• Krátkometrážní

Absurdistán (2006)

Vskustku katastrofická vízia budúcnosti, ktorá si originálnym námetom zasiala na kvalitný materiál, ale ktorá v praxi funguje tak na polovičný plyn. Hafo popkultúrnych odkazov neamík horko-ťažko pochytá, neukočirovaná demencia fórkov sa obracia proti autorom a film paradoxne živí to čo mal kritizovať. Mohla to byť recesná pecka, keby sa hlavná myšlienka netočila okolo rastliniek. 50%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Careyho prvotia v ktorej vytasil svoju špecifickú (a neokúkanú) komiku, ale na ktorú sa dalo pozeať tak maximálne tri filmy. Ace Ventura je výborná komédia, ktorá nestráca svoje čaro ani po desiatich rokoch. PS: Vždy som sa chcel pobiť s maskotom !!!

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Úpadok o dva stupne. Dvojka (fekálny humor nemusím) si to žiaľ vybrala kvalitne odpadovým smerom. Smerom k mladšiemu publiku, ktoré sa dostáva do vytŕženia pri pohľade na pôrod nosorožca. Tých xichtov bolo tento krát už aj na mňa veľa a myslel som, že po filme Jim skončí do konca života s jedným veľkým krčom na hube. Chvalabohu sa tak nestalo.

A co když je to pravda? (2005)

Mark Waters po dvoch výborných komédiach do tretice uberá na humore (ktorý mu tak sedí) a pridáva na presladenej romantike, ktorej je všade hafo a v lepšiom kabátiku. Preto ordinujem k Just Like Heaven partnera po boku. Je to potom celkom príjemné. 65%

Adamova jablka (2005)

Totálny filmový zážitok, ktorý po dlhej dobre prekopal moju TOP10. Pre tých, ktorí sú ako ja pravidelne ukoliebavaní istou schématickosťou Hollywoodskych prefabrikátov, je tento Dánsky počin ideány spôsob ako si uvedomiť, že film ako umenie nepozná tvorčie hranice. Silná, ovorená, úprimná, kritika. Klinec po hlavičke. Dokonalé aj po formálnej stánke (na nočnú búrku v kostole nikdy nezabudnem). 100%

Adaptace (2002)

"Si to čo miluješ, nie to čo miluje teba" ...pre mňa tažko popísateľný filmový zážitok.

Ad Astra (2019)

Užíval som si to náramne a skoro celý čas, len to finále mohlo trochu viac šlapnúť na plyn. Za mňa lepšie, ako podobne komorne ladený First Man. 80%

Addamsova rodina (1991)

Výborná komédia, žial o ten puntík horšie ako pôvodný seriál.

Aeon Flux (2005)

Pohoda. Mal som chuť na sračku a moje očakávania sa do bodky naplnili. Ale aby som nekrivdil tak Aeon má u mňa aj nejaké tie prvé ceny: 1. Nasterilnejšie prostredie v dejinách sci-fi filmu - niečo tak umelé, chaotické, kulisové a bez feelingu sa vidí málokedy. Občas biele steny fungujú (THX), ale tu nula bodov. 2. Najoriginálnejší protivník v dejinách sci-fi filmu - Strielajúce stromy (WTF!). 3. Najoriginálnejší pomocník v dejinách sci-fi filmu - aportujúce kovové guličky (!!!). Vôbec Karyn Kusama ma úchylku všade strkať flóru viac než je zdravé (keep of the grass!). Zlé na všetkých frontoch. Kto sa tešil na sexi latex dostáva kopanec do vajec. Chalize v kondómovo čokoládovom overale vyzerá, ako vosková figurína s výkladu Prady. Súboje vykrádajú Power Rangers a dialógy telenovely. Momenty keď Charlize podlaďuje hlasivky, aby znela drsne by som tesal do kameňa. Ten bod je za celkom dobrý soundtrack. 20%