Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Takže si to shrneme... zrovna tento titul jsem nečetla, ale jiné knihy ano. Film jako takový není špatný, naopak, další z fantasy filmů, na který se dá koukat i s dětma. Vtipný, napínavý, dobře obsazený... Nicméně zde narážím na stejný problém, jako u ostatních zfilmovaných knih od Terryho Pratchetta... a to nedostatek fantazie prosycené syrovou oktarínovou magií. Zeměplocha je užasný svět, ale z filmu to nějak necítím nebo jak to říct. Suma sumárum... doporučuju! Ale na 5 hvězdiček mi chybí troška té magie :)

S láskou Vincent (2017)

Zrovna jsem to dokoukala a ... WOW! Totální pecka! Zapracování Vincentových obrazů přímo do děje dělá z filmu zároveň průpravu jeho prací. Zajímavě pojatý pohled do závěru jeho života a lidí, které poznal a maloval. Vše je naprosto dokonalé. Za mě 100%. Vřele doporučuji.

Život Adèle (2013)

Krásný film. Baví mě, jak jsou francouzké filmy hezky syrové. Téma opravdu ožehavé, ale naprosto dokonale zpracované. Jen jsem se utvrdila v tom, že francouzká kinematografie je přesně to, co mě jako divačku uspokojí. Můžu doporučit, rozhodně to nebyla nuda. Naopak!

Fantastický pan Lišák (2009)

ANO! Takhle povedou animačku jsem dlouho neviděla. Fakt zábavný. Supr děj. Úžasný zpracování. Žádný čmuďajs. Doporučuju!!

Ptáci (1963)

Včera jsem ten viděla po dlouhé době na ČT2 a prostě krása. Filmová klasika klasik. Pan Hitchcock to prostě uměl.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Mě se to prostě líbilo. Hezkej oddechovej film. Je fajn, že se na to dá koukat i s dětma. Ze začátku mi nesedělo obsazení Valeriána, ale pak jsem si nějak zvykla. Laureline je v podání Cary fantastická. Děj má spád, takže jsem se nenudila. Za mě prostě paráda. Luc Besson je prostě srdcovka :)

Coco (2017)

Upoutávka mě moc neupoutala, ale o to větší překvapením byl film. Naprostá spokojenost. Po dlouhé dobbě film, který má co říct. Líbilo se mi, jak je tam krásně ukázána lidová oslava Día de Muertos. Dušičky, jak je slaví v jiné zemi. Od zdobených oltářů oranžovými lístky s fotkami přes pohoštění zesnulých až po metaforickou ukázku mostů do onoho světa. Líbilo se mi, jak je tam prezentována důležitost rodiny. Dalším příjemným bonusem je hudba. Písničky hezké, nevtíravé. Jednoduše řečeno krásná pohádka a za mě jednoznačně 100%

Útěk do divočiny (2007)

Dlouho jsem odkládala shlédnutí a byla to velká chyba! Film je naprosto dokonalý. To, že se to skutečně stalo, tomu dává mnohem větší hloubku. Je tam krásně vidět, jak jsme se jako lidstvo naprosto zkazili... jen materialismus a prázdný životy. Co se týká hereckýho obsazení, tak vybrali sakra dobře. Všichni mi tam sedli. Film má několik úrovní, které se prolínají a stále to skvěle funguje jako celek. Na nudnou pasáž jsem nenarazila. A v neposlední řadě Eddiho soundtrack... za mě 100% za celej film.

Smrtící hadohlavci (2014) (TV film) odpad!

Tohle hodnocení jsem nikdy nedala... až do teď! Ani nevím, co k tomu napsat, jak to bylo tragický.

Warholka (2006)

Líbí se mi, jak je tu hezky vidět, co se děje v "záři reflektorů". Pod pozlátkem na oko báječného světa na fotkách... což je jen okamžik nebo nainstalovaná vize jednoho nebo druhýho umělce... za nímž se skrývá prázdnota a nicota, která použije, využije a zahodí. Škoda lidí, kteří na to dojeli... Sienna Miller se tu blýskla opravdu mocně. Za mě dobrej film k zamyšlení...