Mamánek (2010)

Reillyho mám celkom rád, Hill bol skvelý vo Forgetting Sarah Marshall, takže na ňeho sa taktiež rád pozriem a Catherine s Marisou patria už dlho medzi moje obľúbené herečky, čiže som bol na túto "komédiu" aj napriek nízkemu hodnoteniu a priemerným až podpriemerným ohlasom celkom zvedavý. Dostalo sa mi v podstate, čo som čakal. Malého, nenásilného filmu s príbehom s nohami na zemi, s humorom aj keď len veľmi postriedmo, veľmi príjemne davkovaným, takže to vôbec neprekážalo. Takisto som zistil, že Jonah Hill vie byť one creepy muthafucka keď chce a neskutočne mi niekoho pripomínal. Žeby Tučniak z Batmana? Nikto iný ma zatiaľ nenapadá.

Frank Saves the Day (2010)

všetky tri * za prenádhernú Amandu, film inak o ničom.

Dfk6498 (2003)

Som veľmi potešený, že moje plné hodnotenie práve vyhuplo tento veľmi smutný ale zároveň krásny film na rovných 90%. Škoda len, že ho tu videlo len zopár ľudí.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tak ako som čítal vo viacerých komentároch, je epizóda II len akousi predohrou a nie celovečerným (veľko)filmom, ktorý síce absenciu poriadneho deja kompenzuje množstvom často nie najlepších efektov, no na vcelku nadpriemernú jednotku to nemá ani náhodou. Zlatý klinec bol Hviezny Tvajlajt medzi Anakinom a Padmé, ktorý bol tak a trápny a ubíjajúci, že som si musel po necelej hodine dať pauzu a zdriemnuť si.

Parchanti (2010)

V súboji s A-Teamom Lúzeri jednoznačne prehrávajú. Nieže by bol A-Team nejaké terno, ale obsahuje veľkú dávku nadhľadu a divák sa snáď až na finálnu rošádu s vagónmi, baví spolu s postavami, na ktorých je vidno že si tú preakčnenú blbosť patrične užívajú. Zato v Lúzroch som hodinu a pol sledoval nesympatyckú partiu drsňákov, ktorím viac ako o všetko iné ide o to kto dá viac smrtiacu hlášku, poprípade drsnejší pohľad, nech by naokolo aj dvojičky padali. Som zvedavý v akých Shakers alebo Hooters si Zoe Saldana zahraje nabudúce, lebo jej tough kreácie ma dojímali asi najviac.

Soukromý víkend (1985)

Johny Depp diktuje od prvej roly, čo sa naneštastie nedá povedať o jeho wingmanovy, ktorý sa občas škeril tak teplo, až mi bolo tie kočky, ktoré maju predstierať, že ich takto balí, ľúto. No za tú absolutne absurdnú bláznivosť, hlavne ku koncu, si to tri hviezdičky zaslúži. Scenárista bol buď blázon alebo génius.

Malí zloději (2009) (TV film)

Vyzerá to tak, že súdruhovia v Bruseli s vidinou Veľkej Európy čím skôr, sa minimálne v prípade Rumunska so vstupom "mierne" unáhlili. Teraz majú, čo určite nechceli, ale čo určite mohli očakávať.

Sucker Punch (2011)

Do kina moc často nechodím (tak 4-5 krát do roka max) no keď sa už odhodlám, tak si väčšinou vyberám tituly, kde efekty a akcia hrajú hlavnú úlohu. Nech tie 4 či koľko eur fakt stoja za to. (Z poslednej doby, čo si pamatám to boli napr: 2012, Kickass, 300, Ironman, G.I Joe, Sherlock Holmes, Avatar alebo zo starších Sin City). Sucker Punch je zatiaľ posledný zástupca tejto kategórie. Film ale môže mať najbombastickejšie efekty za stovky miliónov dolárov, kľudne aj v 5Dé, ale keď nie su postavené na silnom, pútavom a pokope držiacom príbehu, tak celkový dojem nikdy nemôže byť lepší ako slabý priemer. To je napíklad aj prípad druhých Transformerov a týka sa to samozrejme aj Sucker Punchu, kde samoúčelnosť trikových orgií bije do očí snáď ako nikde predtým. Ten príbeh v podstate nie je až taky zlý, len sa v priebehu človeku preháňa hlavou kde kurva prišiel Snider na paralelu medzi kradnutím mapy z kancelárie a mega-bombastickou zákopovou strieľačkou s Nazi-zombiami, ktorá je síce skvelá a pre mňa najlepšia časť filmu, no keď omámenie z efektov opadne, čo platí hlavne pre ďalšie mimo-realitné sekvencie, prichádza jedno veľké WTF. Celkový dojem, ako som už povedal, je teda slabý priemer.

2012 (2009)

Absolutne mi nedošlo aký je tento film hlúpy a absurdný, až kým som si nepozrel toto: http://www.youtube.com/watch?v=AIUTUVVRtFA . Nič to ale nemení na tom, že zážitok z kina bol skvelý, nenudil som sa ani minútu a výborne som sa zabavil, takže solídne ****. A to katastrofické filmy nemám v obľube.