• Krátkometrážní

Agora (2009)

Alexandria, Egypt. 391 A.D. ... twilight of the dark ages. 90%

Ah, L'Amour (1995)

Krátky animovnaý film o láske...

Ahmed & Salim (2009) (seriál)

Prosím neporovnávajte túto prvoplánovú, konzumnú plytčinu s Four Lions. Dik. 30%

Air Force One (1997)

Tak pozerám, že najväčši americkí patrioti su nemci. Wolfgang s Rolandom na diaľku zvádzajú súboje o sympatie lokálneho publika a chrlia jeden patos za druhým s kadenciou 4x rozvinutá vlajka na každých 10 minút filmu. Ale Petersen tento krát boduje na navyšších postoch a po tomto filme, už nikto na svete nemôže mať najmänších pochýb, že je to národ hrdinov s tým najväčším ... v Bielom dome. Pretrepať, nemiešať. Volajte ma Bush, George Bush :))

Ajťáci (2006) (seriál)

Séria 1: 98%, Séria 2: 90%, Séria 3: 95%, Séria 4: 90% "BRILLIANT!"

Akira (1988)

Korupcia, terorizmus, fanatizmus, násilie, policajný štát, gangy, psychologické experimenty, srach s jedným spoločným menovateľom. Príchod spasiteľa. Akiry. Cyber-punk. YES!!! V roku 1988 vznikla pod rukami režiséra Katsuhira Ôtoma filmová verzia (s kľudným svedomím môžem povedať legendárna) pôvodne 6-zväzkovej manga predlohy Akira. Príbeh zasadený do Neo-Tokya 30 rokov po 3.svetovej vojne. Mesta znovu obnoveného, ale nestabilného, ale od základu prehnitého všemožnými štruktúrami a živlami. Tu sa rozohráva príbeh Testsua, člena pouličného gangu, v ktorom sú neštastným experimentom prebudené nevídané psychické schopnosti. Celý príbeh a depresívna atmosféra Akiry je v silnom kontraste s napr. Miyazakiho snovými úletmi. Áno, aj tak to mám rád. Aj sci-fi, aj temno, neistotu a s ňou spojenú nádej. Ak keď je to citlivo zmiešané a intenzívne podávané, nemôžem ináč ako za plný počet. Verím, že s ďalším pozretím to bude ešte krajšie.

Akta X (1993) (seriál)

Prvé dve série pecka za *****. No potom to bolo už stále o tom istom, dokolečka dokola. 64-tá verzia ako sa na dostali medzi nás. Uuuu Uuuu.

A légy (1980)

Animované rybie oko (first person) muchy, ktoré akademici v 81 ohodnotili Oscarom. Tímu okolo Rofusza sa celkom solídne podarilo preniesť na diváka pocity muchy (strach, stres) po tom čo sa ocitla v dome, ako nežiadaný hosť.

Alf (1986) (seriál)

Drzý škaredý plyšák s hlasom Dančiaka, ktorý sa spoza kuchyňského pultu háda s celou rodinou. A sem tam ďobne nejakú tú mačku. Nuda.