Ranhojič (2013)

I přes spoustu klišé, nadbytečných vlastností, momentů a scén ( 2,5 hodiny je na tento film příliš ), je to velice koukatelný nadprůměrný film. 7/10

Friends with Better Lives (2014) (seriál) odpad!

Tomu říkám špatný sit-com. Dost. Přestańte nás trápit, nedá se na to už koukat. Nehledě na hrdiny, které odpudí už jen od pohledu nám špatný scénář, který VŮBEC nepřipomíná Přátele, BBT, HIMYM, apod. dodá tu správnou št'ávu, abychom měli sílu tento výplod smazat, a už nikdo nezapnout.

Nejchytřejší Čech (2014) (pořad) odpad!

Soutěž, která by se dala sestříhat do 40 minut nám začíná zbytečnými životními příběhy účastníků. Dozvídáme se, že mezi ,,nejchytřejší'' Čechy patří výpravčí, učitelé tělocviku a další pochybná povolání - zvláštní je, že většina těch lidí sportuje... to má být jako boj proti obezitě, nebo co? Soutěž pokračuje trapnými momenty, kdy moderátor obvińuje soutěžící, že si vymysleli vlastní sport, aby v něm byli dobří a dál nasazuje svou děsivou grimasu. Nejenže na začátku nejsou úplně jasná pravidla, ale první soutěž ,,chytrosti'', at' už to znamená cokoliv, je hádání věku, neboli test sociální inteligence, kterou moderátor hned na začátku prokáže nazváním statisky zázrakem plastické chirurgie! Aby toho nebylo málo, tak nějakým zázrakem z tuctu neznámých lidí bylo pěti z nich 45 let a dalším dvěma 60. Hra pokračuje a nastupují další dva soutěžící, kteří soutěží v GRAMATICE! V této soutěží postupně zjišt'ujeme, že někteří z nejchytřejších Čechů neumí napsat slovo ,,výjimka'' a další základy. Ale pozor, pokračujeme v jazykové soutěži, která má odhalit naše znalosti jazyků podle toho, zda-li víme, jak se v 50 jazycích řekne ,,Dobrý den''. Jsme za polovinou pořadu a já vůbec nevím, proč tento pořad ještě sleduji. Probudí mne tvrzení, že i já mohu být geniální matematik. Moderátoři mi do očí tvrdí, že mne naučí násobit 11 o celou vteřinu rychleji, než klasickým způsobem. WOW! CÍTÍM SE GENIÁLNĚ. Nicméně i přes vysvětlení postupu nám nejchytřejší Češi příklady kazí a jak to tak vypadá, tak mocniny jim taky v 6. třídě ZŠ moc nešly. Tento pořad je jakýmsi důkazem neexistence české kultury a důstojnosti. Prosím přestańte nás trápit těmito nesledovatelnými kravinami a místo neschopného a bezmyšlenkovitého obšlehávání cizokrajných pořadů, nám je radši přeložte, kupte práva a pust'te v originálu. Aneb když to neumíš udělat pořádně, tak se na to radši vy**r.

The Most Beautiful Thing (2012)

Americká slad'árna? Kýčovitá metaforičnost a konstatní snaha o symboliku něčeho tak evidentního, že to leze krkem. A ještě takové hlouposti... proč jako utekl, když někdo obtěžoval jeho přítelkyni? To se jako krátkometrážní film snaží nahodit nějaké složitosti charakteru, nebo je to jen hoodně špatné? Nějak se nemohu rozhodnout, jestli režisér nevěděl k čemu jsou krátkometráže, nebo to jen udělal špatně.

Identity (2012)

Ahhh. Tolik omílané klišé je zde zas v podobě krátkometráže. Odhod'me masky a bud'me sami sebou - blee. Ne, že bych nepodporoval nápad, ale sakra ... to jste nemohli vymyslet nějakou nadstavbu, nebo MOŽNÁ přidat VLASTNÍ nápad? Pochopím, když někdo chce znovunatočit film s efekty, aby získal nový rozměr, ale co ksakru chcete víc vytěžit z této ideje?

Silicon Valley (2014) (seriál)

Vcelku slibný a osobity sitcom s malou porcí klišé, což mu určitě jen přidává. Zajímavé vztahy a herecké výkony postav, obzvláště Martina Starra ze seriálu dělají něco nového. Budeme doufat, že se nám to odkutálí zprávným směrem a nespadneme do díry otřelosti. Seriál je momentálně podhodnocen, protože většina hodnotila Pilotní díl. 75%

Kámoš napořád (2014)

Dva kamarádi spolu řeší svoje puběrt'ácké problémy. Trochu mi to připomínalo Twilight s lepším osvětlením a horšími superschopnostmi. Za úsměv na rtech, který jsem měl ke konci filmu dávám jednu hvězdu. Je to celkem příjemná oddychovka, ale naprosto o ničem. Pokud chcete na chvíli vypnout, nemusí to být úplně špatná volba.

Čto? Gdě? Kogda? (1975) (pořad)

Skvělý pořad pro intelektuály. Skupina 'znalců' se sejde u stolu a diváci posílají otázky na jakékoliv téma. Znalci potom mají minutu na zodpovězení otázky. Vyhrává ten, kdo první dosáhne 6 bodů - soutěží samozřejmě diváci proti znalcům. Diváci za každou vyhranou otázku získávají peněžní obnos. Zajímavé otázky a vtipné momenty z něj dělaji srdcovku, která běží už skoro 40 let.

Divergence (2014)

Nerad srovnávám knihu s filmem, ale v tomto případě je to prostě nevyhnutelné. Trailer mne uchvátil natolik, že jsem se rozhodl přečíst si celou trilogii. Shodou okolností jsem dočetl první knihu a rozhodl se podívat na snímek. Chyba. Nejenže mi celý snímek skazil představu o postavách, ale znechutil mi celý příběh, ke kterému jsem se vrátil o týden později s knihou v ruce. Hlavní chybou tohoto snímku je snaha nacpat do něj úplně všechno. Přestože film má 139 minut, musel Neil Burger vynechat opravdu velkou část detailů, které jsou však pro příběh natolik esenciální, že nejenže vynechal postavy, které jsou protagonisty v dalších dílech, tak vynechal i detaily, které dělají tento příběh unikátním a překrásným. Kniha opravdu stojí za přečtení, avšak tento film se blíží odpadu. Špatně zvolení herci, hrozné prostředí, denní doba ve většině scén je nepochopitelně zvolena a kazí celý film. Udělat z toho seriál by možná nebyla nejhorší volba. 20% za předlohu.

Si jou ťi č' ta nao tchien kung (2014)

Fantasy/ Dobrodružný jako žánr tohoto výtvoru? To je teda pěkné fantasy. Tento žánr bych při nejlepším označil 'psychologická komedie'. To je však silný eufemismus, protože i přesto, že jsem se snažil najít jakýkoli smysl, nebo vtip, tak v celém filmu žádný není. Mimo překrásnou Joan Chen, bez které by byl celý snímek nesnesitelný ve filmu není nic zajímavého. Ani souboje nejsou graficky nijak extra propracované a místy to vypadá jako trailer na nějaké MMORPG. 20% za Joan a originální námět.