Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (247)

plakát

Barbarella (1968) 

Na dnešní dobu sexistické, ale o to víc jsem si to užil :-). Skvělé vizuály a lehká chytlavá muzika do pozadí. Průměrný příběh a dobré lehce erotické vtípky. Dokonale postavené Bčko s Jane Fonda.

plakát

Le Mans '66 (2019) 

Lehčí a kratší než Rush. Asi protože nejsem tolik do aut a mám radši informace, zaujalo mě to víc jak srdceryvnější Rush. Nemám tomu co vytknout. Nebyl to pro mě extra třída film, ale je takový jaký má být a lepší už prostě být asi nemůže. Klasická american story, vlastně o maličkosti, vyhrát jeden závod. S trochou přesahu jaká to může nebo nemusí být zábava, ale rozhodně to bude srdcařský.

plakát

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) 

Po letech viděna prodloužená verze. Mám teď přeci jen čistší pohled než jako teenager. Můžu říct, že sic se prodloužená verze může zdát trošku rozvleklejší, dostává se nám navíc asi 3 skvělých scén/momentů a vyznění toho jak je prsten nebezpečný je mnohem větší. Tím se i vysvětluje proč ho můžou opatrovat jen ti nejskvělejší(společenstvo). Za mě boží film jak původní verze pro ty kteří usínají, tak prodloužená pro fandy dlouhých vyprávění. Pořád ale trvá mínus, že někdy nastalá situace prostě nedává smysl a není vysvětleno ani naznačeno, jak se do ní postava dostala. Barvy UHD se 4K jsou pak takové šedivější, než původní nažloutlá verze. Šedivost působí skvěle tmavě pro tmavá místa, ale pro pohled do krajiny a na původně idealizované postavy... ukazuje hrdiny trošku realističtější než bych je chtěl mít :-). 90%

plakát

Tažní ptáci (1983) (TV film) 

Ikarův pád nebyl film, který mi k srdci přilnul. O to více to můžu o Tažných ptácích říci, že s nimi souzním. Jestli chcete pochopit závislosti(ne jen na alkoholu), za mě dobrá volba. Pro mě zde Menšík byl bůh. Jako by svým herectvím přednášel z knihy Tao te-Ťing. 90%

plakát

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál) 

Vlastně ani nevím, jestli tomu mám dát čtyři nebo pět hvězd. Něco mi sedlo, něco vůbec, ale je jasné, že kvalita provedení, nasazení herců, i s přihlédnutím na dobu, si prostě o pět říká. Zatímco první série byl rozjezd, druhá asi nejlepší, následovaná třetí a čtvrtou. Nejlepší scénky jako pták, nebo závod twattů pocházejí tuším z té první, kde ještě měly fakt hodně nápadů. Je ale jedno kolik tomu dám hvězd, člověk se do toho musí dostat, jinak je tomu kdekdo schopen dát i odpad. Pro mě byl začátek Pythonů těžký, a to jsem už předtím viděl mnohem přátelštější a jednodušší IT Crowd, Little Great Brittain, nebo dobře stravitelný film Holy Grail.

plakát

Krize (2015) (seriál) 

Slyšel jsem o tom, ale nevím, proč jsem tak dlouho odkládal. Velká chyba. Jsou tu filmy jako Zachraňte vojína Rajena, při kterých by člověk byl nejradši američan hrdý na svou vlast. Ale jsou tu i seriály jako The Brink, při kterých by se člověk chtěl cítit stejně. Je to o třech amerických blbečcích, zástupce nejvyšší třídy, vyšší střední třídy, i střední třídy. Ti se vybarví na kvalitní američany nejvyššího kalibru. Věci s Jackem Blackem moc nemusím, ale tohle je rozhodně povedené. Tim Robbins, už jsem někde viděl, ale tohle je rozhodně první zapamatovatelná věc. Ani další herci nezůstávali pozadu. Humor není kdovíjak drsný, ale lízá i náboženství a to je na seriál takového kalibru v roce 2015 dosti slušné. Prakticky to asi nejmíň násilnou formou ukazuje, že všude na světě jsou lidé chytří a lidé blbí, nehledě na geografii. Nemám co vytknout, protože vše ubíhalo a já se celé čtyři hodiny bavil. Zde nejde přiřadit zásluhy jen herců nebo režisérovi, tahle šou, ač neznám zákulisí, musela být s láskou opečovávaná minimálně od půlky produkce až do konce. Pět hvězd.

