Star Trek: Do temnoty (2013)

Chtěl jsem Borgy nebo aspoň pořádně Klingonů, ale nevadí, Cumberbatchův Khan je jeden z nejhrozivějších hajzlů, co jsem kdy viděl. Skvělý film, ale snaha o dramatičnost se trochu míjí účinkem. Pike si svoji úlohu odsloužil už v jedničce a jeho smrt funguje pouze jako Kirkův motivátor (a jako vedlejší postava v divákovi nic moc nevyvolá) a poslední půlhodina (po odpálení torpéd) byla prostě zbytečná, jednoduchá, natahovaná a průhledná... Na co protahované záběry na umírajícího Kirka, když každý už dopředu ví, jak to dopadne? Zkrátit, ukončit to totálním zničením USS Vengeance s Khanem na palubě a o 5* bych uvažoval.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

No jo, už to prostě není Smrtonosná past a proto dostane "jen" 3*. Absurdně nerealistické a hloupé, zato kurevsky zábavné béčko.

Pot a krev (2013)

Podle traileru to vypadalo jak černá komedie mizerovského stylu... Chtěl jsem černou komedii mizerovského stylu... Dostal jsem thriller s bandou tupých zmrdů, kterým se prostě nedá fandit. A navíc to má 130 minut.

Wolverine (2013)

Skousnul jsem, že adamantiovou kulkou lze prostřelit adamantium, ale obří "use both hands" adamantium-lava sword je už prostě píčovina. Dál, brokovnice do břicha z minimální vzdálenosti, plno dalších zásahů a samotné toxické adamantium v celém těle. A potlačený healing factor. Výsledek je mírně zamlžené vidění. Really? A i kdybych tohle ignoroval, pořád má kostru těžkou jak kráva a nic, co by odbourávalo únavu, po minutce boje by z něj byla sípající troska. A jak si kurva může regenerovat vlasy a vousy? Jak to, že je zregeneruje přesně do stejné délky? Jak to, že v současnosti vypadá jak houmles? A jak to, že se mu po ostříhání vlasy nevrátí do houmles délky? Proč musí mistra všech bojových umění myslitelných učit, že se katana drží obouruč? Proč všichni Japonci mluví anglicky a proč Wolverine neumí japonsky? Proč by Wolverinovi nabízeli zbavení schopností jak nějaký zázrak, když už v X3 byl ten "lék"? On samotný děj je nonsens od začátku do konce a nemám náladu se v tom hrabat. No... těch pár akčních scén je jako vždy výborných (hlavně vlaková scéna stála za to), soundtrack taky ušel. Yukio na plátně vůbec není hnusná jako na plakátech, naopak je docela cute, ovšem Viper, to je průser. Hnusnější herečku fakt vybrat nemohli. Celé je to velké zklamání, obzvlášť vzhledem k tomu, jaký průser byl Origins, 2.5*. Nejlepší scéna byla ta potitulková, doufám, že mi DoFP spraví chuť.

Love Is All You Need? (2011)

Nechápu, prohození poměru orientací absolutně nemá vliv na působivost filmu a připadá mi naprosto zbytečné. Kdyby se soustředili víc na to ŽE VŮBEC, a ne PROČ je šikanovaná a nepodsouvali mi, že nikdo jiný šikanu nezažívá, že homosexuálové jsou ti jediní a nejvíc nejublíženější chudáčci pod Sluncem, tak bych dal určitě víc.

Nevědomí (2013)

Tak nevím, kdo byl víc retardovaný, jestli Jack a Vicka, kteří za takovou dobu nepoznali, že Sally není člověk, TET, který si pustil dezertéra s atomovkou přímo k jádru, nebo Scavengeři, kteří se před Jackem maskovali jako mimozemšťani, dělali zvířecí zvuky a někdy i snad běhali po čtyřech... K tomu je první hodina neuvěřitelně pomalá, nicméně film je docela koukatelný, vizuálně je to špička a baví víc, než svou hloupostí uráží, takže 3*.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Hned jak na začátku fízl hodil tím metrákovým plešounem o stěnu mi bylo jasné, že tady je něco kurevsky špatně. Je to hloupé a je to over the top. Spíš 2.5* než 3*.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Vtip nefunguje, akce je málo, Palicki a Yung prostě není Miller a Nichols, Rock mi tam nějak neseděl, Tatuma nahradil nějaký nezapamatovatelný no-name a příběh je dementní a naivní. Plus za Stevensona.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Tohle považuju za top Oldřicha Lipského a za jednu z nejlepších starých českých komedií.