• Rodinný

Dobyvatelé ztracené pravdy (2007) (seriál)

Docela příjemný seriál. Mě se záhady vždycky líbili. Mýty, legendy, duchové, to všechno se v tomto reality show objevuje. Cestování po světě za pravdou neukáže jenom skutečnost, ale i kultury a tradice zemí, do kterých naši dobyvatelé hledají. Neuškodí, neurazí. Sem tam se objeví nějaké ty vtípky, které rozesmějí. Navíc jsou Josh Gates a jeho tým jsou docela sympatičtí.

Drake a Josh (2004) (seriál)

Docela povedený seriál o dvou nevlastních bratrech, kteří si způsobují každodenní problémy, které musejí řešit svými vtipnými způsoby. V tom jim nepřekonatelně trápí jejich malá sestra, kterou považují za nejhorší stvoření. Některé kousky jsou velmi povedené (1. série), avšak nedá se to říct o všech (4. série).

Dude, That's My Ghost! (2013) (seriál)

Klasický animovaný průměrný (tedy aspoň pro mě) ulítlý seriál o mladíkovi, co má ujeté přátele, mezi nimiž patří i duch. Je to vcelku zajímavá podívaná, na kterou se dá dívat, a přitom si ten seriál užít. Rozhodně lepší, než nějaké ty ostatní nudné animovky.

Fantastická čtyřka (2015)

Dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení tomuhle filmu dát... ale začnu od začátku. Nejdříve musím říct, že tenhle film není TAK špatný, jak zahraniční kritici píšou. Tak špatný film to není. Jenom ten velký střih, co je uprostřed filmu. Říkalo se, že první polovina filmu je fajn, s čímž souhlasím, ale všechno to jde z kopce poté, co naše parta získá schopnosti. S čímž moc nesouhlasím. Jak už jsem psal, velkým problémem filmu je střih. Je vidět že se hodně stříhalo, což nikdy nedělá filmu dobře. Herci mi přišli sympatičtí, nijak mi v jejich rolích nevadili, ale hlavně Kate Mara a Toby Kebbel na mě udělali dojem. Dalším problémem je však fakt, že dali Doomovi malou roli. Nevím, jestli se to dá označit jako spoiler, ale radši to tam dám. SPOILER Je při té "havárii", a poté se objeví až na konci filmu při závěrečné bitce. KONEC SPOILERU Na velkého padoucha Marvel Universe je to dost blbý. Škoda že navíc nějak nerozvíjeli sourozenecký vztah mezi Johnnym a Sue, nicméně se tu hodně zaměřovalo na vztah mezi Reedem a Benem, což mě těší.

Flash (2014) (seriál)

Naproto skvělý seriál. Podle mého názoru, jeden z nejlepších seriálů od DC. Má to sice pomalý rozjezd, ale epizodní příběhy nenudí a obohacují je skvělé postavy; především Cisco (Carlos Valdes), Eddie (Rick Cosnett), Joe (Jesse L. Martin), a u mně je tu především Harrison Wells (Tom Cavanagh). Vizuální efekty jsou víc než dostačující (pro seriál), a sem tam se objeví i skvěle propracovaní záporáci (např. Captain Cold nebo Heatwave). A samozřejmě, akce a humor nechybí. Snad si seriál udrží kvalitu i do dalších sérií.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Tenhle seriál proslavil a ukázal světu Willa Smithe. Nic víc k tomu nemůžu dodat.

Futurama (1999) (seriál)

Futurama jsou skvělí. Stejní jako Simpsonovi. Klasika. Vypráví o smolaři Fryovi který se "náhodou" dostane do budoucnosti (o 1000 let později), kde potkává lidi, které ještě nikdy nepotkal. Společně se stanou přáteli, a dělají různé blbosti, mezi které patří velmi úžasné kousky postavy Bendera, kterého nadaboval John DiMaggio. Stejně jako v Groeningově Simpsonových, i tady působí sex, zabíjení, různé blbosti, a dnešní svět (nebo budoucí svět?). Jako u Simpsonových, je to prostě klasika. Mě se Futurama hodně líbí, a rozhodně patří mezi ty legendární [animované] seriály.

Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně (2007) (pořad)

Gordan Ramsay je krutý šéf. Ale jak jinak, když chce udělat z nejhoršího šéfkuchaře restaurace udělat perfekto kuchaře. Tahle show vás zabaví, když zrovna nemáte co dělat, nejlépe se ale asi u toho dívá, když zrovna jíte, večeříte. Vcelku, povedená kuchařská show.

Gotham (2014) (seriál)

Co se mi na seriálu velice líbí je, jak úžasně vystihli a vykreslili Gotham. Špinavé, temné město plné grázlů a zločinců na každém rohu. Chemie mezi Jimem a Bullockem, kterého hraje skvělý Donal Logue je víc než vtipná. Dosud jsem si zamiloval mnoho postav ze seriálu. Včetně Oswalda / Penguina, Edwarda / Riddlera, Butche, Bullocka a i vlastně Alfreda, který je lepší než předtím. V batmanovských filmech jsme ho sice znali jako rádce, tady ale nakopává i zadky. A je dobře, že to není jenom pouhý moudrý sluha. Naopak si myslím, že postava Barbary Kean je trochu zbytečná, stejně jako postava Tigress. Jinak se mi seriál velice líbí, finále první série sice nebyl nijak zvlášť úžasný jako třeba Agents of SHIELD, ale jinak si myslím, že si seriál vede úžasně.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Byl to epický závěr série Harryho Pottera. Tenhle film jsem viděl už před 2-3 lety, ale rozhodl jsem se jej okomentovat až teď. Zkrátka to shrnu takhle, tenhle film je prostě epický, stejně jako první část, skvělý příběh, úžasné drama a odhalení tajemství, a zkrátka, je to Relikvie Smrti, nejlepší film/kniha ze série Harryho Pottera. Tohle, je, prostě, epický!!