Chlapec, který se stane králem (2019)

Film je horší, než jsem předpokládal. Naivní dětská pohádka víceméně bez překvapivých zvratů. Průměrní herci jsou snesitelní, a tak mi nezbývá než hodnotit film 50%.

Bodied (2017)

Shrnutí: Není to úplná ztráta času, ale žádný zázrak to tedy není. 65% Calum Worthy nehraje roli bělocha v nigga komunitě přesvědčivě. Jako náhražka Eminema je těžkopádný a nedůveryhodný. Jeho přítelkyně celou situaci nezachraňuje, ale její anticharisma celému firmu bere minimálně 10%. Pokud jste v tomto prostředí nevyrostli, asi vám bude film v originálním znění ze začátku dělat velké problémy. Bez titulků je časem film pro běžného US/EU diváka černobílou omalovánkou. Pointa filmu mi bud' unikla, nebo tam žádná nebyla. Zajimavý námět, ale zpracování za 65%.

Skandál v OSN (2018)

Filmové zpracování jedné z nejvýznamějších nedávných kauz v historii OSN. Diplomacie, loajalita, kariéra a láska. Témata filmu jsme skvělá, historická podloženost tomu jen prispívá. Zpracování by na můj vkus mohlo být kvalitnější, nicméně pro mě to byl skvělý zážitek a herecké nedostatky Theo Jamese bez problému vyrovnal Ben Kingsley, který by ale nemusel jako vysoce postavený diplomat v každé větě fuckovat. Jak se mladý idealistický diplomat, který získá svoji práci snů vyrovná se zákoutími a problémy, které s sebou práce přináší? Vybere si lásku, peníze nebo kariéru až to všechno bude v sázce? Podívejte se sami. Za mě 80%.

Největší showman (2017)

Výborné CGI, zajímavé momenty. Po půlhodině filmu jsem měl pocit, že jsme na místě, kde většina filmů končí. Očekával jsem, kdy se linka propadne do smutnější, avšak to se nestalo a celý film na mě působil poněkud monotóně na jedné hledině zpěvu, tance a štěstí. Není to špatné, ale zároveň mě film ničím nepřekvapil. Proto hodnotím 65%.

Singwa hamkke (2017)

Pokud máte rádi japonské fantasy s primitivní zápletkou trvající téměř 2,5 hodiny času, budete nadšení. Film má své dobré momenty, nicméně nepřináší nic nového ani nijak originálního. Nabízí časem pěkné a časem smutné CGI, stejně jako časem slušené a časem smutné herecké výkony. Za 2,5h jsem se dočkal nekonzistentního výsledku, takže hodnotím průměrem.

Coco (2017)

I cried. 95%

Geniální průšvih (2017)

75% pro mě, ale pouze za vtipnou thajštinu a vzpomínku na školská léta. Pouštěl jsem si film s větším očekáváním a byl v závěru trošku zklamaný. Herecký ani zápletkový potenciál určitě nebyl naplněn – což je škoda. Občas člověk totiž nevěděl, jestli herci přehrávají, protože je to komedie, nebo protože jsou špatní herci. Celý film se tváří na můj vkus až moc vážně a otevírá některá vážná témata, která však nakonec nerozvede ani neuzavře a nechá jaksi plavat v éteru. Závěrem si pak člověk po více než 2 hodinách říká, že neví, co vlastně byla myšlenka filmu a jaké je sdělení. Načalo se toho titiž tolik, že bylo nereálné to ukončit za 2 hodiny. Výsledkem je pro mě neucelený pocit na konci filmu.

Ztracen v džungli (2017)

Film natočen podle skutečné události. Od začátku si mě získal a nepustil až do konce. Čekal jsem klasický hollywood a půlku filmu po návratu, nicméně celý film je o džungli a v džungli, což je pro diváka úžasná změna. Harry Potter se ve filmu překvapivě neobjevil, namísto něj máme úžasného Daniela R., který je s každým filmem lepší a lepší. Film určitě není pro každého, ale pro dobrodruhy a lidi, co rádi dělají podobné věci a takto i přemýšlí je film určitě dobře stráveným časem. Za mě 95%.

Z onoho světa (2017) (seriál)

Řeknu to asi takhle, pokud vám není v rozmezí 10-14 let, bude těchto 8 hodin ztrátou času. Seriál není ničím zajimavý. Podprůměrné herecké výkony a otřesného B. Duffielda nevyrovnává ani sympatická seriálová Charlie Singer. Infantilní vztahy, nesmyslná zápletka a naprosto nedomyšlený vesmír. Nemá smysl ztrácet čas na promyšlenější komentář, seriál je ztrátou času a nemá jedinou přidanou hodnotu kromě pár úsměvných a pár graficky příjemných momentů. Za mě po zhlédnutí všech 10 epizod 15%, nevěřte IMDb.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Příběh o odvaze muže, který si stál za svými hodnotami v čase lásky, války, ponížení i smrti. 85%