá, vždyť to i sám řekl. Každopádně musím to rozdýchávat ještě..tak měsíc :D :O

• 12.4.2018  16:49

Steven je zpět!! Opět potvrdil, že v nekonečném a zároveň už tak protřelém žánru jako je scifi lze ještě vymyslet něco, co tu ještě nebylo. A udělal to takovou formou, že srdce každého filmového a pc herního fanouška z dob nejen dávných, musí jásat radostí. Bylo tam toho tolik, že to potřebuju vidět okamžitě znovu..a znovu. Pecka roku!

• 9.2.2018  17:54

Byl jsem v šoku z té obří lodi, která si sedla pomalu přes půl planety :O Zbytek nuda, kýč, trapas. Scénář nula, průhledný jak sklo. Jeff to občas podržel, ale zbytek herců křeč. Ti dva hejsci si z nelogických důvodů daj po držce, aby jako se pak usmířili..OMG kde jsem to jen viděl..?Že by v dalších stovkách filmů..?!! Chlapec mladší náhražka za Smitha? Strnulým arogantním výrazem to nedoběhneš! A ta byť hezká asijská vojanda, to radši nebudu ani popisovat. Herci to hodili totálně do outu, režisér by měl vyndat z hlavu z písku, na kterém jsme se opalovali tak před 20 lety. Proboha! Za ty efekty a celkem slušnou akci to ale není taaak velký odpad ještě.

• 9.2.2018  17:36
    Želary (2003)

Jeden z mála filmů, o jehož jméno se nebudu ve světě bát. Je to "evropský" film, ne typicky český, myslím jaké se dnes u nás točí. Dobovost dotažená do maxima, herecké výkony na špičce. Téma tak blízké, uvěřitelné a chytlavé. Ta čistota přírody a ryzích povah místních na vás úplně dýchá v každé minutě. Možná trochu delší, ale hezky se sleduje přerod hlavní postavy. A lehce sentimentálně závěrečné shledání po letech jako krásná tečka. Od Kolji tu máme jen Želary.

• 9.2.2018  17:28
    Fargo (1996)

Macyho looserovské role mě dostávají až do depresivních obav, že tak jednou taky skončím, i když nemám proč (tohle a Magnolia hlavně). Výborně natočený film s výborným scénářem se spousty malých, ale důležitých detailů. Film je tak universálně skvělý, že působí jako šablona pro všechny ostatní tohoto typu. A to Francesino "oh ya?!" :D

• 9.2.2018  17:20

Miluju tenhle film, hlavně jak mě dokáže vždy uspat..fakt jsem ho nikdy neviděl do konce. Jak tam začne lítat s tím panem svíčkou..buch a spím :D Začátek je teda skvělý..snad to někdy dodívám. Atmosféra je nahozená skvěle a příchod ducha po chodbě je total horor. Nic pro děti.

• 27.1.2018  15:23
    Surfaři (2007)

Hezký, ale dost průměrný film s předvídatelným dějem, nevýraznými herci a slabým přesahem, hlavně v dialozích. Není k čemu se vracet pokud bych to chtěl vidět znovu.

• 26.1.2018  13:54

Krásně syrový jako samotné prostředí děje. Velmi srozumitelně a čistě podané emoce díky skvělým hercům, kteří si zaslouží obdiv za natočení scén, kterých vidíme ve filmech jen velmi málo a to se nejedná jen o erotické momenty (ta práce se zvířaty). Aneb jak udělat vynikající drama s miminem zdlouhavých dialogů. Moc hezký!

• 25.1.2018  15:38
    Kameňák (2003)

Aplikace hraných vtipů není film..to je ***

• 25.1.2018  15:30

Akční film by měl hlavně bavit a tohle mě moc teda nebavilo. Ani tak technická stránka efektů, ta byla výborná, ale ta zápletka o ničem a děsný střihy. Takže za ty efekty a herce 3*. Kéž by ten scénář dostal do rukou někdo lepší.

• 17.1.2018  17:42

Po druhém shlédnutí snižuji o hvězdu za tu okatou dojemnost. Nicméně CGI na svém absolutním vrcholu současnosti. Nic tak dokonale zpracovaného jsem neviděl, o půl a něco levelu lepší než Jacksonovi středozemní trampoty či Avatar. A to je hodně co říct!! Epické finále a skvělý Woody.