plakát

eXistenZ (1999) 

Wow. Bez amíků a parádně jede. Nevím, jestli je škoda, že jsem to ještě neviděl, nebo jestli dobře, že jsem to viděl až teď. Každym páde jsem to někdy vidět chtěl x). SPOILERY. Tak jo. Předem mě nechte říct, že ve chvíli, kdy hra dává sugesce hráčovi, může mu i při vzpomínání na opravdovou realitu jednoduše novou realitu v mžiku vytvořit. Otázka ale, zda by pak neměl hráč vědět že ho hra vnitřně ovlivňuje? Na těch spodnějších patrech už možná ne :-). Takže je to vlastně bezchybný koncept a film tudíž nepostrádá žádnou logiku. Hra(edit: a sakra, chtěl jsem napsat film) se u mě vlastně dost ospravedlnila, protože s logikou postav mám vždy problém. Oproti spielbergovému novému player number one to má méně megalomanských scén a skoro žádné počítačové efekty. Ale o to víc se v tom člověk ztrácí, o to víc mu to připadá reálné. Pravda, asi se to děje ve vzdálenější budoucnosti. Asi se nemá cenu dál rozepisovat, protože je film docela sebevysvětlující. Na rok výroby i správně všichni phablety v rukou. Wow. Někdo na konci rád točící se káču, já nejistého vyděšeného asiata :-). Dávám 90%. Než nastala konečná fáze, úplně mě to nabuzovalo hrát pořádnou hru z přelomu milénia, kdy vám hry nedaly vše zadarmo, ale už vypadaly k světu. Machové v herní historii. Směju se devadesátkám jak vypadají, ale miluju ten feeling. All over the world. All arts included. Je to proto,, že jsem na tom vyrostl, nebo dnes je to vše takové nahovno?

plakát

Valachiho svědectví (1972) 

Plně chápu proč a s jakým úmyslem ten film filmaři udělali. Nevím jak jinak ten námět uchopit. Ano, někde to bylo trochu moc hopem světem, ale zase nebylo moc vaty. Z chudého kluka mafiánem do středně vysokých pozic. Celý film koncipován jako výslech policejním důstojníkem, se kterým si muž s harmonikou porůznu notuje.

plakát

Hračky našeho dětství - Power Rangers: Strážci vesmíru (2019) (epizoda) 

Přátelé pozor. První věc od Netflixu, které můžu dát pět hvězd. Jednoduché, edukativní. Prostě jestli chcete chápat Power Rangers, tak si tohle pusťte, protože ten kdo tohle dělal si s tím nějakou tu práci dal a myslím, že zachytil i veškeré myšlenky okolo. Žádný pofidérní dokument, ani reklama na hračky. Power rangers jsou vlastně z velké části natáčené v Japonsku a vznikly jen kvůli tomu, aby se mohli prodávat hračky, které byly, světe div se, vlastně z Japonska. Je to bezostyšný tvrdý byznys řízený jew-rangerem x). A přesto si s intonací přepovídávám oblíbenou frázičku: Gou gou pau-erenžrrrs!

plakát

Generation Kill (2008) (seriál) 

Ten reportér a ti vojáci v seriálu vidí tento seriál jako ukázku toho jak se hrozně sporstě mezi sebou baví, a že občas se u mariňáku vyskytne nějaký blázen nebo inkompetent, a nebo že se prostě občas vyskytne nějaký nečekaný problém. No to jsou věci co mě fakt nezajímali. Scénáristi ale evidentně vědí co dělají a občas možná až moc tlačí na pilu právě ohledně zabitých civilistů nebo totální neschopnosti roty či čety(moc se v tom nevyznám) jako celku zorganizovat nějaký útok apod. V podstatě seriál ukazuje, že mariňáci jsou hlavně co k čemu jako jednotlivci s všťípeným výcvikem společně s kamarády v boji. Ale jako organizace nebo boj za správnou věc to prostě moc nic neříká. Jako film je to tak na 50%, ale beru to jako dokument a dávám 90%. Ignoruju tak repetitivnost prakticky všeho, nelogické chování charakterů, i tomu odpouštím některé nepřesnosti. Ale sakra ukazuje to realitu, a který film je přesnější? Je to prostě bomba, na kterou ale potřebujete docela dost chuti se podívat - Jak můžou takoví divní mariňáci vůbec existovat?