Velký Gatsby (2013)

Baz Luhrmann se (IMHO zbytečně) snaží za každou cenu držet knižní předlohy. Výsledkem je až na výjimky přesné zpracování knižní předlohy, které se bez pochyby hodí maturantům, avšak i přes vynikající výkony Lea, je snímek pro mne průměrem. Scény působní povrchně a velmi hekticky. Zatímco i v krátké knižní předloze jako je tato, si čtenář vybuduje silný vztah s postavami, ve filmu tomu tak bohužel není.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ani tentokrát jsem se neudržel a vyrazil do kin na moji oblíbenou Středozem. I přesto, že už to není ten starý ,,LotR'', je to skvělý, efektní a závany nostalgie vyvolávající snímek, se kterým většinu filmů nemůžete ani srovnávat. Efekty a minulá sláva - to jsou faktory, na které hraje tento film. To, že trilogie ,,LotR'' byla natočena ze tří knih, kde každá byla delší než celý Hobbit, nijak nemění samotný fakt, že film rozhodně stojí za zhlédnutí, a to především v kině.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nebo přesněji: ,,Jak jsem okopíroval legendární seriál.'' Patrick je asi jediným světlem tohoto seriálu. Na samotném začátku asi každý fanoušek ,,Přátel'' rozpozná shodu. Dále se pak fanoušci dělí na dvě skupiny. Jedna očekává další bombu, která převzala pouze námět. Druhá tuší, jak to celé vlastně dopadne. Optimisticky jsem asi do prvních tří řad doufal, že to bude ta první možnost, avšak řady další už to jen zhoršovaly a utvrzovaly mne v neoriginalitě seriálu. Poslední epizoda ve mne však zanechala tak krásný pocit, že nemám sílu snížit své hodnocení a proto i po několika změnách nechávám 10/10.

Světová válka Z (2013)

Máte rádi zombie filmy? Pak je to film právě pro Vás. Jestli jste však spíše mého charakteru, tak už těch těchto filmů máte dost. Protože je Brad jedním z mých oblíbených herců a trailer mne velice upoutal, rozhodl jsem se dát tomu šanci. Po zhlédnutí filmu jsem si říkal jen jednu věc: ,,Skvělá práce PR.'' To nejlepší, co Vám film mohl nabídnout, totiž vydal už před svým zahájením.

Princezna Mononoke (1997)

Ne všechny animované filmy jsou pro děti. Přestože jsem si jistý, že i Vaší ratolesti se film bude veilice líbit, tentokrát to nebude jen nekonečné čekání na konec pohádky. K filmu jsem se dostal až ke konci roku 2013 ( tj. 14 let od jeho premiéry ) a filmová technika pokročila nesmírně, přesto jsem zatím neviděl film propracovanější a dojemnější než tento. Za zmínku stojí především nečernobílé postavy, u kterých si divák není nikdy jist, kam je vlastně má zařadit.