• 17.1.2018  17:30
    To (2017)

To bylo hlavně hezký film o přátelství se skvělou dávkou retro prvků. První scéna šok, pak už To hororem jen sem tam zavonělo. Takže co s Tím..? Kdyby se tam víc rozebrala postava klauna a nebyly by ty hororové scény tak rychle useknuté a odlehčované, šel by z něj i strach a odnesl bych si ještě víc drama/horor zážitku. Zpracování za 5*, celkový dojem ale slabší. Škoda!

• 11.1.2018  14:25
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po 6 letech odolávání mánii jsem podlehl taky, co víc stal jsem se skalním fanouškem. Jde to snad jinak když tolik milujete fantasy, draky, meče, krev a sex? :D

• 11.1.2018  10:36

Té ostudy vypustit Čechy do Holywoodu. Pár informací od místního průvodce ale bylo zajímavých.

• 2.1.2018  17:01
    matka! (2017)

Lidé jsou jako viry :( dojalo mě to a moc!

• 9.12.2017  14:49

Triky a vizuál úchvatné. Příběh je ta klasická pohádková romance, kde vás nic nepřekvapí. Pár hodně vtipných momentů a hlasy výborných herců v čele s Ianem jako hodin. Živí herci také na výbornou, Ema sedla hodně. Jinak je to plne dosti ohraných, průhledných zápletek a dějových zvratů, že to až přivádí chuť to nedokoukat, protože nemáte proč. Nicméně se na to opravdu hezky kouká. Kdyby si to tak vzal pod sebe takový Guillermo mohla to být slušná temná fantasy, i pro starší diváky. Hodně bezpečná zóna, už kvůli zbytečně sympatické podobě zvířete, které bylo snad hezčí než samotný člověk. Čekal jsem větší přerod a vývoj jeho osobnosti z původního povrchního narcisty. Prostě hezky zpracovaná a výborně obsazená a zahraná pohádka nic víc. Taková Maleficent měla víc osobnosti, byť s více hluchými a hloupými místy. No a zpěv v originálním znění mi vůbec nepřekážel. Věřím že v češtině bych trpěl. Čistá 3 a pul*

• 31.10.2017  17:05

Aneb jak jsem se já, od dětství horory protřelý, již náročný divák (neplést si s místním trapákem-samozvaným hororovým expertem psím-tchořem!) málem pos*al v kině. Nečekal jsem těžší level než Conjuring 1, což je stále po všech stránkách top horor posledních let. Asi ten strach o ty děti je větší než o dospělé, zvlášť když to vcelku slušně odehrají. Příběh solidně vymyšlený, tajuplný a odkaz na hit posledních let - společné universum dalších filmů mi tady sedí. Diametrální rozdíl oproti prvnímu dílu!!

• 31.10.2017  16:49

Něco tak děsivě trapného jsem dlouho nedodíval do konce :)

• 31.10.2017  16:39

U Marvelu vlastně dostanete vždy co zhruba očekáváte: hodně povedené akce, humoru, skvělých efektů, sympatické postavy a herce, rychlý děj a slušný střih. Díl od dílu ještě přidávají na fandovské vlně zábavy postupně se spojující příběhy a postavy společného universa. Třetí Thor není výjimkou, ale je jiný než první dva díly. Je nejméně temný a nejvíce zábavný a také asi nejméně "hloupý". Dalo by se říct, že asi nejlepší. Radši bych ho ale viděl spíš ve stylu temnějšího a vážnějšího druhého dílu, jelikož postavy jako Hela či ďábelský vykonavatel Ragnaroku (už nevím to jméno) se k tomu vyloženě nabízeli. Škoda. Škoda nevyužité Cate a její postavy, která díky zbytečnému odlehčení vtipy působila až lehce směšně. A že tam vtipu bylo na můj vkus až příliš. Jednoduše potřebovali zabrat publikum s nižším věkem i IQ, podobně jako Strážci Galaxie 2. Rozhodně jsem se ale za celé 2 hodiny ani na okamžik nenudil. Předpokládám, že vážnější směs si pro nás zřejmě záměrně chystají až na další Avengery, kde si to spolu se Strážci rozdají s Thanosem, snad bude mít oproti Hele větší respekt, jako se na mega zloducha patří.

• 16.10.2017  12:21

Dobrá atmosféra podkreslená tenzní hudbou, ale s velkým pocitem samoúčelnosti. Děsně pomalé tempo a delší stopáž mě málem unudily k smrti. Ani kdyby to seřízli na 90 min stejně by mě ten film nic nedal. Proč tohle vůbec vzniklo..?

<< předchozí 1 2 3 4 6 7