• Krátkometrážní

Nezvěstní v boji (1984)

Žiadna nostalgia milé deti. Braddocka som dal až teraz je okrem jeho Mitch Buchannonovsky lesklej hrude, bullet-time výskoku z vody s M60 v pahýloch a Tuckerovej modrej hawaiskej košele, sa není veľmi na čo dívať. Áno Chuck je Fun Rádio, ale akýkoľvek náznak trashoidnej zábavnosti likviduje Joseph "I like it long" Zito a jeho nneekoooonneeččnnéééé scénky. Návrat do Bradocka hotela by každý normálny človek natočil do 5-6 záberov a do minúty, Zito ich tam narve 10x toľko. A takto sa ako sopeľ umelo preťahuje celý film. Zlatý John Rambo, zlatý John Matrix. 25%

Nezvratný osud (2000)

Dopad zaujímavej myšlienky sa v mojom prípade konal v dvojke, ktorú som videl skôr, a ktorá je po všetkých stránkach lepšia. Toto je chudší bratček, ktorý ale baví. A to že slušne.

Nezvratný osud 2 (2003)

Celkom podarené pokračovanie, ktoré som s hodou okolností videl skôr ako jednotku. Preto som s počiatku nevedel "vocogo" a mal tým pádom miernu výhodu. Čiže to nehodnotím ako pokračovanie, ale ako samostatný film. A ako samostatný film sa mi to páčilo. Vyvražďovačka na štýl Incredible Machines, kde si naozaj tvorcovia pustili fantáziu na špacír a človek nemá šancu uhádnuť ako kto skape. Niektoré scénky boli naozaj funny (aj keď niesom istý či to bolo zámerom). Každopádne som sa bavil. A ešte za zmienku stojí výborne natočená masovka na na dialnici (dosť to diváka namlsá, alebo znechutí).

Nezvratný osud 3 (2006)

Do tretice prevarená polievka, ale tento krát už dokonalá absencia logiky a čo smrť to chuťovka. To, že sa Wong plne sústredil na mordy a sral na príbeh, ktorý haproval už v jednotke dalo vzniknúť perle medzi tretími pokračovaniami. 7/10 a pre fanúšikov povinnosť.

Nezvratný osud 4 (2009)

Tupá až sebaparodujúca atrakcia s peknou hromádkou šťavnatých mordov. Nailgun vládne a za klystýrek pokladám Johnymu Bravovi na rakvičku Darwinovu cenu. 50%

Nicota (2003)

Natalimu bola kocka malá, tak "zavrel" hrdinov (pre zmenu) do nekonečna. WOW! Ešte zopár filmov a budem si istý jeho genialitou (Gondryho kalibru). Každopádne must see záležitosť. Svieža, originálna, hravá a zábavná 90%

Night Train to Terror (1985)

Looserské hororové z-tko, ktoré je chvíľami sympaticky krvavé, ale absolútne nezvláda rytmiku, ani atmosféru (nehovoriac o práci so zvukom). Navyše tých pár dobrých nápadov (ruská ruleta v strednej časti) likviduje amatérčina každým coulom (tragickí herci, plastelínvé príšery, zábery prevzaté z iných filmov). Badmovies freakovia si pridaju hviezdu (až dve) navyše, pre ostatných platí ruky preč. 30%

Nikam zvlášt (2020)

Úprimne, tieto malé depresívne európske nezávislé filmíky "so života" je kategória, ktorá ma míňa kilometrovými oblúkmi. Fakt to nie je môj cup of tea, čo je ale úplne irelevantné. Je to citlivé, smutné a on point (hlavne herecky, obaja). No a keďže mám syna v rovnakom veku ako Michael, tak to rezalo do živého a na konci som mal hrdlo stiahnuté jak chudera. 80%

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Krampoule, Krampoule, ty kluku ušatá dyť já tě mám vlastně rád! Kvalita jednotlivých dielov prirodzene klesá-stúpa od hosťa k hosťovi, ale keď to aproximujeme, tak dostaneme krivku niekde okolo 50%. Odychová televízna zábava, ktorá na rozdiel od Slovenskej variácie s megatrapným duom Vašáryová-Andráši nerobí s ľudí silou mocou debilov (to je na odpad).

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Mať 13 rokov, tak na takýchto filmoch chem vyrastať. Len škoda že MJW zrejme plne sústredený na svoju režisérsku prvotinu úplne zabudol okrem svalov a kecov predviesť aj niečo viac zo svojho umenia. 60%