Padesát odstínů šedi (2015)

Bylo pravděpodobné, že jakmile to má velkou reklamu, tak to bude komerční blbost. Výstupy herců byly i chvílemi neuvěřitelné. Dakota Johnson, která musela natáčet hambivé scény, má u mě velký obdiv, ale oproti výstupu Jamieho Dornana, který se na tuto scénu vůbec nehodil mám pocit, že obsazení herců by mohlo byt jiné a film by mohl získat lepší kvalitu. Jinak zde nebyl žádný děj. Romantické scény pri koupi nového auta nebo let vrtulníkem, 3 lechtivé scény a jedna z nich ta drsná po které celý film skončil. I přes to, že jsem knihu nečetla, si ji brzy přečtu.

Doupě (2014)

Nádhera. Věnováno Paulu Walkerovi.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Druhé pokračování dračího dobrodružství popisuje o dokonalém příběhu, který byl doprovázen špičkovou hudbou, z které mi běhal až mráz po zádech jak to bylo výstižné k dějství filmu. V první polovině filmu je to plné radosti a přátelství, ale za to, má nepředvídatelný konec jako jeden z mála animovaných filmů. V polovině přichází akce a dobrodružství, ale hlavně emoce, které vyvolaly slzy v očích, což značí opravdu o kvalitním animáku.

Transformers: Zánik (2014)

Zdá se mi nebo tento díl byl zatím ze všech nejlepším. Nechybělo zde nic, co k dobrodružnému filmu patří. Láska, napětí a očekávání z konce, který byl naplněn hodně akčními scénami. Jen mi chybělo obsazení herců z minulých dílů jako například Shia LaBeouf nebo Megan Fox. Hudba, která nezklamala svou chytlavostí a krásou v doprovodu romantických nebo smutných scén. Steve Jablonsky ani po čtvrté nezklamal svojí tvořivostí. Z konce tohoto pokračování bylo znatelné, že to ještě všechno vůbec neskončilo a jsou naplánovány další 2 díly.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Slabší fantasy plná vtipných scén. Nelze od toho očekávat tolik jako od kvalitní komedie. Vím, že se na to podívám, ale to bude tehdy když už nebudu vědět o čem tento film je.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Už podle názvu "Šmakova dračí poušť" jsem čekala něco jiného. První díl se mi sám o sobě zamlouval více, u toho druhého se to říci nedá, ale každý měl svoje kouzlo. Oba filmy mi přišly až zbytečně dlouhé, klidně by stačily 2 hodiny a vytknout některé nedůležité scény. První dojem na film mě docela překvapil, ale čím déle jsem koukala tím více mě to nudilo a přestávalo bavit. Nadšení z Orlanda Blooma (Legolase) jako blonďatého Elfa s úkolem zachránit Bilba a trpaslíky společně s Tauriel. Scéna se "zlatým" drakem v průběhu vynikla úplně jinak než podle představy a mého očekávání, poté přišlo menší zklamání. Zakončení by mohlo být dokonalé, až na to, že režisér pokračuje s dalším dílem.

Iron Man 3 (2013)

Od prvního dílu přes Avengers až k "Poslednímu dílu" známého Iron Mana, železného muže. Jon Favreau, který režíroval první dva díly mělo něco do sebe, ale Shane Black to převelice dobře zakončil. Všechno tak dokonale zapadalo a konec filmu byl naprosto úžasný. Od začátku mě to bavilo a vydrželo mi to až do poslední minuty.

Já, padouch 2 (2013)

V 1. díle jsem se smála každou scénu, ale ve druhém tam moc vtipných scén nebylo. Z celého filmu se mi asi nejvíce líbila konečná píseň na té svatbě. Jinak celkově nic moc.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Perníkový chaloupky jsem se vždycky bála, když se chodívala s mamkou na houby, ale po tomhle fantas filmu se mi zdá perníková chaloupka nějak moc moderní. Kam se poděl ten krásný domek s komínem a perníkovým plotem ? V celku se mi to moc nelíbilo, bylo to na mě až moc akční, ale co se mi nejvíce líbilo byly čarodějky s těmi jejich různými "vadami". Jedna s vlasy jako medůza, druhá se plazí po zemi po rukou a třetí vypadá jak Pipi dlouhá punčocha. Vtipný námět, ale mě neoslovil.

Království lesních strážců (2013)

"Mery Ketrin" tím jménem se jí říkalo, když byla malá, ale její potřeštěný tatík to nejspíš zapomněl. Když se vrátila tam, kde prožila své dětství, stalo se jí něco neobvyklého. Zmenšila se do velikosti malíčku, ale proč? Protože byla ta pravá k ochraně kvítku z kterého měla vzniknout při úplňku a měsíčním svitu nová královna. Všechno komplikují bažiňáci, ale jako správný animák to skončí s dobrým koncem.