Piraňa 3DD (2012)

Nová Piranha je po všetkých stránkach horšia ako jej predchodca z pred dvoch rokov. Zatiaľ čo u 3D som sa bavil celý čas a gore scény boli priam pohladenie na duši, 3DD ponúka ohratý, klišé príbeh bez štipky invencie, nesimpatické postavy a namiesto finálneho masakru tu máme zbytočné, spomalené zábery za tónov kostolného chorálu, plus extra porciu humoru, ktorý ale vo väčšíne prípadov vôbec nefunguje. Veľké sklamanie, ktoré nezachánil ani Hazel the Hoff. Aja sa môže hlasno smiať, táto paskvilná fušerina nesiaha jeho zábavnej oddychovke ani po členky.

Projekt X (2012)

Project X je síce natočený vo veľmy reálnom duchu, daným ručnou, trasľavou kamerou a kamerou z rôznych ajfónov, no ja som mal pocit, že sledujem sci-fi ako už dávno nie. Stále ma dokáže zaraziť v akom sebazaprení alebo sebaklame dokážu americký filmári a hlavne spoločnosť žiť. Priemerný Američan musí byť fakt frustrovaný keď si zájde občas do kina a musí sa hodinu pozerať na nespočet bezchybných ženských tiel, ktoré v reálnej Amerike už pomaly ani nemá možnost vidieť. Je síce pravda že California a hlavne L.A. je v tomto trochu výnimka, ale to čo nám tu tvorcovia ukazujú je číra utópia. Mohol by som šprtať aj viac ale nechce sa mi rozmýšlať a hlavne písať, takže dávam solídne 4 za skvelú zábavu, ktorú mi aj napriek veľkým logickým nedostatkom tento film poskytol. Nech žije American high school!

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Po nadšených ohlasoch z každej strany som očakával nadpriemernú, vtipnú a nedajbože originálnu romantickú komédiu. Dostalo sa mi však len obyčajnej, schématickej, americkej slaďárny. A nezachránil to ani shopnutý mr. Gosling.

Drive Angry (2011)

S POMOvým prísľubom možného guilty pleasuru, sa Drive Angry javil ako ideálna voľba po náročnom dni. Až taká katastrofa ako Ghost Rider to nakoniec nebola, ale ku GP 60% to malo s pribúdajúcou stopážou a stupídnimi 3D eyecandami čoraz ďalej a ďalej.

Farma (2011) (pořad)

Môj letný GP.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po dokončení 3. série Californication, sa vo mne prebudil nebývalý chtíč po seriálovej kontinuite, a keďže som chcel skúsiť niečo iné, vybral som si zo všetkých strán ospevovaný GoT. Moje prvotné, skalopevné predsavzatie, že si nepozriem viac než 1 diel za deň síce padlo už na tretí deň, ale nakoniec som si to dokázal rozložiť na decentnych plus mínus 10 dní. A že to bolo 10 výživných dní. Plných "stredoveko-antickej" mytológie, intríg, sexu a krvi. Plné hodnotie sa my v mysli začalo formovať po skončení 7. epizódy, kedy sa začali diať čoraz väčšie veci a ja som bol už naplno ponorený do deja a prežíval všetky tie intrigy, zrady, česť a lásku a všetko ostatné spolu s hrdinamy. To sa ešte znásobilo na konci 9. časti, kedy som zažil minimálne taký WTF-just-happened moment, ako v Departed vo výťahu. Je veľkým plusom, že v GoT si žiadna postava nemôže byť istá, že si zahrá v ďalšj časti, lebo tvorcovia (autor knihy), dokážu na onen svet odpraviť kohokoľvek bez mihnutia oka. Nájdu sa samozrejme aj mínusy, ako napríklad tento, síce banálny ale mne logiku šramotiaci. Mal som pocit, že tá havrania pošta bola v tak obrovskom kráľovstve schopná doručovať správy až moc bleskovo a taktiež spoľahlivo. Našlo by sa toho viac, ale načo rípať. Už dávno som sa tak netešil na zimu, ako na tú ktorá príde v Apríli a s ňou konečne aj poriadna dávka akcie, ktorá v prvej sérii trocha chýbala. Game of thrones is over, War of thrones is comming.

Jak nežít svůj život - It's a Don-derful Life (2011) (epizoda)

Pomerne slabé ukončenie výborného sitcomu, bez jediného fakt vtipného momentu, ktorých bolo v seriály neúrekom. Takto vysoké hodnotenie, dokonca (vďaka mojim *** teraz už len:) o 7% vyššie ako seriál, mi je záhadou.

Sucker Punch (2011)

Do kina moc často nechodím (tak 4-5 krát do roka max) no keď sa už odhodlám, tak si väčšinou vyberám tituly, kde efekty a akcia hrajú hlavnú úlohu. Nech tie 4 či koľko eur fakt stoja za to. (Z poslednej doby, čo si pamatám to boli napr: 2012, Kickass, 300, Ironman, G.I Joe, Sherlock Holmes, Avatar alebo zo starších Sin City). Sucker Punch je zatiaľ posledný zástupca tejto kategórie. Film ale môže mať najbombastickejšie efekty za stovky miliónov dolárov, kľudne aj v 5Dé, ale keď nie su postavené na silnom, pútavom a pokope držiacom príbehu, tak celkový dojem nikdy nemôže byť lepší ako slabý priemer. To je napíklad aj prípad druhých Transformerov a týka sa to samozrejme aj Sucker Punchu, kde samoúčelnosť trikových orgií bije do očí snáď ako nikde predtým. Ten príbeh v podstate nie je až taky zlý, len sa v priebehu človeku preháňa hlavou kde kurva prišiel Snider na paralelu medzi kradnutím mapy z kancelárie a mega-bombastickou zákopovou strieľačkou s Nazi-zombiami, ktorá je síce skvelá a pre mňa najlepšia časť filmu, no keď omámenie z efektov opadne, čo platí hlavne pre ďalšie mimo-realitné sekvencie, prichádza jedno veľké WTF. Celkový dojem, ako som už povedal, je teda slabý priemer.

Šéfové na zabití (2011)

Veľmi slabé. Nebyť vedľajších postáv, ktoré poskytli 80% fungujúceho humoru, to snáď ani nedopozerám.